Page 52 of 115 FirstFirst ... 242505152535462102 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #1072

  2. #1073

  3. #1074
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Ce va fi in coltul in care se ridica acea schela metalica?

  4. #1075
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Astia sunt tampiti rau la faza cu SRI-ul.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #1076
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Posibil "turnul" de presa (televiziuni, ziaristi, comentatori). Oricum cei de la stadion spun ca saptamana viitoare sosesc stalpii tribunei I si se incepe demolarea cladirilor de pe strada Stadionului (policolor).

  6. #1077
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan1919 View Post
    @alwn
    "ce tot zic, uitati-va cum arata stadionul, cum sa fie gata pana in septembrie?"
    am mai zis si repet ..esti extrem de incuiat la minte,ca sa nu zic prost
    Pana pe 15 august mai sunt 3 luni si tribuna I nici n-a trecut de fundatie. De tribuna oficiala, masa presei, vestiare si toate facilitatile aferente unei tribune I nici pomeneala.
    Daca pe 15 august nu e gata sunt sigur ca o sa admiti cu sportivitate ca tu ai fost cel incuiat la minte si prost
    glumesc, sigur ca n-o sa admiti nimica, o sa zici ca tu ai sustinut intotdeauna ca termenul va fi depasit

  7. #1078
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Cum arata? Tin sa-ti amintesc ca au ajuns aproape la stadiul arenelor din Cluj si Bucuresti in doar cateva luni. Cum sa nu fie gata pana in septembrie?
    nu e la stadiul arenelor din bucuresti si cluj. Ii lipseste tribuna I si toate facilitatile aferente. Adica ce-i mai complicat de facut

  8. #1079
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Astia sunt tampiti rau la faza cu SRI-ul.
    Coltul cu SRI e in partea cealalta.

    Quote Originally Posted by mikha View Post
    Posibil "turnul" de presa (televiziuni, ziaristi, comentatori). Oricum cei de la stadion spun ca saptamana viitoare sosesc stalpii tribunei I si se incepe demolarea cladirilor de pe strada Stadionului (policolor).
    Tabela de marcaj din cate am inteles.

    Quote Originally Posted by alwn View Post
    Pana pe 15 august mai sunt 3 luni si tribuna I nici n-a trecut de fundatie. De tribuna oficiala, masa presei, vestiare si toate facilitatile aferente unei tribune I nici pomeneala.
    Fundatia e gata, de luni vin stalpii.

  9. #1080
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    alwn nu e o lucrare asa complexa ca la national sau cluj arena...dar in 3-4 luni e gata zic eu
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  10. #1081
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RunRun1730 View Post
    alwn nu e o lucrare asa complexa ca la national sau cluj arena...dar in 3-4 luni e gata zic eu
    nu e la fel de complex dar nici lucrare de 2 lei nu e.
    Sa nu se inteleaga gresit, apreciez acest stadion, imi place la nebunie chiar, e stil britanic, nimic de zis despre ritmul constructiei chiar jos palaria doar ca termenul de 15 august mi se pare pur si simplu fantezist. Il vad inaugurat in noiembrie in cel mai caz sau poate chiar in februarie 2012. Mai trebuie multe acolo, nu termina in 3 luni.

  11. #1082
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    nu e la fel de complex dar nici lucrare de 2 lei nu e.
    Sa nu se inteleaga gresit, apreciez acest stadion, imi place la nebunie chiar, e stil britanic, nimic de zis despre ritmul constructiei chiar jos palaria doar ca termenul de 15 august mi se pare pur si simplu fantezist. Il vad inaugurat in noiembrie in cel mai caz sau poate chiar in februarie 2012. Mai trebuie multe acolo, nu termina in 3 luni.


    termenul de finalizare a stadionului va fi respectat la secunda... asa cum s-a zis odata cu modificarea proiectului pt construirea tribunei I, aceasta va avea nevoie de o suplimentare de maxim 3 luni pt ridicarea ei... si cum se incepe deja ridicarea tribunei I pe 16 Mai + 3 luni => 15 august(exact data de finalizare)...punct.
    ps: in nici 2 luni s-a ridicat o tribuna II si o peluza deoarece se lucreaza cu prefabricate... asa se va intampla si cu tribuna I
    Last edited by Gabri3l; 12th May 2011 at 00:23.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  12. #1083
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    @alwn, acum serios, ce sa faca pana in noiembrie, sa il picteze? Daca in 5 luni (din care majoritatea de iarna) au ridicat 3 tribune, spui tu ca in 3 luni (de vara) nu sunt in stare sa ridice o singura tribuna, careia i-a fost finalizata fundatia? Tribunele astea sunt mai simple chiar decat tribuna noua a CFR-ului care a fost "turnata" propriu zis pana la etajul 2. Ce fac astia aici sunt doar piese de lego.

  13. #1084
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca in ultimii 20 de ani in Romania nu s-au facut stadioane noi chiar nu mai conteaza 2-3 luni de intarziere in cazul in care nu reusesc sa-l termine la timp. Si asta e valabil pentru toate cele 3 stadioane ce urmeaza a fi finalizate anul acesta. Parerea mea e ca toate cele 3 stadioane vor fi finalizate la timp sau la putin timp dupa termen. Problema e ca nu se intrevede niciun alt stadion nou in curand.

  14. #1085
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    la cum se misca intr-o luna aduc si tribuna 1 la nivelul celorlalte 3 si mai au doua sa se ocupe de finisaje...in 3 luni e gata sigur daca se mentine ritmul asta

  15. #1086
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Mai ales ca se lucreaza in paralel interior/exterior si o sa inceapa sa darame si cladirile din spatele tribunei I in curand.
    In gazetya scria de o parcare de 3500 de locuri in apropierea stadionului, cred ca se face pe terenul de care intrebam mai de mult, cam la 100-200m in spatele peluzei de la strada.

  16. #1087
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Gazeta a vizitat șantierul stadionului din Ploiești » Aici vrem să batem Belarus

    Mircea Sandu a declarat că vrea să programeze meciul din 6 septembrie cu "naționala" lui Hleb pe arena prahoveană, dacă aceasta va fi gata pe 15 august, cum promit constructorii. Nașu va decide totul la vizita pe care o va face la stadion în luna iunie

    Date despre noul stadion
    - nocturna va avea 1600 lucși, iar becurile vor fi amplasate pe acoperiș, nu vor exista stîlpi
    - echipa de muncitori de la stadion variază între 200 și 400 de oameni, în funcție de stadiul lucrărilor
    - sînt utilizate circa 20.000 m3 de beton
    - acoperișul va "înghiți" în jur de 1.100 de tone de oțel
    - arena va avea 4 vestiare
    - vor exista 270 de locuri VIP

    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/g...l#galerie_foto
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  17. #1088
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    O tabela va veni in coltul SRI , pe acea schela e posibil sa fie (dupa cum am mai zis ) "turnul" de presa.

  18. #1089
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    nu sunt putini 1600 de lucsi ?

  19. #1090
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    e ok , e limita minima admisa...

  20. #1091
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Stiu ca nocturna e comandata la firma Philips si are 2000 lucsi. Posibila greseala a ziaristilor. Vom vedea.

  21. #1092
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikha View Post
    Stiu ca nocturna e comandata la firma Philips si are 2000 lucsi. Posibila greseala a ziaristilor. Vom vedea.
    2000 e ok...la cluj am inteles ca le-au recomandat de la Uefa sa creasca numarul de lucsi pana la 2000

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •