Page 104 of 228 FirstFirst ... 45494102103104105106114154204 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #2164
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Mie nu mi s-a parut niciodata ca Forminte s-ar ocupa mai mult de Diana Chelaru. Da, de Izbasa se stie deja dar de Diana...Cred ca la lot era ceva de genul, Izbasa si restul lumii.
    Din cand in cand in preajma unui campionat s-a vazut ca ceva atentie s-a acordat si altor gimnaste decat Izbasa. De ex: Tamarjan inainte de CE 2008, 2009, Chelaru inainte de CE 2010. Chelaru a fost singura gimnasta trimisa anul trecut la concursuri dupa CM.

    @ Niagara: eu sper ca Forminte nu va avea posibilitatea sa se desfasoare in fata lui Belu. In plus, sper ca a priceput ca nu este dorit la lot decat in conditia in care colaboreaza si se "integreaza". Toata lumea a aplaudat revenirea Belu/Bitang, ar trebui sa fie lipsit de absolut orice fel de tactica sa se apuce acum sa-si manifeste orgoliile. E a doua oara cand a plecat cu scandal de a lotul national, nu cred ca-si mai permite alte aventuri.
    Last edited by LuisaGym; 29th June 2010 at 15:20.

  2. #2165
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Din cand in cand in preajma unui campionat s-a vazut ca ceva atentie s-a acordat si altor gimnaste decat Izbasa. De ex: Tamarjan inainte de CE 2008, 2009, Chelaru inainte de CE 2010. Chelaru a fost singura gimnasta trimisa anul trecut la concursuri dupa CM.

    @ Niagara: eu sper ca Forminte nu va avea posibilitatea sa se desfasoare in fata lui Belu. In plus, sper ca a priceput ca nu este dorit la lot decat in conditiia in care colaboreaza si se "integreaza". Toata lumea a aplaudat revenirea Belu/Bitang, ar trebui sa fie lipsit de absolut orice fel de tactica sa se apuce acum sa-si manifeste orgoliile. E a doua oara cand a plecat cu scandal lde a lotul national, nu cred ca-si mai permite alte aventuri.
    Incurcate sunt caile mintii lui Stoica ...mie de asta mi-e frica .Sunt multe necunoscute aici .Trebuie sa-i recunosc maiestria in a mani**** oamenii !
    Dar ti-am spus ...mi-am luat semintele si astept !

  3. #2166
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    [QUOTE=LuisaGym;3100769]Din cand in cand in preajma unui campionat s-a vazut ca ceva atentie s-a acordat si altor gimnaste decat Izbasa. De ex: Tamarjan inainte de CE 2008, 2009, Chelaru inainte de CE 2010. Chelaru a fost singura gimnasta trimisa anul trecut la concursuri dupa CM.


    Eu ma refeream la antrenamente pentru ca probabil Diana a fost trimisa la concursuri din alte motive. Oricum eu cred ca atentia trebuia sa fie aceeasi pentru toate si nu numai inainte de concursuri.

  4. #2167
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Da' oare pe Stoica de ce nu-l inlocuieste nimeni? E batut in cuie acolo la Federatie? Eu propun ca dl Stoica sa avanseze in functie si sa lucreze pentru FIG ori pentru UEG. .

  5. #2168
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Pe mine ma ingrijoreaza mai degraba altceva: fetele care au probleme cu greutatea, Gabi si Cera. Fetele astea trebuie sa slabeasca si nu reusesc si nici nu sunt ajutate...
    Imi pare rau sa aud asta. Speram ca macar B&B sa se ocupe...

  6. #2169
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Din cand in cand in preajma unui campionat s-a vazut ca ceva atentie s-a acordat si altor gimnaste decat Izbasa. De ex: Tamarjan inainte de CE 2008, 2009, Chelaru inainte de CE 2010. Chelaru a fost singura gimnasta trimisa anul trecut la concursuri dupa CM.
    Nu, si Ana Porgras a mers. Ele 2 erau singurele senioare sanatoase.
    Daca le-a acordat si altora mai multa atentie inainte de concursuri, probabil e din cauza ca vedea posibilitatea medaliei...dar dupa cum spunea Cristina, atentia trebuie sa fie tot timpul, nu doar cand are nevoie de gimnasta respectiva...
    Sincer, as vrea ca Diana sa nu fie prea mult pe mana lui Forminte.

    Nu-mi place nici mie partea cu Cera si Gabi...speram ca noul colectiv sa gandeasca altfel, desi trecutul nu asta sugereaza, pentru ca s-au schimbat vremurile.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #2170
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Imi pare rau sa aud asta. Speram ca macar B&B sa se ocupe...
    Pai poate imi explica si mie cineva cum se procedeaza in situatia in care o gimnasta are probleme de greutate. Imi amintesc de filmuletul cu gimnastele din 2008 cand Forminte ii spunea Alinei Stanculescu (sper sa nu gresesc) ca n-are cum sa o ajute. Nu cred ca fetele pot singure sa slabeasca daca nu sunt indrumate, daca nu au un alt regim alimentar decat restul.

  8. #2171
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    o sa astept si o sa vad. sper sa nu se revina la planul initial. ar fi oribil. orbil.

  9. #2172
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r_anacristina View Post
    Pai poate imi explica si mie cineva cum se procedeaza in situatia in care o gimnasta are probleme de greutate. Imi amintesc de filmuletul cu gimnastele din 2008 cand Forminte ii spunea Alinei Stanculescu (sper sa nu gresesc) ca n-are cum sa o ajute. Nu cred ca fetele pot singure sa slabeasca daca nu sunt indrumate, daca nu au un alt regim alimentar decat restul.
    Asta ma intreb si eu. Nu mai stiu exact cine era gimnasta din filmulet, dar spunea ca a mancat doar salata si Forminte ii raspundea ca n-are cum s-o ajute pana nu slabeste.
    Pentru Gabi si Cera e o varsta critica, mai ales ca au avut accidentari de durata. Oare nu pot sa slabeasca sau nu reusesc sa isi mentina greutatea optima, cand revin la regimul alimentar normal? Poate trebuie vazuta altfel problema in cazul lor, nu mai pot sa aiba corpul unui copil. Cred ca ar trebui si niste analize amanuntite, imi amintesc ca Sabinei Cojocar i s-a descoperit, tarziu, o problema interna care ii afecta greutatea.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #2173
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Ce dezamagita sint de situatia asta! Atita circ a facut Forminte, de ce nu l-or fi lasat sa-si vada de ale lui? Un om cu asemenea caracter nu ar trebui sa fie in preajma fetelor.
    Sper din tot sufletul ca BB vor fi "hands on". Imi pun un pic de speranta in ceea ce a spus Anca Grigoras, care pare sa-l puna un pic la colt.

  11. #2174
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Asta ma intreb si eu. Nu mai stiu exact cine era gimnasta din filmulet, dar spunea ca a mancat doar salata si Forminte ii raspundea ca n-are cum s-o ajute pana nu slabeste.
    Pentru Gabi si Cera e o varsta critica, mai ales ca au avut accidentari de durata. Oare nu pot sa slabeasca sau nu reusesc sa isi mentina greutatea optima, cand revin la regimul alimentar normal? Poate trebuie vazuta altfel problema in cazul lor, nu mai pot sa aiba corpul unui copil. Cred ca ar trebui si niste analize amanuntite, imi amintesc ca Sabinei Cojocar i s-a descoperit, tarziu, o problema interna care ii afecta greutatea.
    Cred ca inca nu se poate face pregatire cu fetele in functie de greutate...
    In plus, daca fetele erau pe mana lui BB de la inceput nu cred ca s-ar fi ajuns aici, dar asa...azi un antrenor, maine altul, azi pleaca unul, maine se reintoarce...

  12. #2175
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu mai stiu exact cine era gimnasta din filmulet, dar spunea ca a mancat doar salata si Forminte ii raspundea ca n-are cum s-o ajute pana nu slabeste.
    era alina stanculescu

  13. #2176
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Eu nu pot sa cred ca nu este posibil de gasit o formula de slabit pentru Gabi si Cera. Dar oricum eu nu cred ca sunt tare rau. Doar cateva kg mai au de dat jos , nu?

  14. #2177
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Un articol pe aceeasi tema cu citate de la Apolzan si Stoica

    http://www.agerpres.ro/media/index.p...-senioare.html
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  15. #2178
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -deci din toamana fetel plec la Deva!!!!
    -oare merege si B&B?????foarte dezamagita as fi sa nu fie asa!!!!!si acolo sa fie Forminte seful!!!!

  16. #2179
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Cu ceilalti antrenori nu imi e mie clar si nici nu dispun de timp zilele astea sa ma interesez.
    Vintila si Cotutiu unde sunt? Au venit la Izvorani?
    Toti sunt la Izvorani.

  17. #2180
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mersi de raspuns, Cris
    www.fangymnastics.com

  18. #2181
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    -deci din toamana fetel plec la Deva!!!!
    -oare merege si B&B?????foarte dezamagita as fi sa nu fie asa!!!!!si acolo sa fie Forminte seful!!!!
    Sa speram ca vor merge si ei, asa au zis...Nu cred ca o sa-l lase pe Forminte de capul lui, mai ales ca acum pt orice rezultate ei vor fi facuti "responsabili". Cred ca Forminte de-abia asteapta sa nu fie rezultate mai bune decat inainte, sa "demonstreze" ca nu e vina lui...
    Sa speram ca totul va fi bine...oricum va fi interesant... http://www.smileyarena.com/emoticons...g/popcorn1.gif
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  19. #2182
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Multumesc de articol, Ada, nu-l citisem
    Si eu sper ca B&B sa-l insoteasca pe Forminte, mi se pare ca e decizia cea mai buna pe care ar putea-o face, mai ales ca acum s-au acomodat amandoi cu fetele mult mai bine.
    Sunt curios cum vor evolua lucrurile.. vreau sa vina Nationalele mai repede!

  20. #2183
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    E cam ciudat...eu nu mai inteleg nimic, pe bune... luna iunie a trecut si mai asteptam inca doua saptamani impartirea sarcinilor...asta inseamna ca ar mai ramane patru saptamani doar de pregatire clara si fara interferente de responsabilitati pana la concursul din Marea Britanie...nu stiu, dar zau ca a luat cam mult o luna de zile sa se hotarasca cine si unde vine
    In alta ordine de idei, nu vad de ce ar pleca Puia Valer...la urma urmelor, a mai colaborat cu B&B si inainte si, din cate stiu eu, este un factor de stabilitate pentru fete ca om..asa ca eu, una, imi doresc sa ramana. Cu Forminte inpoi la lot, aici e greu de spus: articolul asta imi lasa inca semne de intrebare Mie nu mi se pare ca Forminte s-ar intoarce doar ca antrenor, este prea ambiguu acest articol, nu e nimic clar...dar...daca fetele se muta din toamna la Deva, ma indoiesc ca vor merge si B&B, sincer..Pe de alta parte, din toamna banuiesc (si sper) ca inseamna dupa Mondiale. Nu stiu, cel mai bine este sa asteptam, sa vedem ce se mai intampla...

  21. #2184
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, si mie mi se pare ca dureaza cam mult hotaratul...dar pana una-alta, cei de pana acum + B&B sunt acolo, se ocupa de fete, si sper sa conteze mai putin daca trec inca 2 saptamani pana se stabileste ce o sa faca Forminte la lot.
    Cris, din toamna ar trebui sa insemne inceperea scolii, asta e motivul pentru care trebuie sa mearga inapoi la Deva - adica ~15 septembrie. Nu stiu daca au variante sa le mute cu scoala de la Deva...oare au unde sa invete la Izvorani?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •