Page 114 of 115 FirstFirst ... 1464104112113114115 LastLast
Results 2,374 to 2,394 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #2374
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Din cate stiu eu ceva mai putine de 2000.
    Din retur cred ca vor fi mai multe vandute, lumea e sictirita de cozile de la casele de bilete la meciurile importante.
    FcP, in privinta numarul de abonati, ultima cifra defapt numar de care am auzit eu este 4000. In afara de cele cateva sute de sociosi existenti deja cu carduri de reducere la merketingul clubului. Oricum nu stam rau deloc pana acum. Parerea mea.

  2. #2375
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Ce prost(informat) mai esti Marius! Hai sa iti spun eu cum sta treaba stelistule.
    dupa ce mai treci pe la scoala, poti sa-i spui "cum sta treaba" lui gabitza, ala care in timpul liber e stelist, asa cum l-a dat de gol un coleg de forum.

    mie poti sa-mi... de fapt, nici asta nu poti. daca nu as fi vazut cu ochii mei cat de plin a fost stadionul nu as mai fi intrebat (ironic, dar nah, e mai greu pentru unii) daca au fost mai mult de 5.000 de oameni.

    nu-i nimic, saptamana viitoare se umple stadionul de "petrolisti adevarati"
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #2376
    junior 1924's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Unica_Republica_Ploiesti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    nu-i nimic, saptamana viitoare se umple stadionul de "petrolisti adevarati"
    suporteri fara identitate ce sunteti !
    sa'i dea D'zeu sanatate lu' nea' Jiji si viata lunga la stana !
    [B][SIZE="3"]"Într-o călătorie de studii făcută în Germania, am văzut, la Nürnberg, un club de fotbal. Jucătorii petreceau foarte mult timp împreună. Veneau și soțiile, se mai bea și câte o bere. Cam asta am vrut să fac la Petrolul, o familie adevărată."
    Ilie Oană[/SIZE][/B]

  4. #2377
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    dupa ce mai treci pe la scoala, poti sa-i spui "cum sta treaba" lui gabitza, ala care in timpul liber e stelist, asa cum l-a dat de gol un coleg de forum.

    mie poti sa-mi... de fapt, nici asta nu poti. daca nu as fi vazut cu ochii mei cat de plin a fost stadionul nu as mai fi intrebat (ironic, dar nah, e mai greu pentru unii) daca au fost mai mult de 5.000 de oameni.

    nu-i nimic, saptamana viitoare se umple stadionul de "petrolisti adevarati"
    Suntem prieteni destul de buni pe comunitatea petrolista facebook si pot sa afirm ca Gabriel este petrolist 100%. Insa tu si celalalt coleg de care pomenesti, cred ca un ciorel frustratzel la fel si el bagator de seama ca si tine, puteti sa bateti campii cat vreti la adresa altora ca oricum nu va mai crede nimeni decat voi intre voi.
    In rest, ramane cum a fost. Cel putin 8000 de spectatori la meciul cu Sibiu, Insa la fel, tu poti sa ai in continuare visele tale umezi cu cei 5000.
    Quote Originally Posted by 1924 View Post
    suporteri fara identitate ce sunteti !
    sa'i dea D'zeu sanatate lu' nea' Jiji si viata lunga la stana !
    Stelist, ca multi altii! Iti dai seama ce soc va avea cand va veni la meci in mijlocul haitei de 15000 de lupi. Daca va veni. Despre Jiji aceleasi pareri de bine si de la mine.
    Last edited by SpyS; 25th October 2011 at 01:42.

  5. #2378
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    ce va mai place sa pierdeti vremea cu oitza noastra de aici, mariusel!..pff=))

    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    La meciul cu Sibiul tribuna II a fost arhiplina(deci in cel mai rau caz 4000) , peluza 1 arhiplina-peluza lupilor(2500-3000, unde am cantat tot meciul si am stat in picioare si pe caile de acces), peluza II cam jumatate plina(deci in cel mai rau caz 1000-1500), tribuna I(in jur de 500-1000 daca tinem cont ca aproape toate lojele VIP(15X16) la etaje erau si alea ocupate. Concluzie, nu aveam cum sa fim doar 5000 nici in visele cele mai umezi ale tale, ci in cel mai rau caz cel putin 8000.
    bingo!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  6. #2379
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 1924 View Post
    :
    sa'i dea D'zeu sanatate lu' nea' Jiji si viata lunga la stana !
    stiam ca-l adori si ca e idolul tau. duminica ai ocazia sa-l vezi "sus pe maibac" si poate ai norocul sa-ti "scape" si tie 50 de "euroi" sa-ti iei ceva gros de iarna

    gabitza, voiam sa-ti zic ceva de aia care te-a fatat, dar am auzit ca te-au dat astia afara de la partid si mi s-a facut mila... nu mai cauta volosevici lingai... adica oameni competenti?

    in rest, ramane cum am stabilit - unii au probleme cu vederea si n-au bani de ochelari. ba mai sunt si persecutati de "lumea rea" care nu le recunoaste prezenta masiva la meci
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #2380
    junior 1924's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Unica_Republica_Ploiesti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    stiam ca-l adori si ca e idolul tau. duminica ai ocazia sa-l vezi "sus pe maibac" si poate ai norocul sa-ti "scape" si tie 50 de "euroi" sa-ti iei ceva gros de iarna
    ai "experimentat" treaba cu "50 de ieuroi", nuh?! esti comic rau . sa stea pe capu' vostru (jiji) pana va desfiintati cu totu' bah !!!
    Last edited by 1924; 25th October 2011 at 09:46.
    [B][SIZE="3"]"Într-o călătorie de studii făcută în Germania, am văzut, la Nürnberg, un club de fotbal. Jucătorii petreceau foarte mult timp împreună. Veneau și soțiile, se mai bea și câte o bere. Cam asta am vrut să fac la Petrolul, o familie adevărată."
    Ilie Oană[/SIZE][/B]

  8. #2381
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    daca o "experimentam", ajungeam sa sustin petrolul. baietii din "cea mai tare galerie" stiu de ce
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #2382
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 1924 View Post
    ai "experimentat" treaba cu "50 de ieuroi", nuh?! esti comic rau . sa stea pe capu' vostru (jiji) pana va desfiintati cu totu' bah !!!
    I-ai zis-o, cred ca tocmai a turbat de furie! Lui Marius in convine sa fie Becali la steaua.

    Apropo de postaci,lingai,partide, se pare cuvinete preferate ale lui nea Marius in lipsa de argumente concrete si dovezi clare legate de numarul de spectatori pe care l-am invitat sa-i urmareasca pe filmuletul anterior+dedicatia, se pare ca el spre deosebire de altii, chiar este un postac veritabil si arhicunoscut pe acest forum dupa cum reiese si din comentariile altor useri despre el:
    Quote Originally Posted by iulian_1976 despre Marius
    ...ca esti anti Basescu &Pdl se observa de la o posta
    Parerea mea ca asta pute de la distanta a fiind unul din slujbasii ridicoli ai unuia precum Oprescu din Bucale, un mascarici de primar spre deosebire de primarul Ploiestiului, care a reusit in scurt timp sa se faca de tot rahatul cu stadionul lui fiind luat peste picior mai mereu.
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    ce va mai place sa pierdeti vremea cu oitza noastra de aici, mariusel!..pff=))
    bingo!
    Ne amuzam si noi un pic cu ea.
    Last edited by SpyS; 25th October 2011 at 10:51.

  10. #2383
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SpyS View Post
    Lui Marius in convine sa fie Becali la steaua.
    mai mario, in loc sa te amuzi pe forum, nu vrei tu sa-ti termini studiile ca sa nu te mai faci de ras si cu alte ocazii?

    apropo, imi place cum ai scris numele ciobanului. vad ca iti pregatesti din timp cererea de milostivenie pe care ai de gand sa i-o adresezi dupa meci

    revenind, clubul nu a anuntat cifra exacta a spectatorilor? turnichetii aia, pe langa faptul ca ingreuneaza accesul, ar trebui sa ofere o imagine exacta asupra prezentei la meci.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #2384
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Audientele de pîna acum de pe “Ilie Oana”
    Gloriile Petrolului - Generatia de aur 15.000
    Petrolul - Dinamo 15.000
    Petrolul - Vointa Sibiu 7.500
    Astia de la gsp ne dau cu 7500, aia de la prosport cu 10.000. Eu zic ca am fost in jur 9000 de suporteri cu Sibiu, cu tot cu abonatii.
    Cert este ca vom fi din nou 15 000 la meciul cu steaua, la fel ca si la meciurile cu cei de la rapid ori dinamo chiar daca am jucat si pe la Buzau. Sau la meciul de inaugurare al noului STADION ultra modern al lupilor, "ILIE OANA" - Best of Petrolul - Prietenii lui Hagi, meci cu casa inchisa.

  12. #2385
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    am fost si eu la meci la tribuna a doua.
    tribuna unu a fost goala si nici tribuna a doua nu a fost arhiplina, si nici macar la peluza nu a fost plin, a fost cam 3 sferturi( cu indulgenta).
    explicati-mi si mie atunci de ce la pauza s-a zis la statie ca sunt 6000 de oameni daca multi dintre voi spuneti ca au fost cu cateva mii mai multi. abonatii nu intra tot pe la turnicheti?

  13. #2386
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    ^^
    Ma tu esti de-al Astrei

  14. #2387
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    daca zic ca sunt de'al astrei primesc de la nicolae un bilet moca la meciul de joi? ca deja am luat la meciul cu steaua la suprapret

    acum pe bune, intrebam daca stie exact cineva cum functioneaza sistemul prin care se anunta la pauza numarul exact. da sa stie exact, nu sa-mi iau injuraturi ca nu cred pe ala care zice ca au fost 8000 de oameni

  15. #2388
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    stai linistit ca nici ei nu cred ca scriu pe aici. le place doar sa se gudure si se viseze echipa "mare". asta desi fotbalul romanesc e de *****. in plus, multi dintre "lupi" merg mai rar pe stadionul ala decat mergem tu sau eu, dar daca ii intrebi e stadionul lor. al lor, care n-au platit in viata lor o taxa locala

    stai ca o sa inceapa acum o ancheta la primarie, primarie care a cedat moca stadionul unei firme private condusa de bercea si luca.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #2389
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    De Marius m-am lamurit defintiv ca e stelist si putin frustrat ca oricare stelist care stie ca i se va umple din nou frigiderul cu carne de la niste suporteri adevarati ai unei echipe importante precum Petrolul Ploiesti. Va dati seama cat de frustrat poate sa fie baietasul asta de tot abereaza pe aici, dar poate fi de inteles la ce echipa penibila sustine la ora actuala. In mintea lui e ceva de genul: ca sa ma dau mare si tare pe forum, decat sa ma fac de ras cu steaua mai bine sa aberez la adresa altor echipe importante.

    Quote Originally Posted by pericoll View Post
    am fost si eu la meci la tribuna a doua.
    tribuna unu a fost goala si nici tribuna a doua nu a fost arhiplina, si nici macar la peluza nu a fost plin, a fost cam 3 sferturi( cu indulgenta).
    explicati-mi si mie atunci de ce la pauza s-a zis la statie ca sunt 6000 de oameni daca multi dintre voi spuneti ca au fost cu cateva mii mai multi. abonatii nu intra tot pe la turnicheti?
    inca o data pentru tine ca te vad cam nedumerit, dar dupa care vezi in afara de un singur frustratel, am spus ca am fost in cel mai rau caz vreo 8000 pe stadion. Dupa cum ai vazut, in gsp s-a scris de 7500 in prosport de 10 000.

    Tribuna I nu a fost goala(sper totusi ca stii ce semnifica cuvantul gol), au fost cateva sute si acolo, exceptand cei prezenti la loje cum am mai zis anterior Si dupa cum se si observa si in filmuletul cu dedicatia pentru Marius.

    Deci repet ce am zis anterior si cum se vede usor si pe filmulet, la meciul cu Sibiul tribuna II a fost arhiplina(deci in cel mai rau caz 4000) , peluza 1 arhiplina(2500-3000), peluza II cam jumatate plina(deci in cel mai rau caz 1000).

    Quote Originally Posted by pericoll View Post
    acum pe bune, intrebam daca stie exact cineva cum functioneaza sistemul prin care se anunta la pauza numarul exact. da sa stie exact, nu sa-mi iau injuraturi ca nu cred pe ala care zice ca au fost 8000 de oameni
    Acum pe bune, tu poti sa il crezi pe ala care in visele lui umezi zicea de vreo 5000 parca. Problema ta.
    Insa ceea ce trebuie sa stii tu este ca sistemul de prin care se anunta(eu nu am auzit sa se fi anuntat vreo cifra, in fine poate eram inca la coada la unul din mic.ro-urile de la stadion) la pauza numarul exact se bazeaza pe numarul de platitori de bilete de la acel meci care intra prin sistemul de tuenicheti. Deci la numarul ala care l-ai auzit tu anuntat, nu s-au pus si abonatii(care au fost prezenti).
    Last edited by SpyS; 26th October 2011 at 01:14.

  17. #2390
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emil_bv View Post
    ^^
    Ma tu esti de-al Astrei
    Sa stii ca si eu incep sa cred. Ca doar astia nu prea sunt obisnuiti cu cifre din astea mai mari de 1000 in Ploiesti. Sper sa nu fie cazul.

  18. #2391
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    asa e mai mario, toti cei care nu-s de acord cu tine sunt frustrati, rivali sau, in cel mai bun caz, rau-voitori.
    acum explica-ne si noua cum intra abonatii pe "ilie oana" de nu apuca sa foloseasca sistemul de turnicheti.

    si un sfat pentru viitor - deci las-o mai unor cu deci-ul. pari analfabet, asa cum par majoritatea "lupilor" care au scris aici si faceti imagine proasta orasului. sunt suficienti tiganii, nu trebuie sa mai veniti si voi, "suedezii" certati cu limba romana.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #2392
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Spys, avem notiuni diferite despre ce inseamna arhiplin
    si nu vreau sa fiu rautacios dar la un stadion cu toate locurile pe scaune nu exista termenul arhiplin, ca nu se mai sta inghesuit unul langa altu pe beton si cu ziarul sub fund sa nu racesti

    in concluzie, pana nu vine cineva cu argumente solide eu tind sa cred crainicul stadionului si nu-mi spuneti ca asa scrie in prosport si gsp, ca daca tot stiu ei exact mereu de ce intotdeauna aproximeaza? sa zica exact ca au fost 7514 sau 7469 de spectatori, ce ar fi rau in asta?

  20. #2393
    junior 1924's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Unica_Republica_Ploiesti
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pericoll View Post
    Spys, avem notiuni diferite despre ce inseamna arhiplin
    si nu vreau sa fiu rautacios dar la un stadion cu toate locurile pe scaune nu exista termenul arhiplin, ca nu se mai sta inghesuit unul langa altu pe beton si cu ziarul sub fund sa nu racesti

    in concluzie, pana nu vine cineva cu argumente solide eu tind sa cred crainicul stadionului si nu-mi spuneti ca asa scrie in prosport si gsp, ca daca tot stiu ei exact mereu de ce intotdeauna aproximeaza? sa zica exact ca au fost 7514 sau 7469 de spectatori, ce ar fi rau in asta?
    esti petrolist? daca nu,atunci se explica
    [B][SIZE="3"]"Într-o călătorie de studii făcută în Germania, am văzut, la Nürnberg, un club de fotbal. Jucătorii petreceau foarte mult timp împreună. Veneau și soțiile, se mai bea și câte o bere. Cam asta am vrut să fac la Petrolul, o familie adevărată."
    Ilie Oană[/SIZE][/B]

  21. #2394
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    La Ploiești n-aveți turhicheți? Ba aveți. Atunci de ce nu se fac publice numerele astea cu 5 minute înaintea finalului meciului?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •