Page 65 of 115 FirstFirst ... 1555636465666775 ... LastLast
Results 1,345 to 1,365 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #1345

  2. #1346
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    de sapt viitoare vor incepe montarea scaunelor

    AMR 2 LUNI...
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  3. #1347
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    de sapt viitoare vor incepe montarea scaunelor

    AMR 2 LUNI...
    O sa fie gata la timp ?

  4. #1348
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Poate chiar inainte de termen Daca merg in acelasi ritm.

  5. #1349
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    O sa fie gata la timp ?

    lasa-i sa viseze.. sa vezi peste o luna ce se repliaza cu termenul

    in fapt s-a lucrat foarte bine dar tribuna 1 a inceput mult mai tarziu decat restul si acolo e problema

  6. #1350
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Pai adevarul e, ca mai e cam multisor de lucru. Tribuna1 in mod special (cu toate amenajarile interioare...spatiu pt. VIP, zona pt. presa, etc.etc.), dar nici celelalte tribune nu s-au terminat inca, nici scaunele nu s-au pus, mai e gazonul de pus, care banuiesc, ca pana nu se termina tribuna1, cu acoperis cu tot, nu se poate incepe, din cauza utilajelor. (nu e ca la Cluj, unde exista spatiul destinat pistei de atletism, unde e loc pt. macarale si alte utilaje si s-au putut apuca si de pus gazonul)
    Chiar si daca se mentine ritmul de pana acum (care a fost unul destul de bun, si merita respectul si toata admiratia noastra cei, care au lucrat la arena), mi-e cam greu sa cred in termenul de August. Mai sunt doar 6 saptamani pana atunci.....

  7. #1351
    incepator
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    Pai adevarul e, ca mai e cam multisor de lucru. Tribuna1 in mod special (cu toate amenajarile interioare...spatiu pt. VIP, zona pt. presa, etc.etc.), dar nici celelalte tribune nu s-au terminat inca, nici scaunele nu s-au pus, mai e gazonul de pus, care banuiesc, ca pana nu se termina tribuna1, cu acoperis cu tot, nu se poate incepe, din cauza utilajelor. (nu e ca la Cluj, unde exista spatiul destinat pistei de atletism, unde e loc pt. macarale si alte utilaje si s-au putut apuca si de pus gazonul)
    Chiar si daca se mentine ritmul de pana acum (care a fost unul destul de bun, si merita respectul si toata admiratia noastra cei, care au lucrat la arena), mi-e cam greu sa cred in termenul de August. Mai sunt doar 6 saptamani pana atunci.....
    termenul e de septembrie parca

  8. #1352
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    Pai adevarul e, ca mai e cam multisor de lucru. Tribuna1 in mod special (cu toate amenajarile interioare...spatiu pt. VIP, zona pt. presa, etc.etc.), dar nici celelalte tribune nu s-au terminat inca, nici scaunele nu s-au pus, mai e gazonul de pus, care banuiesc, ca pana nu se termina tribuna1, cu acoperis cu tot, nu se poate incepe, din cauza utilajelor. (nu e ca la Cluj, unde exista spatiul destinat pistei de atletism, unde e loc pt. macarale si alte utilaje si s-au putut apuca si de pus gazonul)
    Chiar si daca se mentine ritmul de pana acum (care a fost unul destul de bun, si merita respectul si toata admiratia noastra cei, care au lucrat la arena), mi-e cam greu sa cred in termenul de August. Mai sunt doar 6 saptamani pana atunci.....
    vezi ca-ti risti injuraturi pentru ca nu crezi in termen lupii galbeni stiu putine dar bune: petrolul, stadion, prefabricate, 15 august, cine zice altceva inseamna ca-i cu astra

    acuma serios chiar nu vad cum sa termine in 2 luni. Daca ar fi inceput simultan si tribuna 1 ar fi putut termina macar in septembrie dar asa o sa mai dureze un pic. Amenajarile de la tribuna 1 sunt destul de complexe, nu se compara cu o tribuna normala. In schimb stadionul o sa fie fain, stil britanic, mie chiar imi place cu tribune separate, imi aminteste de stad din st.etienne, "Geoffrey Guichard". Ar fi fost bine sa atinga capacitate 18-20.000 dar si cu 15.000 e ok.

  9. #1353
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    lasa-i sa viseze.. sa vezi peste o luna ce se repliaza cu termenul

    in fapt s-a lucrat foarte bine dar tribuna 1 a inceput mult mai tarziu decat restul si acolo e problema
    Ploiestenii au trecut de faza cu visele, au in fata o realitate.

    Faptul ca se realizeaza o astfel de arena este mai important decat o luna in plus sau in minus.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #1354
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MadarasRudi View Post
    termenul e de septembrie parca
    e 15 august ora 21, atunci incepe petrolul- feijenoord. S-au pus in vanzare biletele deja, cred ca s-au si epuizat

    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Ploiestenii au trecut de faza cu visele, au in fata o realitate.

    Faptul ca se realizeaza o astfel de arena este mai important decat o luna in plus sau in minus.

    perfect adevarat! Si chiar o arena f misto. Aveam insa disputele noastre cu privire la termen
    Last edited by alwn; 17th June 2011 at 19:56.

  11. #1355
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dispute inutile, din care oricum ploiestenii vor iesi in castig.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #1356
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    vezi ca-ti risti injuraturi pentru ca nu crezi in termen lupii galbeni stiu putine dar bune: petrolul, stadion, prefabricate, 15 august, cine zice altceva inseamna ca-i cu astra
    Sunt si petrolisti care stiu ca vor merge la Buzau in vara asta.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  13. #1357
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    O sa fie gata la timp ?
    bineinteles... 15 august 2011

    cele 2 tabele, nocturna, scaunele sunt deja rezolvate cu firmele contractoare... mai trebuiesc doar aduse si montate.
    in maxim 3 saptamani se va termina de montat si toate partile metalice si acoperisul de la tribuna I ...deja s-a inceput si lucrarile la suprafata de joc cu degrevari ale pamantului pe care va veni montat gazonul.
    Last edited by Gabri3l; 17th June 2011 at 22:17.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  14. #1358
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    vezi ca-ti risti injuraturi pentru ca nu crezi in termen lupii galbeni stiu putine dar bune: petrolul, stadion, prefabricate, 15 august, cine zice altceva inseamna ca-i cu astra

    acuma serios chiar nu vad cum sa termine in 2 luni. Daca ar fi inceput simultan si tribuna 1 ar fi putut termina macar in septembrie dar asa o sa mai dureze un pic. Amenajarile de la tribuna 1 sunt destul de complexe, nu se compara cu o tribuna normala. In schimb stadionul o sa fie fain, stil britanic, mie chiar imi place cu tribune separate, imi aminteste de stad din st.etienne, "Geoffrey Guichard". Ar fi fost bine sa atinga capacitate 18-20.000 dar si cu 15.000 e ok.
    mai bine da-ti 2 palme si stai jos... la inceput ziceai ca stadionul va fi gata la anul in 2012. asa ca mai bine taci daca nu vrei sa te faci de ras pana la final cand va fi gata stadionul la data stabilita in proiect.

    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Sunt si petrolisti care stiu ca vor merge la Buzau in vara asta.
    asta se stia de mult timp ca primele 2-3 etape le vom juca la Buzau...
    Last edited by Gabri3l; 17th June 2011 at 22:19.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  15. #1359
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Dispute inutile, din care oricum ploiestenii vor iesi in castig.
    nu mai e nicio disputa acum...... majoritatea suntem convinsi ca stadionul va fi gata la data stabilita
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  16. #1360
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    mai bine da-ti 2 palme si stai jos... la inceput ziceai ca stadionul va fi gata la anul in 2012. asa ca mai bine taci daca nu vrei sa te faci de ras pana la final cand va fi gata stadionul la data stabilita in proiect.
    te cam ambalezi gogaie.. Daca eu nu cred ca stadionul va fi terminat pana pe 15 august care-i problema ta? las-o mai moale cu atitudinea asta de peluzar ca o nimeresti prost. In general peluzarii petrolului, asa numitii lupi galbeni sunt printre cei mai handicapati din tara, chiar nu-mi lasa impresia unor indivizi cu care se pot discuta termene de constructii
    Asa ca stai cu termenul tau, o sa vedem daca se joaca ceva pe 15 august dar pana atunci lasa-i pe altii sa aiba alta parere.

    Cred ca ma intelegi si pe mine ca nu pot pune baza pe toti "expertii" in constructii din galeria petrolului. Uite chiar la inceputul threadului gasim un tampit care era convins ca termenul de 6 luni pentru constructia stadionului, avansat initial de firma castigatoare, este unul fezabil. Am incercat sa-i explic tampitului din galerie ca e cam greu sa ridici un stadion de 15k in doar 6 luni, dar omul avea argumentele lui..
    La sfarsitul termenului, pe 28 februarie (lucrarile debutand in jur de 1 septembrie), tampitul nostru nu-si dadea palme cum ne-am fi asteptat dar decreta sigur pe el luna mai ca termen de finalizare.. si tot repeta precum papagalul: prefabricate prefabricate


    Originally Posted by alwn
    ma uit la termenele de executie si ma umfla rasu..
    unii zic ca termina stadion in 5.3 luni; 6.5 luni; 6 luni... ))))
    Gabri3l
    republican
    Join Date: Jan 2007
    Location: Ploiesti
    Age: 28
    Posts: 3,975

    daca ai fi vazut proiectul initial(numar de locuri, fara pista, samd), faptul ca o parte din tribuna I este deja construita(cea mai dificila, adica cea cu vestiarele, lojele, samd), faptul ca se construieste pe semifabricate(beton+structura metalica, stadion acoperit total+nocturna integrata )...... poate ca nu te-ar mai fi apucat rasul cand ai remarcat rapiditatea termenelor de executie oferite de unele companii care au participat la respectiva licitatie...
    ... si da, Vivi Rachita face parte din acea comisie, delegat din partea suporterilor tocmai pentru a avea un garant din partea noastra ca totul va decurge in regula, care sa nu duca la eventuale intarzieri, samd...punct.
    __________________

    Gabri3l
    republican
    Join Date: Jan 2007
    Location: Ploiesti
    Age: 28
    Posts: 3,975

    prin Mai anu' viitor ar trebui sa fie gata noul "Ilie Oana"...
    Last edited by alwn; 17th June 2011 at 23:28.

  17. #1361
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Ce evolutie in ultimele poze, sigur va fi gata inainte de termen. Merita toate felicitarile toti cei implicati. Se poate si la noi.

  18. #1362
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    FC Petrolul Ploiești a stabilit prețurile biletelor și abonamentelor, valabile pentru ediția 2011/2012 a Ligii I:

    Bilete / Abonamente:
    - peluze: 10 lei/150 lei
    - tribuna a II-a: 20 lei/290 lei
    - tribuna I: 30 lei/430 lei
    - tribuna 0: 50 lei/ 720 lei
    - VIP: 100 lei/ 1500 le.

    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #1363
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by alwn View Post
    BLA BLA
    bai KKT cu ochi.... dute-n pana mea de prost ce esti! daca ai fi citit corect pana acum si nu te-ai mai fi bagat de fiecare data in seama aiurea pe aici ai fi priceput si tu, chiar si asa de prost cum esti, ca termenele alea amintite de tine mai sus au facut parte din proiectul initial care nu cuprindea si reconstructia tribunei I de la zero... asa ca marsh in mm de coclit si nu te mai baga in seama aiurea cu noi pe aici.
    .. NICI MACAR ACUM NU AI HABAR DE AVANTAJELE UNEI CONSTRUCTII DIN PREFABRICATE si vi aici sa aberzi si acum si sa pui la indoiala termenele de finalizare ale unor constructii serioase.. pff. JET ca esti prea ridicol sa mai bag in seama toate aberatiile tale. STADIONUL VA FI GATA LA TIMP.
    Last edited by Gabri3l; 18th June 2011 at 11:05.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  20. #1364
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    Ce evolutie in ultimele poze, sigur va fi gata inainte de termen. Merita toate felicitarile toti cei implicati. Se poate si la noi.
    bineinteles...

    ieri pe la orele 20.00 baietii erau inca pe baricade... se pare ca au montat intro saptamana deja juma' din acoperisul de la tribunaI
    http://img593.imageshack.us/img593/5746/dscf23081.jpg

    http://img192.imageshack.us/img192/1811/dscf23111.jpg
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  21. #1365
    incepator
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    ce pret au abonamentele daca stie cineva?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •