Results 1 to 9 of 9

Thread: Cupa Mondiala, Oberhof (GER), 6-10 ianuarie 2010

  1. #1
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1

    Cupa Mondiala, Oberhof (GER), 6-10 ianuarie 2010

    Program:

    06.01. 15:15 4 x 6 km Relay
    07.01. 15:15 4 x 7.5 km Relay
    08.01. 15:30 7.5 km Sprint
    09.01. 13:45 10 km Sprint
    10.01. 12:00 12.5 km Mass Start
    10.01. 14:20 15 km Mass Start

  2. #2
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    In stafeta feminina de ieri s-a impus Rusia, pe doi a terminat Germania si pe trei Franta. Ultimii metri ai cursei au fost foarte interesanti, Henkel fiind foarte aproape de victorie dupa ce a plecat la 10 secunde in urma Sleptsovei din poligon. Stafeta Romaniei, fara Eva Tofalvi, a terminat doar pe 13 din 15 competitoare, invingandu-le doar pe Japonia si Bulgaria. Astazi are loc stafeta masculina, cu Bjoerndalen si Svendsen prezenti in echipa Norvegiei.

  3. #3
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Stafeta masculina a fost castigata de Norvegia, dupa un schimb foarte bun a lui OEB.
    In spintul feminin s-a impus Simone Hauswald, pe doi Jonsson si pe trei surprinzator Flatland. Tofalvi a incheiat pe 34 cu doua tururi de penalizare, Purdea pe 43 si Stoian pe 60.
    Sprintul masculin a fost castigat de Evgeny Ustyugov cu trei tururui de penalizare, pe doi Greis cu doua tururi si pe trei Bergmann cu nici un tur. Bjoerndalen a terminat doar pe 14. Gerbacea si Gavrila s-au clasat pe locurile 103 si 105.
    Astazi au loc probee de pursuit.

  4. #4
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    N-am apucat sa vad decat astazi Mass Startul feminin iar acum cel masculin ! F frumos cel feminin ... cu o surpriza in final .. nu ma aspteptam sa castige Henkel !! Iar ce-a facut Domracheva ..... no comment !! Totusi a terminat pe 9 ! Dezamagitoare a fost evolutia suedezei de 36 de ani Anna Carin OLOFSSON - 8 ratari - cum bine zicea Cernat " trage dupa iepuri " !

    In momentul asta Mass Start masculin ... vad ca a innebunit "lupu" ! .. Berger trage 0 dupa 2 trageri .... Haide OLEEE !!


    - si-a revenit "lupu" - 2 ratari la prima tragere in picioare !! Bjoerndalen - 0 !!! Va castiga sigur !!!

    FANTASTIC !!! Ce biathlonist !!! OLEEEE !!!!
    Last edited by Th3 Gam3 HHH; 10th January 2010 at 15:55.
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

  5. #5
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Lectie de biatlon aratata de Bjoerndalen

  6. #6
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu am reusit sa vad aproape toate cursele din aceasta etapa si chiar mi-au placut,cu toate ca vintul a dat peste cap multe clasamente.E superb la Oberhof,natura,publicul,jos palaria!
    Ma intriga putin rusul Ustiugov,chiar asa superman sa fie pe schiuri,parca e putin cam trasa de par situatia asta!?
    Or fi avind rusii planuri bune de pregatire pentru olimpiada...
    In ceea ce-i priveste pe norvegieni,chiar sunt curioasa cum vor alcatui stafeta pentru olimpiada,vor risca sau nu cu Berger?
    Grea raspundere pentru antrenori.

  7. #7
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Eu am reusit sa vad aproape toate cursele din aceasta etapa si chiar mi-au placut,cu toate ca vintul a dat peste cap multe clasamente.E superb la Oberhof,natura,publicul,jos palaria!
    Ma intriga putin rusul Ustiugov,chiar asa superman sa fie pe schiuri,parca e putin cam trasa de par situatia asta!?
    Or fi avind rusii planuri bune de pregatire pentru olimpiada...
    In ceea ce-i priveste pe norvegieni,chiar sunt curioasa cum vor alcatui stafeta pentru olimpiada,vor risca sau nu cu Berger?Grea raspundere pentru antrenori.
    Macar cu Berger stii o treaba, ca a mai participat si la alte olimpiade si participa mereu in cupa mondiala, plus ca are experienta. Decat cu Bratsveen, mai bine lipsa! Sa vedem daca vor intra in lotul pentru olimpiada Stian Eckhoff si Tarjei Boe, dar eu zic ca deja sunt pe afara, mai ales ca exista OEB, Hannevold, Os si Berger.

  8. #8
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Macar cu Berger stii o treaba, ca a mai participat si la alte olimpiade si participa mereu in cupa mondiala, plus ca are experienta. Decat cu Bratsveen, mai bine lipsa! Sa vedem daca vor intra in lotul pentru olimpiada Stian Eckhoff si Tarjei Boe, dar eu zic ca deja sunt pe afara, mai ales ca exista OEB, Hannevold, Os si Berger.
    Pe tinarul Boe l-au folosit data trecuta si a mers foarte bine,habar n-am citi merg dintr-o tara la olimpiada,cred ca mai putini decit in cupa mondiala.
    Mai e si Svendsen.

  9. #9
    searching ... Th3 Gam3 HHH's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Eu unul as merge asa : Hannevold, Svendsen, Os (sau Hafsas), OLE ! ... Berger sa stea pe bara !!! E un risc prea mare !
    [SIZE="1"][I]Last edited by Th3 Gam3 HHH : Tomorrow at 07:45 .[/I][/SIZE] [SIZE="1"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •