Page 4 of 228 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 4770

Thread: Diverse 2010

  1. #64
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau93 View Post

    SERIOS??? Dar eu chiar vroiam sa o vad la Europene!! Ar fi putut ajuta echipa enorm de mult! Si pt. bac a fost la toate competitiile si tot a iesit cu rezultate bune!
    Este clar imposibil pentru ea sa fie gata de concurs la europene. Abia acum vreo luna a inceput sa reinvete sa calce normal. Dupa cum spun ultimele articole despre ea, mai are 3 luni de recuperare in fata si cred ca se refera la 3 luni de recuperare necesare strict piciorului, nu recuperare fizica sau pe aparate.

    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    http://www.realitatea.net/gimnastica...ie_694195.html

    Nu stiu daca s-a mai postat asta...
    Si nu stiu ce le veni cu Aluissa acum...
    De fapt..am senzatia ca reporterii n-au inteles nimic....
    Aoleu, ce articol...
    Cele 2 trebuiau sa fie Ana si Gabi, cel mai probabil, nu stiu cum or fi ajuns la Cera si Aluissa...chiar as fi curioasa sa aflu de unde le-au scos
    Last edited by Cata_RB; 9th January 2010 at 14:31.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #65
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Confuzia cred ca vine de la cele 3 accidente mentionate de Forminte...de Sandra stiau..iar celelalte 2 (Cera si Aluissa) or fi dedus ei ca sunt cele 2 cu probleme medicale pt Birmingham

    Dar ma intreb acum..la Aluissa a fost un accident sau a fost o problema cronicizata? Chiar nu mai stiu...

  3. #66
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Astia de la Realitatea au inteles total aiurea
    Cred ca Forminte le-a numit pe Aluissa si Cera..dar ca fiind cele 2 exemple de accidentari ft grave in ultimiii ani....alaturi de accidentarea Sandrei.
    www.fangymnastics.com

  4. #67
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Posibil sa le fi numit Forminte...nu cred ca s-au gandit la ele din proprie initiativa, ma indoiesc ca au auzit de ele

    La Aluissa eu stiu ca a fost ceva cronocizat...sau o accidentare care nu s-a mai vindecat cum trebuie. A stat multe luni in asteptare, nu i se clarifica situatia.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #68
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Daca tin eu bine minte, a fost o accidentare la genunchiul stang, o operatie, repaosul a fost de un an (parca), dupa care se anunta ca lucreaza pe paralele, ca a crescut in inaltime, si apoi gata a fost...a plecat de tot de la Deva Deci nu cred ca a fost cronicizat.
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...entele-2432247

  6. #69
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Hmmm...nu mai stiu exact, de fapt cred ca nici nu au fost prea multe detalii la vremea respectiva. A fost o accidentare, recuperarea, apoi...ceva s-a intamplat, cateva luni nu s-a stiut nimic de ea si am aflat ca s-a retras.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #70
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    please can comeone translate this video? I am confused about the talk of Aluissa.

  8. #71
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    There was a misunderstanding of what Forminte said. He talked about the worst three injuries that took place since he is in charge: Aluissa, Cera and Sandra and the reporters assumed that Cera and Aluissa are the two other girls (besides Sandra)with medical problems that will likely miss Europeans. As we already know the two girls are in fact Gabriela Dragoi and Ana Tamirjan.
    Last edited by anna.09; 9th January 2010 at 16:04.

  9. #72
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    The article talks about the 3 girls that are having medical problems for the European Champs that are coming up. One of them is Sandra Izbasa, but then an error came up somewhere and the article states that the other ones are Cerasela Patrascu and Aluissa Lacusteanu...while it should have been Ana Tamarjan and Gabi Dragoi. We were wondering where did this error come from and trying to remember exactly what happened to Aluissa, if it was a singular injure or something chronic.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #73
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  11. #74
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    E un concurs în Franta cu niste gimnastele ale României (daca tu nu poti sa intelge Franceza...). Gimnastele din Franta si Belgia vor fi acolo de asemenea.
    Hai România pentru Londra 2012 !

  12. #75
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Multumesc frumos Aure Nu inteleg foarte bine franceza..am dedus ca vor merge gimnaste din Franta, Belgia si Romania...ma intrebam daca mai stie cineva ceva despre acest concurs...cine va merge dintre fete...?

  13. #76
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Multumesc frumos Aure Nu inteleg foarte bine franceza..am dedus ca vor merge gimnaste din Franta, Belgia si Romania...ma intrebam daca mai stie cineva ceva despre acest concurs...cine va merge dintre fete...?
    Nu stiu inca... dar vom vedea curand, deoarece e astazi, conform cu Gymnet.
    Hai România pentru Londra 2012 !

  14. #77
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Aluissa parca s-a accidentat la antrenamentele libere de la Europenele din 2007. Acum nu mai retin la care aparat. A fost cam in cazul Ceraselei..ligamentele genunchiului. Doar ca a durat ft mult pana au operat-o..a trecut timpul. Apoi dupa operatie trebuia sa mai astepte vreun an.
    Un mare talent pierdut..o gimnasta completa!

    Partea buna din toata ameteala din articolul de pe Realitatea...e ca ne-am amintit de Aluissa
    Solul ei : http://www.youtube.com/watch?v=GtiqZySoKWM
    Aceeasi melodia pe care o are Raluca acum. Imi place ca 1080-ul e aterizat exact pe melodie
    Last edited by mikeyy; 9th January 2010 at 17:03.
    www.fangymnastics.com

  15. #78
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ah, scuze, Oana, am crezut ca ne intrebi doar daca stim ceva despre asta.
    Pe langa ce a tradus Aure...mai zice ca la sfarsit juriul va inmana niste statuete (Nymphes d'Or) celor mai talentate gimnaste. Pare un fel de combinatie intre concurs si gala.
    Pacat ca nu au dat si nume...probabil vor concura cele mici.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #79
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Hai sa va arat ceva frumos .Doua surori din Quebec .Cea mare 11 ani cu o gigantica inedita pe bara joasa ,cea mica care e "amazing" 8 ani si un exercitiu curajos la barna .

  17. #80
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am ramas fara cuvinte....cea de 8 ani e aproape de acelasi nivel cu cea de 11 ani. Adica la 8 ani e capabila de dublu grupat la paralele, de danilova inainte, de salt lateral si de cuib la barna...si de dublu grupat la sol. Doar la 8 ani....extraordinar!
    www.fangymnastics.com

  18. #81
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am ramas fara cuvinte....cea de 8 ani e aproape de acelasi nivel cu cea de 11 ani. Adica la 8 ani e capabila de dublu grupat la paralele, de danilova inainte, de salt lateral si de cuib la barna...si de dublu grupat la sol. Doar la 8 ani....extraordinar!
    Da...ma tem ca nu vei mai auzi de ea mai tarziu ...o vor rupe repede . SE vede ca e vreun antrenor prea ambitios ...

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Nu vi se pare ca articolul din Realitatea e primul episod din noua serie de scuze a unui interminabil serial? fraza de incheiere "e drept neplãcute, serioase, dar nu cauzate de o pregãtire precarã sau eronatã" ma face sa cred asta. Nimeni nu a incercat sa dea vina pe pregatire... de ce trebuie iar sa se inceapa cu scuze?

    Cu exceptia Sandrei, la celelalte accidentari - Alluisa, Cerasela, Gabi, Ana am impresia ca taraganarea si lipsa de a lua masuri la timp au agravat situatia, ca sa nu zic mai mult.

    Edit: Europenele sunt in pericol... chiar cu junioarele -senioare de anul asta?!? Pai atunci ce ar trebui sa avem ca sa nu fie Europenele in pericol?
    Last edited by Tess_AN; 9th January 2010 at 18:57.

  20. #83
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Exagereaza antrenorii fetitei...tinand cont ca ea nu prinde nici macar JO de la Rio (2016).

    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    CU exceptia Sandrei, la celelalte accidentari - Alluisa, Cerasela, Gabi, Ana am impresia ca taraganarea si lipsa de a lua masuri la timp au agravat situatia, ca sa nu zic mai mult.
    Pentru tratarea gimnastelor...nu e vina lui Forminte. Federatia e cea care trebuie sa le asigure costurile unui tratament corespunzator..sa le trimita la doctori, sa le ofere conditii etc. Totul se realizeaza prin federatie, iar in acest caz Forminte si ceilalti antrenori nu au nicio putere.

    Federatia trebuie trasa la raspundere....eu i-as intreba daca tratarea unui sportiv se realizeaza in functie de palmares?
    Last edited by mikeyy; 9th January 2010 at 18:57.
    www.fangymnastics.com

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Pentru tratarea gimnastelor...nu e vina lui Forminte. Federatia e cea care trebuie sa le asigure costurile unui tratament corespunzator..sa le trimita la doctori, sa le ofere conditii etc. Totul se realizeaza prin federatie, iar in acest caz Forminte si ceilalti antrenori nu au nicio putere.
    Eu nu am zis ca e vina lui Forminte. Am spus ca incep din nou scuzele. Mi-am editat postul precedent subliniiind ce mai zicea in ziar ca "Europenele sunt in pericol". Combinind cu declaratia de ieri a lui Stoica vis a vis ce isi doreste pentru gimnastica romaneasca - sanatate si atit.... mie nu mi se parte ok.

    Noile senioare plus cele vechi - ce imbold si motivatie sa aiba in pregatire cu asemenea vorbe: "ne dorim doar sanatate" si "europenele sunt in pericol"???

    Sa inteleg ca asta e prima lectie a anului in pregatirea psihologica a concursurilor ce vor urma? Dar poate gresesc eu, macar ar fi bine sa gresesc...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •