Results 1 to 16 of 16

Thread: NY Knicks

  1. #1
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1

    NY Knicks

    Oh yeah baby. Hoops in the Big Apple. Daca tot e moda cu topicuri pentru echipe de NBA, Knicks - evident - nu poate lipsi.

    Knicks fans - this is your place to talk.

    PS - Propun un subforum separat pentru topicurile cu echipe din NBA.

  2. #2
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    dap, deja sunt 4 si sigur mai apar cu Heat, Detroit, Lakers si altele
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  3. #3
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    ok cred ca faza asta cu topicuri pt fiecare echipa sunt deplasate ... o sa ajungem sa facem topicuri pt toate echipele din nba ... cred ca mai bine ar fi ceva gen west si east ... dar daca ar putea lumea sa nu se certe care e mai buna si doar sa se simta bine cand vad meciurile ar fi si mai bine

  4. #4
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    dar de ce sa nu aiba fiecare echipa threadul ei ?? daca ar fi organizate undeva ar fi cel mai bine. asa cum pe siturile echipelor din nba sunt forumuri pt echipa respectiva, aici sunt toate pe acelasi site
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  5. #5
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    sper la un sezom muuuuult mai bun al knicksilor...e a doua mea echipa ca preferinta din nba....
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  6. #6
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  7. #7
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    am trait in NY 16 ani si am fost la zeci de meciuri de ale lor....anul trecut mi-a fost cea mai mare rusine de acest club, au facut orasul de rahat

    daca nici anul asta nu fac nimic cu cat talent au, isaiah thomas zboara imediat
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  8. #8
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Noroc cu Dinamo, ai cu cine sa te si mandresti..
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  9. #9
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ma rog...daca dinamo e motiv de mandrie ...cum vi se pare ca s-au miscat knicksii in presezon? eu zic ca bine...acuma ramane de vazut cum se vor intelege starbury si francis pt ca eu cred ca de ei depinde in mare masura jocul echipei

  10. #10
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    WOOOW, ce meci a fost in NJ : Nets-Knicks 138-121 ( Fara OT ) .
    Francis 39 , Marbury 24 , iar la NJ 5 jucatori cu peste 20 pts.
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  11. #11
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    oare cand a dat francis ultima data atatea puncte intr-un singur meci?

  12. #12
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    unde mai pui ca francis a avut si 9 ast..cand va mai fi asa aproape de dubla?

  13. #13
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    deja incep problemele pt knicks...sunt sub 50% si cred ca acolo vor ramane tot sezonu...pacat de talentul echipei....

  14. #14
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    se poate spune ca francis e unul dintre cei mai buni jucatori ai echipei.. sau era cel putin pana la accidentarea din meciul precedent cu spurs. in seara asta e posibil sa revina, si NY-ul sa faca chiar o figura frumoasa pe AT&T
    spre deosebire de anul trecut.. cand brown a distrus tot ce-a putut, se simte un entuziasm in jocul echipei. nate robinson, steve francis, quentin richardson si david lee sunt jucatorii cei mai buni pe care isiah deocamdata se poate baza.
    frye dezamageste in acest debut, si nu stiu daca va reusi sa-si reintre in forma de anul trecut
    marbury a inceput salbut, dar incet incet isi revine (poate si din cauza lipsei lui stevie?)
    Balkman.. excelent jucatorul asta, educat ca lumea va fi un pericol destul de mare pentru adversari
    Eddy Curry - marea dezamagire. Foarte prost pana acum, nu reuseste sa se apere si sa faca fata .. asera nu l-a putut opri deloc pe Ming
    Jamal Crawford - omul potrivit la locul potrivit. Imi place foarte mult si-l stimez pe omul asta. Daca NY-ul are noroc in vreun meci pe final, de fiecare data jamal este responsabilul (vezi meciul cu denver.. finalul sezonului trecut)

    cam la ce ne-am putea astepta sezonul asta: pai in primul rand la un an mult mai productiv, eu zic ca cel putin 35 de victorii vor fi, si cu putin noroc, chiar un loc in playoff
    in al doilea rand un nou stil de joc.. se incearca modelul phoenixului, run'n gun. treaba e ca jucatorii astia inca nu stiu sa fuga, si au INCA mari probleme la turnover-uri
    iar in al treilea rand, o mai multa liniste, atacurile in presa sunt deja de domeniul trecutului, pentru ca nimeni nu mai are interes sa piarda

    Let's go NY!

  15. #15
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Si eu sunt fan NY, dar sa intelegi o data pt totdeauna ca echipa asta nu va prinde playofull, nici sa nu va ganditi.Eram si fan Marbury dar acu chiar nu-l mai inteleg, LB aplecat, Isiah il sustine la greu, Francis e lovit, are toate atuurile si totusi se caca pe el sa dea cate 12 puncte si 3-4 assisturi intr-un meci desi joaca cate 40 de minute.Ce naiba mai asteapta sa iasa la rampa?Eu incep chiar sa ma intreb daca e asa meserias cum il vedeam eu (individual vorbind)?Unde e vechiul Starbury?Asa tantalau cum era avea 20 si 8 seara de seara si nu era dominat de T.Parker.

    iar Eddy Curry-e cel mai ciudat jucator din liga asta:Nu cred ca este vreun C cu talent ofensiv mai mare ca si al sau, dar nici nu cred ca exista vreun C care sa se apere mai prost ca el....cred ca nici pe maicasa nu ar putea sa o limiteze sub 20 de puncte si vreo 15 recuperari
    Last edited by Irimus; 12th November 2006 at 12:15.

  16. #16
    Registered User
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    23
    Reputatie
    0
    Man,long time ....nu a mai fost scris nimic de ceva vreme ,o sa reactualizez cate ceva.

    Frye a plecat la Portland,de cand a fost ales in Rookies` in 2006.

    Nate si David Lee ne pazesc de rele,si in rest....incercam sa fim peste multe echipe slabe...maybe this season.

    Revin mai tarziu cu mai multe amanunte.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •