Page 102 of 115 FirstFirst ... 25292100101102103104112 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #2122
    junior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    In mare parte, sunt de acord cu FcP ... ma refer la parerea despre steaua si dinamo ... cam are dreptate aici, indiferent de performantele externe ale celor 2 ... si Craiova a ajuns in semifinala europeana, inaintea lor, dar nu se mediatizeaza lucrul acesta

  2. #2123
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dd View Post
    In mare parte, sunt de acord cu FcP ... ma refer la parerea despre steaua si dinamo ... cam are dreptate aici, indiferent de performantele externe ale celor 2 ... si Craiova a ajuns in semifinala europeana, inaintea lor, dar nu se mediatizeaza lucrul acesta
    Doar daca ai ochelari de cal sau nu stii sa citesti nu esti de acord cu ce am zis eu mai sus. Slava Domnului ca nu-s stelist sau dinamovist.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  3. #2124
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Slava Domnului ca nu-s stelist sau dinamovist.
    N-ai cum, pari uman.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #2125
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Ba cat de subiectiv sa fii in cat sa nu recunosti ceea ce zic eu? In primul rand cand Petrolul lua campionate, valentin ceausesc era un putzoi, nu ajunsese el inca la steaua sa faca el ce vrea din fotbalul romanesc. In al 2-lea rand cand Petrolul lua campionate comunismul nu era inca la fel de nedrept ca-n ultimii lui ani de la 1980 in sus, cand doar Craiova, pt ca avea o super echipa a mai miscat ceva si a miscat cu jucatorii proprii, olteni crescuti de ei, nu furati de prin toata tara, cum avea steaua si dinamo. Si daca tot esti tu mare asa si le stii pe toate, povesteste-ne despre titlul furat Craiovei de acesti comunisti "drepti" in anii 80. Eu inteleg ca-i simpatizezi, ca altfel echipa ta avea max palmaresul Petrolului si probabil cel mai galonat club din tara ar fi fost U Craiova.
    Vezi ca te-ai murdarit la gura de cate cunostinte ai.

    Dintre toate tampeniile auzite in ultimii ani, asta de sus e printre cele mai mari... Petrolul a luat titluri pentru ca valentin era adolescent si pentru ca in tara exista un comunism cu fata umana care promova competitia sanatoasa, in care nu existau jocuri de culise si unde campionatele se castigau pe bune... Nu-i asa ca numai comunistii aia de la UEFA au impiedicat echipele astea sa castige CCE? Ca doar ele aveau o valoare incomensurabila, doar castigasera Divizia a PE BUNE?

    Esti atat de destept (ti-am zis ca te-ai murdarit la gura, nu?) incat nici nu stii cine a impins Craiova de la spate ca sa se bata cu Steaua si dinamo, dar nah, tu ai atatea cunostinte incat faci sa crape de invidie orice respins de la bac...

    Plus ca, surprinzator, Hagi si Beloni au zis ca nu i-a fortat nimeni (ba chiar lui Loti i s-a facut oferta demna de echipele din Vest). Dar cred ca tot comunistii aia le-au spalat creierele jucatorilor, tu stii mai bine ca Hagi cum a fost el fortat sa joace la Steaua

    Zi ma, iti dau o bere la meci ca sa-mi mai povestesti de cum luau Petrolul, Rapid, Arges sau Craiova titluri CINSTITE in perioada comunista?
    Last edited by Marius; 22nd September 2011 at 22:50.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #2126
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    La sfarsitul anilor '70 concentrarea valorilor a devenit cronica in sportul romanesc. Daca pana atunci, desi era tot comunism, inca mai puteau face si alte echipe performanta, dupa acesti ani numai Steaua si Dinamo au contat (la aproape toate sporturile)! Dinamo & Steaua au fost mai mult decat cluburi sportive...*

    O singura bresa a facut-o Craiova, care datorita patriotismului local a reusit sa faca lobby politic in cadru PCR si sa se lupte astfel cu cele doua.
    Last edited by Tyler Durden; 22nd September 2011 at 23:00.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #2127
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dd View Post
    In mare parte, sunt de acord cu FcP ... ma refer la parerea despre steaua si dinamo ... cam are dreptate aici, indiferent de performantele externe ale celor 2 ... si Craiova a ajuns in semifinala europeana, inaintea lor, dar nu se mediatizeaza lucrul acesta
    se mediatizeaza semifinala lui dinamo,si craiova ,nu?!nici macar a 2 a finala a stelei nu se mediatizeaza.
    stie cineva ,cat a durat constructia stadionului?
    uefa era condusa comunisti in anii 80.de asta steaua a castigat C.C.din pacate pentru comunisti,doar steaua a reusit sa ia CC.in rest numai echipe comuniste precum fc porto,liverpool, ac milan.e clar,valentin conducea uefa din umbra

  7. #2128
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    O singura bresa a facut-o Craiova, care datorita patriotismului local a reusit sa faca lobby politic in cadru PCR si sa se lupte astfel cu cele doua.
    Tu chiar crezi asta sau ai pus-o ca sa razi de ala mic?

    Eu unul sa stii ca te cred 100%, mi-l si imaginez pe toasu' Andrei cum a batut, plin de emfaza patriotica, in masa de la plenara cerand o competitie corecta si sanatoasa pentru ca toata lumea, dar in special Craiova, sa beneficieze de conditii egale.

    Si a reusit! Ura, ura, ura!

    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #2129
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Am pus-o sa rad de ala mic, problema e ca nu stiu cine-i ala mic.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #2130
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Off'topicul e in floareee....vai de noi!
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  10. #2131
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post

    Plus ca, surprinzator, Hagi si Beloni au zis ca nu i-a fortat nimeni (ba chiar lui Loti i s-a facut oferta demna de echipele din Vest). Dar cred ca tot comunistii aia le-au spalat creierele jucatorilor, tu stii mai bine ca Hagi cum a fost el fortat sa joace la Steaua
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/bolo...ns-124035.html

    Boloni: "Nu am vrut o secundă să ajung în Ghencea, eram anti-stelist convins!"
    GATA?, ti-am demonstrat si tie ca esti un GIBON in*******it de tv? O fi rau sa te dai mare stelist si sa vina "ala mic" (oricum e un f. mare compliment, am mai multa viata inainte de trait si cat am trait eu...macar n-am trait degeaba si nu slobozesc peste tot in informatii false) si sa-ti dea peste nas permanent?

    JUR ca e ultima oara cand raspund la provocarile GIBONILOR si promit sa nu mai fac off-topic.
    Last edited by FcP; 22nd September 2011 at 23:33.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  11. #2132
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Misto stadion, serios...
    Intra omu sa vada o poza, o discutie despre stadiuon dar voi nuuu, batman, batman.

  12. #2133
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Totul despre deschiderea stadionului Ilie Oană: ore de acces, concerte, spectacol de lasere


    Cei aproape 15.000 de suporteri petroliști, care vor participa mâine la inaugurarea stadionului Ilie Oană, vor avea parte de un meci demonstrativ între fostele glorii ale Petrolului și ale Generației de Aur. Partida va fi urmată de un concert al tenorului Vlad Miriță și de un spectacol de lasere, artificiile nefiind premise pe stadion. Vezi mai jos comunicatul Primăriei Ploiești:
    Vineri, 23 septembrie, va avea loc redeschiderea Stadionului Ilie Oană. Spectacolul care marchează acest eveniment va începe la ora 20 .00 cu intonarea imnului Romaniei în interpretarea tenorului Vlad Miriță și a imnului echipei Petrolul în interpretarea solistului ploieștean George Nicolescu. Momentul solemn va fi urmat de fluierul de început al meciului olds-boys Gold România vs Gold Petrolul Ploiești, în care vor evolua glorii ale fotbalului românesc ( Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Miodrag Belodedici) și ploieșteni reprezentanți ai generației 90-95. Meciul va fi urmat de un concert susținut de tenorul Vlad Miriță, acompaniat de orchestra condusă de Daniel Jinga și de un grandiose spectacol de lasere (artificiile nefiind premise pe stadion). Accesul publicului va fi permis în arenă începând cu ora 18.00.
    Pentru buna desfășurare a evenimentului la care se estimează ca vor fi prezenți peste 15 000 de spectatori ( toate biletele epuizându-se în doar doua zile la case de bilete) peste 600 de polițiști, lucrători ai Grupării Mobile de Jandarmi „Matei Basarab” Ploiești, polițiști locali și agenți de pază vor asigura măsurile de ordine publică.
    “ Am promis, am făcut! Stadionul e GATA! E al tuturor celor care iubesc fotbalul, iubesc sportul și iubesc simbolurile acestui oraș.. E o mare reușită! Avem acum un stadion cochet, modern, realizat în timp record și cu un preț fără precedent în România (la București, la National Arena prețul de executie este de 250 milioane de euro pentru 55 000 de locuri, asta înseamnă aproximativ 5 000 de euro/loc, la Cluj prețul va fi, la final, de aproximativ 3000 de euro/ loc, iar la noi, la Ploiești, prețul final a fost de 17 milioane de euro pentru cele 15 000 de locuri ceea ce înseamnă un pic peste 1000 de euro/loc). Vreau să mulțumesc tuturor celor implicați pentru seriozitate și mai ales pentru că au înțeles cât de important este acest stadion pentru noi toți ploieștenii. “ a declarat primarul Andrei Volosevici

  13. #2134
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    ti-am demonstrat si tie ca esti un GIBON in*******it de tv? O fi rau sa te dai mare stelist si sa vina "ala mic" (oricum e un f. mare compliment, am mai multa viata inainte de trait si cat am trait eu...macar n-am trait degeaba si nu slobozesc peste tot in informatii false) si sa-ti dea peste nas permanent?

    JUR ca e ultima oara cand raspund la provocarile GIBONILOR si promit sa nu mai fac off-topic.
    Gibon poti sa-i zici linistit lu' tac-tu' iar pe tine poti sa te autocaracterizezi ca prostovan prin definitie. Nici macar din linkul ala postat de tine nu reiese ce crezi tu, dovada ca stapanesti limba romana la fel cum stiu eu swahili, iar faptul ca afirmi ca eu "ma dau mare stelist", desi tu ai adus in discutie Steaua aici, nu eu, demonstreaza cat poti fi de imbecil.

    Sper c-ai jurat pe rosu

    Nu mi-ai raspuns daca ne vedem la o bere d-aia galbena la meci
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #2135
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    ZIUA INAUGURARII

    23 septembrie 2011. O zi normala care, incepand de astazi, va deveni istorica: INAUGURAM NOUL STADION "ILIE OANA"!

    Se poate spune ca am trecut prin toate in toata aceasta perioada. Mintiti la fiecare sesiune de alegeri ca se va face ceva pentru stadionul nostru ne-am ales doar cu-n fel de tribuna - denumita cotet mai incolo. Dar lucrurile aveau sa se schimbe (in bine).

    Am privit neincrazatori atunci cand a inceput demolarea tribunei a doua si a peluzelor. In fond, nu aveam de ce sa fim optimisti sau increzatori: nu se mai facusera nimic important in Ploiesti de mult timp! Simteam o durere sa ne vedem casa noastra sfarsind asa. Vechi, urat - puteti sa-i spuneti cum vreti dar era locul nostru plin de istorie in care ne-am trait emotiile, bucuriile dar si durerile. Era casa petrolistilor. Acceptam cu greu dar aveam incredere (poate ultima) ca se va realiza ceea ce ne doream. Am ignorat si zvonurile de mall ori ansamblu de locuinte.

    Lucrurile au inceput sa se miste. Au inceput cu fundatia. Ne bucuram ca vedem ca se lucreaza dar parca durea preamult. Ne-am linistit cand am vazut primul stalp. Si ce emotie a fost - nu credeam ca o sa ma bucur la vederea inaltarii primului stalp de sustinere a tribunelor.

    Echipa lupta pentru promovare iar stadionul crestea pe zi ce trece. Ca intr-un basm.
    Parca ieri era primul stalp - azi e gata! Bucuria sa-l vedem gata va fi traita astazi. Cred ca si pentru cei ce l-au vazut va fi coplesitor.

    NE VEDEM ACOLO! IN NOUA NOASTRA CASA! MULTUMIM CELOR CE AU FACUT ACEST LUCRU POSIBIL!
    http://www.doarpetrolul.ro/index.php...ua-inaugurarii
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  15. #2136
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    N-am fost pe faza, stiu ca e televizata inaugurarea, dar nu stiu la ce ora...
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  16. #2137
    incepator Madaras.Rudi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    N-am fost pe faza, stiu ca e televizata inaugurarea, dar nu stiu la ce ora...
    Pe sport ro la ora 19:00,cred nu-s sigur de ora.

  17. #2138
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fl0o View Post
    N-am fost pe faza, stiu ca e televizata inaugurarea, dar nu stiu la ce ora...
    Sport.ro de la 19:30 :-?
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  18. #2139
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    La anul va fi cel mai tare stadion din toata Divizia B,indiferent de serie !!!

  19. #2140
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  20. #2141
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Doamne ce frumos e
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  21. #2142
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Atmosfera teribila, inaltatoare, stil Fenerbache. Hai Petrolul!
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •