Page 5 of 228 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Aa, scuze....tinand cont ca in reportaj e Forminte...credeam ca la el te referi

    Europene sunt un pericol...asta e clar. Avem sanse sa mergem cu o echipa debutanta, lipsita de experienta. Pana chiar si Cera nu poate fi considerata o veterana..nu a mai concurat de 2 ani. In aceste conditii sunt un pericol...se poate intampla orice.

    In cazul Anei T si Gabitei..mai bine sacrificam anul 2009 si le operam atunci. Dar federatia in loc sa sacrifice niste campionate individuale...a sacrificat 2 gimnaste pe care le-a fortat la maxim, agravandu-le problemele de sanatate. Acum cand au cat de cat spatele asigurat cu noile junioare...."mergeti fetelor sa va operati". Nu asa se face....
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Incarc acum interviul lui Stoica .E mare(1 H ) .E si o parte pe care Mihai nu a vazut-o in care Stoica spune ca momentul in care loc o interventie , faptul ca are los abia acum , i se datoreaza lui Forminte ,ca e decizia celor ce conduc lotul . Asa ca dau vina unii pe alti la greu ...

    PS am facut un scurt reserche si se pare antrenorii fetelor sunt cea mai proasat combinatie o rusoaica (Galina Larchina )-astia forteaza junioarele de aici si rezultate slabe la senioare si un quebeqoise ( Charron ) -ambitii multe , stiinta putina .Naspa ! Pacat ca se va pierde fetica devreme ....

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    @Mihai:Nu. Nici nu ascultasem/vazusem reportajul. Dupa ce am scris am vizionat filmuletul. Declaratia lui Forminte e ok. Daca de accidentari l-au intrebat, trebuia sa raspunda si mi se pare in regula raspunsul ce l-a dat.

    Vis a vis de fetita de 8 ani din filmulet, posibil sa fie un pic prea intinsa coarda dar posibil sa fie si un talent iesit din comun... Nu zic ca va rezista la uzura peste ani, dar imi amintesc ca s-a mai vorbit aici de multe ori despre fortarea copiilor, la un momnet dat ne intrebam daca micuta Komova va face ceva... era cam acu 2-3 ani daca bine imi amintesc...

    Si nu in ultimul rind, Casa de piatra lui Marian! Mai mult noroc in casnicia aceasta!

  4. #88
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    @Mihai:Nu. Nici nu ascultasem/vazusem reportajul. Dupa ce am scris am vizionat filmuletul. Declaratia lui Forminte e ok. Daca de accidentari l-au intrebat, trebuia sa raspunda si mi se pare in regula raspunsul ce l-a dat.

    Vis a vis de fetita de 8 ani din filmulet, posibil sa fie un pic prea intinsa coarda dar posibil sa fie si un talent iesit din comun... Nu zic ca va rezista la uzura peste ani, dar imi amintesc ca s-a mai vorbit aici de multe ori despre fortarea copiilor, la un momnet dat ne intrebam daca micuta Komova va face ceva... era cam acu 2-3 ani daca bine imi amintesc...

    Si nu in ultimul rind, Casa de piatra lui Marian! Mai mult noroc in casnicia aceasta!
    Micuta Kmova nu a ajuns inca la seniorat ...nu zice inca hop.
    E prea lung interviul ...offff nu-l pot pune pe youtube
    .

  5. #89
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    In cazul Anei T si Gabitei..mai bine sacrificam anul 2009 si le operam atunci. Dar federatia in loc sa sacrifice niste campionate individuale...a sacrificat 2 gimnaste pe care le-a fortat la maxim, agravandu-le problemele de sanatate. Acum cand au cat de cat spatele asigurat cu noile junioare...."mergeti fetelor sa va operati". Nu asa se face....
    Ce bine-ai zis-o! Cu mentiunea ca le tot amana pe Ana si Gabi. Eu nu inteleg cum se poate constata, la cateva saptamani dupa ce ai programat o operatie, ca doctorii sunt prea aglomerati. Parca spuneau ca sunt niste operatii simple. Chiar nu li se poate acorda un strop de prioritate?

    Chiar ca dau vina unii pe altii... Eu inteleg ca antrenorul poate sa-si exprime optiunea cu privire la momentul exact in care are loc operatia, dar asta sa zicem ca se refera la a alege intre 2 zile fixe in interval de o saptamana (am dat un exemplu). Dar daca la noi dureaza luni pana cand gimnastul ajunge la un consult serios...asta e responsabilitatea federatiei, chiar gimnastii au spus-o.

    Niagara, nu merge: This video has been removed because it is too long. Regular YouTube videos must be 10 minutes or less.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Cata, o aminare de citeva saptamini- o luna nu cred ca mai influenteaza prea mult. Si pentru Ana T., eu ramin la ideea ca e mai bine sa aiba distanta in timp intre cele doua operatii. Dar intr-adevar, operatiile acestea trebuiau facute acum un an... Si - scuzati-ma, eu nu ma gindesc la echipa (daca federatia nu o face, de ce as face-o eu?), ma gindesc la cit chin si durere au suportat fetele antrenindu-se si concurind asa...

  7. #91
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Ce bine-ai zis-o! Cu mentiunea ca le tot amana pe Ana si Gabi. Eu nu inteleg cum se poate constata, la cateva saptamani dupa ce ai programat o operatie, ca doctorii sunt prea aglomerati. Parca spuneau ca sunt niste operatii simple. Chiar nu li se poate acorda un strop de prioritate?

    Chiar ca dau vina unii pe altii... Eu inteleg ca antrenorul poate sa-si exprime optiunea cu privire la momentul exact in care are loc operatia, dar asta sa zicem ca se refera la a alege intre 2 zile fixe in interval de o saptamana (am dat un exemplu). Dar daca la noi dureaza luni pana cand gimnastul ajunge la un consult serios...asta e responsabilitatea federatiei, chiar gimnastii au spus-o.

    Niagara, nu merge: This video has been removed because it is too long. Regular YouTube videos must be 10 minutes or less.
    Da am descoperit si eu am impartit in bucatele mici si le incarc acum.
    DEspre cum se ocupa de problemele medicale ale gimnastilor federatia si antrenorii ar fi multe de spus ...macar pe vremea lui Ceasca se intervenea de la nivel inalt ...acum nimeni nu se mai oboseste macar sa dea un telefon pentru gimnasti .
    Cand fratele meu a avut accident de deltaplan (1987 ) intr-un concurs , fractura de C6-C7 a fost adus la Bucuresti .Viata ii era in pericol si Dr.Panoza nu se putea hotara daca sa riste o interventie (pe atunci mortalitatea operatorie era aspru sanctionata ) . In acel moment ministrul transportului a sunat pe ministru santatii cerandu-i sa aprobe interventia dr-lui Panoza .
    Era sportiv si se intervenea ptr el in acest fel .Simplu .
    Acum federatia nici macar nu se mai oboseste sa sune macar la medicii care ar putea sa rezolve situatia .D-apoi sa ceara ministrilor sa se ocupe de asa ceva ...

  8. #92
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Tess, si eu tot la ele ma gandesc, saracele fete... Si daca nu la Ana, ca ar fi bine sa aiba pauza intre operatii, atunci Gabi. Sau altcineva, ca au mai fost cazuri din-astea si vor mai fi, din pacate

    Intrerup putin discutia - a incetat din viata doamna Elena Firea: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ta-170302.html
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Intrerup putin discutia - a incetat din viata doamna Elena Firea: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ta-170302.html
    Dumnezeu s-o ierte... Numele imi suna cunoscut... probabil de la concursurile la care a arbitrat.

  10. #94
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Dumnezeu s-o ierte... Numele imi suna cunoscut... probabil de la concursurile la care a arbitrat.
    O adevarata doamna .Am cunoscut-o in anii 90 cu ocazia venirii Nadiei in tara prima oara .Atunci s-a concurat pentru ultima oara in sala polivalenta din Bucuresti .Nationalele de Junioare ...si a fost si o demonstratie a Nadiei . Speciale momente .



    Restul de parti le incarc in continuare ...cautati la acelasi user .
    Last edited by niagara64; 9th January 2010 at 19:48.

  11. #95
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Ii doresc lui Marian mai mult noroc in viata personala.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Niagara, multumesc mult pt postarea inerviului dar partea 1 interv stoica_chunk_2.asf, nu merge de nici un fel. Vrei sa vezi despre ce este vorba?

    Si, apropo, care sunt cei 3 antrenori tineri de la lotul masculin de care tot pomeneste Stoica? Eu stiu de Suciu si Urzica

  13. #97
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    l-am verificat .merge !

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    l-am verificat .merge !
    Da, multumesc, acum merge si la mine! Sa vad daca aflu care-s cei 3 antrenori tineri de la lot

  15. #99
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Catalin...cred ca Marian e al treilea antrenor tanar, alaturi de Marius si Nelutu.
    www.fangymnastics.com

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Catalin...cred ca Marian e al treilea antrenor tanar, alaturi de Marius si Nelutu.
    Sa rad sau sa plang.......

    Si totusi inclin sa cred/sper sa nu fie Marian. Despre el pare ca se vorbeste in interviu doar in calitate de gimnast....
    Sa nu ma intelegeti gresit, nu ca Marian nu ar fi /deveni un antrenor f bun dar acum el e sportiv si deci el are nevoie de antrenor; la acest nivel nu poti sa lupti pe doua fronturi, doar daca vrea sa adopte tactica lui R. Fedderer de acum cativa ani si sa fie propriul lui antrenor dar , din cate stiu, acum chiar si Federer are antrenor iar in gimnastica e un pic altceva decat in tenis asa ca ..........
    Last edited by cata10; 9th January 2010 at 21:00.

  17. #101
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Sa rad sau sa plang.......
    Rasu-plansu cred ca ar fi cel mai potrivit

  18. #102
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Catalin...uite aici ca sa te convingi: http://www.youtube.com/watch?v=XFWOrO7Ej48
    www.fangymnastics.com

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Catalin...uite aici ca sa te convingi: http://www.youtube.com/watch?v=XFWOrO7Ej48
    Am vazut reportajul si totusi mai sper sa fie doar o greseala a celor din presa

    Poate ca este vorba despre Vasile Vug, venit la lotul olimpic dupa JO din 2008 de la lotul de juniori. Iata un articol pe aceasta tema:
    http://sport.rol.ro/Antrenori-noi-la...ica-20063.html
    Last edited by cata10; 9th January 2010 at 21:30.

  20. #104
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In articolul respectiv e gresit numele...nu e Bug, ci Vug
    Eu mai astept pana la Europene...acolo se va vedea clar care e situatia lotului masculin.
    www.fangymnastics.com

  21. #105
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Am vazut reportajul si totusi mai sper sa fie doar o greseala a celor din presa

    Poate ca este vorba despre Vasile Bug, venit la lotul olimpic dupa JO din 2008 de la lotul de juniori. Iata un articol pe aceasta tema:
    http://sport.rol.ro/Antrenori-noi-la...ica-20063.html
    Vug nu cred ca se incadreaza in categoria :"antrenori tineri " gandita de Stoica .
    Cred doar ca Urzica a spus presei mai devreme decat trebuia mutarea "Dragulescu" .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •