Results 1 to 14 of 14

Thread: Hakkinen status

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Hakkinen status

    Nu sunt inrait dupa f1, dar cand ma uitam imi placea Hakkinen, ce s-a intamplat cu el? Parca era in top intr-un timp.

    Geen<geen@paginaweb.ro>
    http//www.paginaweb.ro

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Era bun. Era fain. Era nu-mai-stiu-cum. Dar si-a ales un moment potrivit pentru a se retrage. E in raliu... As vrea sa-l mai vad in F1, dar nu prea cred...

    Oricum, Schumacher n-o sa ajunga niciodata atat de istet incat sa-si dea seama ca trebuie sa se lase la un moment dat de sportu' asta
    One ring to rule them all .. (?)

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Visu
    Era bun. Era fain. Era nu-mai-stiu-cum. Dar si-a ales un moment potrivit pentru a se retrage. E in raliu... As vrea sa-l mai vad in F1, dar nu prea cred...

    Oricum, Schumacher n-o sa ajunga niciodata atat de istet incat sa-si dea seama ca trebuie sa se lase la un moment dat de sportu' asta
    esti vizionar ???
    sau le visezi >??
    Schumi? the only one!

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Hakkinen a fost unul din cei mai buni piloti de formula 1 din toate timpurile iar depasirea lui schumi de la Spa sta marturie. Vad ca oaspete se tot oftica si isi baga unghia in gat cand cineva nu scrie ce vrea el, adica vai ce bun e schumi, ce tare e, dar asta e frate, toti suntem prosti numai tu esti destept.
    FORZA DINAMO!!!!!!
    FORZA McLAREN!!!!!

    PS Parca vad un mesaj de genul : Silviu Agoston a scris ca...
    Nu te mai repeta frate ca o sa creada lumea ca esti balbait!

  5. #5
    F1 guru .. LOL
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    daca dupa o depasire caracterizezi un pilot ... lol .. ar trebui ca oricine sa spuna ca Gilles ar fi cel mai tare ..si desi sunt multi care afirma asta .. is not ...

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Silviu Agoston ce te tot legi de oaspetele ? io din cate vad pe aici nustiu o fi el fan inrait Shumy da i mult mai obiectiv ca si tine . Nici mie nu-mi place de Shumy , da ce-i a lui i a lui , acuma nu vrei sa zici ca Hakkinen o fost pilot mai bun ca si Shumy ca ... ma pufneste rasu . O fost si el pilot mare da cam atat , sunt multi altii care nu o fost campioni mondiali dar o fo piloti mai mari ca si Hakkinen , el o avut mare noroc cu masina aia super buna , el se lua si se ducea de unu singur, depasiri mai facea si el din cand in cand da nu nustiu cate , io cel putin imi aduc aminte mai mult edepasiri de-a lu Verstapen decat de-a lu Hakinnen.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    totusi kutzu, ar trebui sa-ti aduci aminte de cea mai frumoasa depasire din f1 din ultimii 10ani.
    Some understand, some dont. In the end, you'll never get everybody to understand, to agree and to accept. -- A.S

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    da cine o stabilit cere o fo cea mai frumoasa depasire din ultimii zece ani ? Cumva chioru de Miki ? cumva nu so stabilit si cea mai frumoasa prietena a vreunui pilot ?
    scuzatima da io din ultimii 10 ani nu pot sa fac un clasament cu cea mai frumoasa depasire , ca am vazut prea multe , daca cumva te referi la depasirea lui hakinen , aia probabil o fost numa noroc , c anu prea le avea el cu depasirile , el mai mult stia sa tina pedala calcata la fund in rest ...

  9. #9
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by arnie
    totusi kutzu, ar trebui sa-ti aduci aminte de cea mai frumoasa depasire din f1 din ultimii 10ani.
    o depasire asemanatoare a reusit Montoya anul trecut in Canada. si aceea , ca si cea din discutie, au fost depasiri extrem de "circumstantiale", daca mi-e permisa exprimarea.
    Schumi? the only one!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Hello la totzi.
    Bun ...
    ... interesante discutii pe subiectul Hakkinen.
    Mi-a placut si mie foarte mult. A fost unul dintre cei mai buni.
    Depasirea de la SPA nu a fost evaluata de Miki, ci de niste capete mai lumnate de pe afara, capete care cunosc F1 si o urmaresc de la nastere de acum 50 de ani.
    Anyway, cineva mai sus spunea ca o depasire nu face un pilot. True. Dar faza e ca am vazu mai multe, din pacate in 15 ani de vizionare de F1, si vreo 12 de cand e si Schumi la volan nu pot sa spun ca am vazut chestii extraordinare la nr. 1 de la Ferrari. Hakkinen era acuzat mai sus de apasat pedala si lasat pe toti in spate. Asta, din pacate e apanajul lui Schumi, nu spun ca Hakkine nu facea asta, dar mai la Schumi e chestie constanta. Pole si disparitia la orizont. SCHUMI LA ORICE START CARE NU E DE PRIMA LINIE E DEZASTRU!!!!! S-a vazut si anul acesta, si in anii trecuti.
    Sa va amintesc cele 3 starturi fatale din 2000?
    Apropo, ai spunea cineva, mai sus, "ca pilotii de la Mclaren TREMURAU" de spaima lui Schumi desi aveau o masina mai buna. Fratele meu alb, mai citeste, mai invata, asa poate afli si tu ca in perioada 94-95 cand Schumi a iesit campion, aveau sub coada o motorizare de nivel Minardi, Ford si Peugeot. Acum , ce motor s-a mai vazut in F1 campion din primul an de participare cu o echipa? Mercedes a intrat in 96. A trecut 3 ani pana s-a ajuns la un motor capabil sa devina campion. BMW a intrat acum vreo 4 ani. Anul asta e pt. prima oara cand da semne ca poate sa castige coroana.
    Apropo, am observat o chestie. Fanii F1 din Romania(majoritatea, nu e neaparat o chestie generala, si aici ma includ si pe mine) sunt extrem de aprinsi si, din pacate, multi au obiceiul sa vorbeasca nedocumentati si au tendinta sa creada ce se spune la TV. Mai greu cu gandirea la rece. Ma gandeam in timplu cursei din Germania, can le debita Miki cu "Schumi, care s-a gandit ... si a facut ... si cum spera el ca tinerii se uita si invata ...".
    Vai de capul juniorilor care se uita si care il aud pe Miki si se iau dupa el. Atata convingere are Miki in voce cand isi da drumul la gura de parca Ecclestone si "amaratii" aia care participa in campionat vin sa ii pupe "ghiulu'".
    ...
    ... you've just been trespassed ...

  11. #11
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Au fost multe depasiri mai frumoase... aduceti-va aminte de perioada Schumi-Hill? Alors?

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Schumi este cel mai bun pilot.Basta !!!Tehnic , tactic ,rezistenta etc.Unii cinta un sezon sau doua dar el este in top mereu ! >Dorin

  13. #13
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Bine spus Dorine! Schumi e intre primii in fiecare sezon...din 1993 pana in prezent! Care alt pilot a fost ca el?

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa zic nimic de kutzu si nici de oaspete ca iar o sa zica de partizanat. Apropo bistritene, nu am nici sub 18 ani si nici nu poti spune ca nu am fost la curse de f1. Sincer fie vorba intre noi sunt fan Hakkinen din 1993, de cand era un copil venit de la Lotus si chiar daca multi tin dupa cum bate vantul (pe romaneste sunt multi care tin cu cine castiga) am ramas cu McLaren chiar daca motoarele Peugeot, Ford sau Mercedes (la inceput) erau vai de capul lor. Imi pare bine ca esti fan Schumi si nu pot decat sa-ti respect parerea ca e cel mai bun pilot. Sunt de acord ca uneori e un geniu pacat insa ca are, tot uneori, un coportament care nu e de gentleman. Insa nimeni nu e perfect! Asadar mie mi-a placut Mika si acum tin cu asta micu' (Kimi) si sper ca si el sa ajunga candva campion mondial. Salutari si toate cele bune!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •