Results 1 to 6 of 6

Thread: Timisoara - tenis - performanta

  1. #1
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1

    Thumbs up Timisoara - tenis - performanta

    In primul rand doresc sa salut respectuos toti vizitatorii si moderatorii acestui forum,fiind primul meu post sper ca am postat subiectul potrivit in locul potrivit.
    Sper sa atrag atentia grupului target si anume parintilor/tinerilor jucatori din Timisoara care sunt in cautarea rezultatelor in turnee nationale,ETA sau ITF.
    Avand 16 ani de experienta in turnee nationale si cateva internationale am observat foamea si comoditatea antrenorilor din Romania pentru a produce cat mai usor venit financiar in detrimentul mandriei de a face performanta cu jucatorii sai.De asemenea lipsa de culegere de informatie continua intr-un sport care se schimba frecvent din punct de vedere tehnic.
    Sunt tanar si sunt constant indrumat catre grupele de initiere (raport efort/pret minim),dar dupa 2 ani de initiere am spus STOP.De ce?
    Sutele de meciuri jucate m-au pregatit tactic,tehnic,fizic pentru un tenis competitiv pe care sa il transmit mai departe.De asemenea metodele studiate de mine USPTA,PTR,ITF,DTB sunt toate indreptate spre tenisul de performanta si inalta performanta.Pe langa aceste metode absolvirea Facultatii de Educatie Fizica si Sport specializarea tenis de camp din cadrul Universitatii de Vest din Timisoara inchide cercul de cunostiinte in acest domeniu atat de interesant frumos si complicat.
    De ce postez aceste informatii?Pentru ca nu sunt originar din Timisoara,nu am relatii la cluburi,nu imi place sa ma compromit dar vreau sa imi folosesc bagajul de cunostiinte.
    Serviciile mele sunt sub pretul pietei dar peste nivelul pietei,metode moderne,fresh care duc la un tenis modern.
    Sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest post dar trebuie sa incep de undeva.Multumesc pentru spatiul/timpul acordat si an nou fericit!

    Lucian Bosovcki tenistimisoara@yahoo.com

  2. #2
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Mult succes in viitoarea ta activitate de antrenor !

  3. #3
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Multumesc mult!Succes si juniorului dumneavoastra!

  4. #4
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    NU MAI ESTE VALABIL! Mutumim

  5. #5
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Buna Lucian! Ce s-a intamplat, ai renuntat la proiect?
    Mi-ar pare rau sa fie asa.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #6
    junior Lucian.B's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    ROU
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    Am fost cooptat intre timp de o academie de tenis "de afara" unde primesc de 100x mai multa sustinere&incredere.

    Sper ca pe viitor sa revin in Romania si sa fac ce mi-am propus, desi sincer slabe sanse.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •