Page 103 of 228 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #2143
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    In ceea ce priveste inadvertentele...de ce spune: "Nu cunosc bine echipa, am văzut fetele la Internaționalele României și la televizor, la Europene."? Se refera oare la faptul ca nu le cunoaste limitele/ potentialul in antrenament? Banuiesc ca doar asa are sens...
    Da, eu asa inteleg...pentru ca in interviuri anterioare el si/sau Bitang spuneau ca nu le prea cunosc pe (unele) fete nici ca sportive, nici dupa nume sau figura.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #2144
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    @crisloregym - cred ca nu numai limitele, potentialul, ci si personalitatile. fiecare fata e unica. Amelia pare o mica Gina Gogean, din ce am inteles. foarte serioasa, zambeste rar, ambitioasa. Ana P pare delicata, sensibila. fiecare trebuie motivata intr-un anume fel ca sa dea maximumul. cand le vezi ca persoane unice, cu calitati si defecte, dar si integrate in echipa precum piesele de puzzle, atunci poti spune ca stii echipa, ca stii fetele. zic eu

  3. #2145
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Daca vin fetele in Ghent voi merge sa le vad!

    Ar mai fi cineva interesat/a?

    (pe site apare si Romania, data limita pt confirmarea inscrierilor - 10 iulie: http://worldcupgymnastics.be/?p=135&lang=en)
    Last edited by ioanavol; 28th June 2010 at 19:47.

  4. #2146
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    a fost mai devreme un reportaj la trvinfo parca,am vazut ultimele 10 secunde
    au vb despre concursul din japonia
    nu andrei munteanu care a participat la europene va merge in japonia

  5. #2147
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Premierea de la sarituri, din Portugalia: http://www.youtube.com/watch?v=ndv-8HOIBfk

    :ras-plans:
    Partea pe care s-a urcat Hypolito se clatina. Apoi i s-a parut ca el si San Miguel au gresit partile, locul 2 cu locul 3, si au schimbat intre ei. Iar pana la urma, si-au dat seama ca era bine cum s-au asezat initial si au schimbat iar! :ras-plans:

    Ca parte serioasa...avem si imn!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #2148
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1

  7. #2149
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    mnu.. chiar ma asteptam. si chiar nu imi convine. sper ca B&B sa gestioneze bine situatia si sa nu iasa altceva. ei si ceilalti.

  8. #2150
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    --da,era de asteptat!!!!!!!!!
    -parca deja mi-e frica pt fete sa nu se mai accidenteze!!!!!
    -oare ce a vrut sa zica Anca Grigoras ;depinde cum se integreaza !!!!!??????

  9. #2151
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Forminte a mai lucrat sub conducerea lui Belu probabil stie fiecare la ce sa se astepte. Cu plusurile si cu minusurile lui totusi Forminte a avut ceva rezultate: aur la sol la olimpiada, bronz la sol la Europene (Tamarjan + Chelaru), si aproape o medalie de bronz anul asta la sarituri. Echipa are nevoie de cat mai multi antrenori, nu se poate ignora faptul ca Forminte este capabil sa produca rezultate. Parerea mea e ca nu cred ca va putea "misca in front" in fata lui Belu. M-am temut de ceva frecusuri insa pozitia lui la lot acum este de a fi nevoit sa se integreze.

  10. #2152
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, trebuie sa se integreze, pentru ca acum e colegul celor pe care i-a considerat subalterni!
    Cat timp altcineva tine fraiele...e ok. Ma intreb ce cred fetele despre revenirea lui.

    Altceva nu-mi place...
    "Revenirea lui Forminte este privită cu optimism și de oficialii FRG, care pot alinia astfel formula de echipă gândită după Europenele de la Birmingham."

    Asta insemna antrenamente la Deva cu Forminte si din cand in cand cateva zile cu B&B? Nu mai stiu daca asa s-a scris in presa sau au fost presupunerile noastre Intre timp s-a facut alt plan, sper sa nu se puna problema revenirii la acela.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #2153
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    m-am uitat pe fusul programul de concurs de la gimnastica de la singapore
    dupa fusul orar de acolo e asa:Artistic Gymnastics - Bishan Sports Hall

    Mon Aug 16 2010 13:30 - 16:15 Men Prelim
    Mon Aug 16 2010 18:00 - 20:45 Men Prelim
    Tue Aug 17 2010 11:00 - 13:00 Women Prelim
    Tue Aug 17 2010 14:30 - 16:30 Women Prelim *
    Tue Aug 17 2010 18:00 - 20:00 Women Prelim
    Wed Aug 18 2010 18:00 - 21:30 Men Final
    Thu Aug 19 2010 18:00 - 21:45 Women Final
    fusul orar e cu 7 ore mai tarziu decat in romania
    adica o sa fie asa dupa fusul romaniei:
    Artistic Gymnastics - Bishan Sports Hall
    Mon Aug 16 2010 6:30 - 9:15 Men Prelim
    Mon Aug 16 2010 11:00 - 13:45 Men Prelim
    Tue Aug 17 2010 4:00 - 6:00 Women Prelim
    Tue Aug 17 2010 7:30 - 9:30 Women Prelim
    Tue Aug 17 2010 11:00 - 13:00 Women Prelim
    Wed Aug 18 2010 11:00 - 14:30 Men Final
    Thu Aug 19 2010 11:00 - 14:45 Women Final

  12. #2154
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -eu nu cred ca B&B o sa se impilce doar din cand in cand ,daca revine Forminte!!!
    -eu cred ca de data asta Forminte va juca cum vor dicta B&B&G!!!!

  13. #2155
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Dupa ce am citit acest articol imi este umpic teama! Sper ca B&B totusi vor tine comanda! Daca asa ar fi, ar fi mai usor pentru fete si pentru toata lumea!

    Ma asteptam si eu sa revina Forminte, dar nu asa repede!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  14. #2156
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    "Revenirea lui Forminte este privită cu optimism și de oficialii FRG, care pot alinia astfel formula de echipă gândită după Europenele de la Birmingham."Asta insemna antrenamente la Deva cu Forminte si din cand in cand cateva zile cu B&B?
    Recent Belu afirma ca vor sta la Izvorani toata vara. Nu cred ca se vor muta la Deva prea curand.

  15. #2157
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Atata timp cat BB au controlul asupra activitatii....nu e nicio problema.
    Forminte e un antrenor bun la aparatele de care se ocupa. La el problema e cu organizarea, coordonarea, strategia, comunicarea, etc.
    Eu cred ca ii va face bine sa nu mai fie coordonator si astfel va putea sa se concentreze pe ceea ce trebuie sa faca.

    Cu ceilalti antrenori nu imi e mie clar si nici nu dispun de timp zilele astea sa ma interesez.
    Vintila si Cotutiu unde sunt? Au venit la Izvorani?

    De Cotutiu eu zic ca e nevoie, deoarece cred ca fetele pe care le-a pregatit inca de pe vremea junioratului (Pitic, Ama, Ana, etc) au incredere in el......
    Last edited by mikeyy; 29th June 2010 at 13:36.
    www.fangymnastics.com

  16. #2158
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Luiza, stiu. De asta am spus ca intre timp s-a facut alt plan si sper sa ramana la el.
    Insa a intervenit revenirea lui Forminte, astfel ca, teoretic cel putin, se poate reveni la ideea initiala.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #2159
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Referitor la ce a zis Anca Grigoras, ea a spus ca "vedem cu se va integra", adica ea, B&B; deci sa speram ca tot ei vor fi cei care vor lua comanda.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  18. #2160
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    IN curand lotul de senioare va avea mai multi antrenori decat sportive ...si nu , asta nu mi se pare un avantaj .
    Ce greseala tactica reangajarea lui Forminte pe o pozitie subalterna (sau poate nu ? pentru uni din conducere care se bazeaza pe principiul "dezbina si conduce ")... Oare cu nepotismele de la lot ce vor face (cele pe care Forminte nu a indraznit sa le deranjeze? ) ? Oare domnul Puia va ramane sub conducerea B&B ? Iata cateva teme de lucru ...
    Readucerea lui Forminte seamana a pomana (sa nu moara de "foame" ) si a carpeala ...Dar asta e tara compromisului si nu ma mira ...oare orgoliul lui va sta in umbra ?
    Intrebari , intrebari ...incepe sa devina interesant daca esti privitor fara sentimente .Daca iti pasa ...te doare !

  19. #2161
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    IN curand lotul de senioare va avea mai multi antrenori decat sportive ...si nu , asta nu mi se pare un avantaj .
    De ce n-ar fi asta un avantaj? In multe tari gimnastele vin din cluburi diferite si se antreneaza cu antrenori diferiti. Probabil daca adunam toti antrenorii care contribuie la antrenarea lotului SUA o sa ajungem la un nr foarte mare >10?

    Poate Forminte se va ocupa ca si pana acum mai mult de Izbasa /Chelaru iar celelalte fete vor avea ocazia sa aiba mai multa atentie? Poate B&B se vor ocupa de fetele mai "emotive" gen Haidu, Racea si Porgras?

  20. #2162
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Poate Forminte se va ocupa ca si pana acum mai mult de Izbasa /Chelaru iar celelalte fete vor avea ocazia sa aiba mai multa atentie? Poate B&B se vor ocupa de fetele mai "emotive" gen Haidu, Racea si Porgras?
    Mie nu mi s-a parut niciodata ca Forminte s-ar ocupa mai mult de Diana Chelaru. Da, de Izbasa se stie deja dar de Diana...Cred ca la lot era ceva de genul, Izbasa si restul lumii.
    Pe mine ma ingrijoreaza mai degraba altceva: fetele care au probleme cu greutatea, Gabi si Cera. Fetele astea trebuie sa slabeasca si nu reusesc si nici nu sunt ajutate...
    Last edited by r_anacristina; 29th June 2010 at 15:13.

  21. #2163
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    De ce n-ar fi asta un avantaj? In multe tari gimnastele vin din cluburi diferite si se antreneaza cu antrenori diferiti. Probabil daca adunam toti antrenorii care contribuie la antrenarea lotului SUA o sa ajungem la un nr foarte mare >10?

    Poate Forminte se va ocupa ca si pana acum mai mult de Izbasa /Chelaru iar celelalte fete vor avea ocazia sa aiba mai multa atentie? Poate B&B se vor ocupa de fetele mai "emotive" gen Haidu, Racea si Porgras?
    NU mai zic nica ...mi-am luat semintele si astept sa vad... Vom vedea de ce .Felul in care este structurat lotul US fat ade alt nostru este total diferit , nu poti face comparatie !Aia nu se suporta impreuna decat cu ocazia anumitor evenimente ...
    Prea multe minti luminate intr-un loc ...se orbesc unele pe altele .
    Prea multe oua oua intr-o mana ...se sparg .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •