Page 25 of 115 FirstFirst ... 1523242526273575 ... LastLast
Results 505 to 525 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #505

  2. #506
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    mda... se misca treaba si la cealalta peluza.
    cred ca intr-o luna termina cu structura de beton la tribuna2 + ambele peluze + alte parti din acoperis.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  3. #507
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Absolut incantator. Atat ritmul de lucru, cat si rezultatele de pana acum.

  4. #508
    incepator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare simpla.. de ce s-au hotarat autoritatile locale ploiestene sa demoleze abia acum si acea tribuna??

  5. #509
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    datorita noilor conditii privind constuctia si modernizarea stadioanelor, conditii impuse de uefa si venite de abia in iarna asta, adik dupa ce se intocmise proiectul initial(care cuprindea si tribuna aia oficiala) pt Ilie Oana....iar daca se mentinea vechea tribuna oficiala, nu mai raspundea noilor cerinte uefa3.. cam atat in mare.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  6. #510
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    dupa o comparatie mai amanuntita cu cateva stadioane din europa cum ar fi stadionul lui zaglebie lubin de 16300 locuri care este complet inchis, tribuna principala are in jur de 20 de randuri iar celelalte in jur de 26 de randuri am tras concluzia ca nu poate fi mai mare de 15k cel din ploiesti care are in jur de 28-30 randuri la peluze si 24 la tribuna ce se construieste acum. Am mai facut o comparatie si cu eden stadium de 21k inchis complet si este o diferenta destul de mare, deci nu poate ajunge acest stadion la 20000 de locuri, probabil numarul locurilor din proiect va fi respectat...15000 locuri

  7. #511
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Lumea'si da cu parerea pt ca nimeni nu stie cum va arata tribuna 1 acu ...dar sunt ceva sanse ma gandesc, sa treaca de 15k
    Dacia Unirea Brãila - Alb-Albastru

  8. #512
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Nocturna este integrata in acoperis, stalpul probabil ca e acolo pentru ca este coltul deschis, deci fara acoperis.
    Quote Originally Posted by Nyo_22 View Post
    Oare ar putea fi montata nocturna pe structura metalica a acoperisului , sau ar fi prea mica inaltimea si de aceea este de nevoie de acel stalp pt noctura ?
    ..voi ati calcat in viata voastra pe vreun stadion de aveti asemenea probleme ?

  9. #513
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chelstone91 View Post
    dupa o comparatie mai amanuntita cu cateva stadioane din europa cum ar fi stadionul lui zaglebie lubin de 16300 locuri care este complet inchis, tribuna principala are in jur de 20 de randuri iar celelalte in jur de 26 de randuri am tras concluzia ca nu poate fi mai mare de 15k cel din ploiesti care are in jur de 28-30 randuri la peluze si 24 la tribuna ce se construieste acum. Am mai facut o comparatie si cu eden stadium de 21k inchis complet si este o diferenta destul de mare, deci nu poate ajunge acest stadion la 20000 de locuri, probabil numarul locurilor din proiect va fi respectat...15000 locuri
    Pai peluzele + trib aII`a au cate 7000 de locuri, u chiar crezi ca tribuna I o sa aiba doar 1000 de locuri ?
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  10. #514
    junior
    Join Date
    May 2010
    Location
    Baia Mare / Brussels
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jonsnow View Post
    ..voi ati calcat in viata voastra pe vreun stadion de aveti asemenea probleme ?
    ...fara suparare dar eu cred ca tu ai o problema , sa sti ca corpurile de iluminat la un stadion trebuie sa respecte o anumita inaltime si de aia am intrebat daca inaltimea e corespunzatoare cu cerintele ...

  11. #515
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Peluzele au 10 sectoare cu 28 randuri si cica au 3550 locuri in total. Asta insemna ca tribuna 2 care are 19 sectoare si 25 randuri va avea 6000 locuri. Deci tribuna 2 + peluzele vor avea 13,000 locuri. Noua tribuna 1 va avea 2 nivele si cred ca nivelul 1 ( cel pentru spectatori ) va avea intre 2 si 3 mii. deci in final va fi un stadion de 15k ceea ce eu zic ca e ideal pentru Petrolul.

  12. #516
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Cred ca ati omis colturile care vor avea si ele in total vreo 1000 de locuri. E posibil sa depaseasca 16.000 de locuri.

  13. #517
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Colturile ??? Pai eu stiu ca v fi stadion stil englezesc fara locuri in colturi ci doar 2 tribune si 2 peluze independente.

  14. #518
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jonsnow View Post
    ..voi ati calcat in viata voastra pe vreun stadion de aveti asemenea probleme ?
    Da am fost pe un stadion pana acum. La ce ma refeream:
    Stadionul este inchis in trei din patru colturi. Daca ar fi nocturna si pe aceste 3 colturi, normal ar trebui sa fi si pe al patrulea, care fiind deschis nu are acoperis deci nu se poate pune nocturna si de aceea ar fi nevoie de un stalp acolo. S-a mai discutat despre asta dar nimeni nu a mentionat de acel stalp radio din spate care nu are nici o legatura cu stadionul.Oricum din cate am inteles nocturna o sa fie doar la tribune si peluze.

    Quote Originally Posted by carstic2000 View Post
    Cred ca ati omis colturile care vor avea si ele in total vreo 1000 de locuri. E posibil sa depaseasca 16.000 de locuri.
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Colturile ??? Pai eu stiu ca v fi stadion stil englezesc fara locuri in colturi ci doar 2 tribune si 2 peluze independente.
    La colturi nu sunt locuri, or sa fie 2 ecrane de afisaj pe doua colturi opuse.
    In comparatie cu alte stadione, judecand dupa poze mi se pare cam mare, deci este posibil sa aiba ~17000.

  15. #519
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Citesc aproape zilnic ce se scrie aici . Sunt bucuros de interesul suporterilor si nu numai cu privire la noul stadion Ilie Oana. IN PREMIERA doresc sa va spun ca, odata cu reproiectarea tribunei I stadionul va avea aproape 20.000 locuri!nu pot da alte relatii despre cum va arata sau altceva. Dar va asigur ca suporterii petrolisti vor fi mandrii de aceasta arena cel putin 30 ani, iar la inaugurare va fi al 3-lea din Romania dupa Bucuresti si Cluj. Va fi un stadion de FOTBAL pursange de inspiratie britanica. HAi PETROLUL!

  16. #520
    incepator
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    salut mikha, ionica sunt , vad ca ai acelasi id ca pe hattrick, ce mica e lumea..., nu ma gandeam ca ne gasim pe site, si eu urmaresc de mult site-ul, e singurul lucru care ma tine aproape de evolutia lucrarilor la stadion si pe doarpetrolul.ro, nu mai zic ca ma uit in fiecare zi pe petrolul.ro sa vad si eu cum se construieste stadionul nostru. Ma bucura faptul ca ne dai vestea ca v-a avea aproape 20k de locuri,pt ca stiu ca nu vorbesti aiurea,ai tu ceva informatii . altfel ce mai faci? raz, cata, gica....ce fac? sunt bine? te salut,abia astept cand vin acasa sa vad si eu stadionul finalizat, nu am scapat niciun meci de cand am plecat si nici macar o etapa din construirea noului 'ilie oana'.Apropo,ai idee daca v-a avea acelasi nume? salut, bafta, sper sa mai vorbim.mersi mult pentru informatii

  17. #521
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Mie mi-e greu sa cred ca va avea 20k locuri ci mai degraba intre 15-16k. E adevarat ca s-a schimbat planul initial ce continea vechea tribuna 1 dar eu zic ca noul proiect nu va contine mult mai multe locuri pentru tribuna 1.

  18. #522
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Noi suntem bine Ionica, ai grija de tine p'acolo!. Cat despre stadion ca asta e subiectul, inafara de capacitatea noii tribune I care va fi cu mult peste ce se stabilise initial se vor inchide si colturile. Sunt informatii neoficiale fireste, din surse demne de incredere. Le fac publice aici pentru ca inteleg nerabdarea tuturor cu privire la noua arena Ilie Oana. Apropos de numele stadionului, nu a existat vreo intentie sau discutie cu privire la schimbarea denumirii. HAI PETROLUL!

  19. #523
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ce sa mai faca la colturi? Se apuca din nou sa toarne fundatie?
    Am zis!

  20. #524
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    fundatia aia inseamna 6 gauri

  21. #525
    senior
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Se va monta si un "paianjen" mobil pentru transmisiuni tv. (cred ca multi stiau deja acest amanunt). Iar locurile de parcare necesare la meciurile tari se asigura prin inchiderea strazii Stadionului si Al Vlahuta in ziua respectiva. locurile de parcare VIP conform UEFA sunt asigurate in incinta stadionului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •