View Poll Results: Cine se va califica mai departe?

Voters
102. You may not vote on this poll
  • Liverpool

    65 63.73%
  • Unirea Urziceni

    37 36.27%
Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 447

Thread: 16-imi EL: Liverpool - Unirea Urziceni

  1. #1
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1

    16-imi EL: Liverpool - Unirea Urziceni

    Liverpool - Unirea Urziceni

    Prima manșă din cadrul 16-imilor de finală Unirea Urziceni o va disputa in deplasare, pe 18 februarie, iar returul va avea loc o săptămână mai târziu.


    Comentarii despre aceste 2 meciuri, aici
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  2. #2
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Capat de linie, desi daca Benitez joaca cu rezervele sunt sanse sa treaca Unirea.

  3. #3
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Unreal.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  4. #4
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Liverpool am zis...liverpool a picat.Meci tare....imi rezerv bilet inca de pe acum.Si de calificat, se califica Unirea...normal

  5. #5
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    si eu tot liverpool am zis

    sa vedeti ca se califica unirea mai departe
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #6
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Am votat Unirea
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  7. #7
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    a cazut bine liverpool !!
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  8. #8
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Foarte tare ! .Sa vedem daca Liverpool joaca serios sau nu in Europa League.Daca nu joaca serios Unirea are sanse...

  9. #9
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Adversar acceptabil pentru Liverpool deocamdata. Unirea va parasi EL cu capul sus.


    Oricum Liverpool va castiga Europa League.

  10. #10
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Eu zic ca o sa fie un rezultat foarte strans.

    Liverpool - Urziceni 1-0
    Urziceni - Liverpool 1-1

    Cat despre retur, Bucsaru a declarat ca numai in CL vor juca in Ghencea si ca meciurile din Cupa Europa se vor juca pe stadionul Tineretului din Urziceni.

  11. #11
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,168
    Reputatie
    1
    50 - 50 sunt sansele
    Libera La LAZIO !

  12. #12
    senior
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Liverpool trece printr-o perioada proasta in acest moment dar mai sunt 2 luni pana la meciul cu Unirea.Oricum liverpool este favorita dar are si unirea sansa ei chiar daca este foarte mica.

  13. #13
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Da, trece printr-o perioada slaba insa sa nu uitam ca englezii vor avea doua luni in plus de jocuri oficiale. Chiar si cu rezervele Liverpool nu cred sa aiba probleme

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Au picat prost, dar asta e. Sper totusi sa se joace in Bucuresti.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    bun...ii cumva cineva de pe aici care locuieste in Anglia? poate chiar in liverpool? Vreau sa merg la meciul asta si in Anglia si am nevoie de niste informatii, poate sa ma ajute cineva? ms mult

  16. #16
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Sincer: Dupa nume mai greu nu se putea!
    Dar cine vede pe Liverpool in Liga si si in Champions League nu vede un fotbal cu il stim, cand auzim numele Liverpool!
    Dar o echipa cu numele Liverpool, ca un trecut de exceptie, care in anul asta pare sa nu aibe sanse sa joace pentru campionat, va da totul sa selveze acest sezon cu castigarea cupei UEFA! Daca nu se califica ,,The RedŽs", atunci nu il mai vad bine pe RAFA!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Va rog spune ti mi de unde se pot rezerva bilete???!!! trebuie neaparat sa cumpar bilet la meciul asta!! LIVERPOOL!! este o sansa in viata sa i vezi jucand in romania!

  18. #18
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Cat despre retur, Bucsaru a declarat ca numai in CL vor juca in Ghencea si ca meciurile din Cupa Europa se vor juca pe stadionul Tineretului din Urziceni.
    daca joaca acolo e fraier... Liverpool e mai tare decat toate cele 3 echipe cu care au jucat in ucl la un loc multi ar fi interesati sa vada Liverpool in Romania, ar fi o ocazie buna sa aduca cat mai multi oameni pe stadion, iar el duce echipa la urziceni... cate locuri are acel stadion?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  19. #19
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Eu zic ca o sa fie un rezultat foarte strans.

    Liverpool - Urziceni 1-0
    Urziceni - Liverpool 1-1


    Cat despre retur, Bucsaru a declarat ca numai in CL vor juca in Ghencea si ca meciurile din Cupa Europa se vor juca pe stadionul Tineretului din Urziceni.
    Adica acelasi cu care a fost eliminata Steaua de aceiasi echipa in perioada Piturca. N-ar fi rau sa piarda atat de greu. Mi-e frica insa ca Liverpool ii va spulbera la fel de repede cum au facut-o cei de la Stuttgart.
    Sa fim rezon si sa recunostem ca Unirea a avut o grupa extrem de usoara. In opinia mea, mai usoara decat a oricarei alte formatii romanesti care a jucat in Liga Campionilor. Mai mult, au fost extrem de norocosi. Sa beneficiezi de 4 autogoluri, datorita carora sa castigi 4 puncte, nu cred ca s-a mai intamplat vreodata. Asta nu inseamna ca n-au dat totul pe teren si calificarea in primavara Europa League nu este meritorie. Ar fi o minune daca Urziceniul ar elimina Liverpool.
    Last edited by Duba; 18th December 2009 at 16:23.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    daca joaca acolo e fraier... Liverpool e mai tare decat toate cele 3 echipe cu care au jucat in ucl la un loc multi ar fi interesati sa vada Liverpool in Romania, ar fi o ocazie buna sa aduca cat mai multi oameni pe stadion, iar el duce echipa la urziceni... cate locuri are acel stadion?
    7000, ar fi cea mai mare greseala a lor!!! Totusi cum se pot cumpara bilete??? rezerva etc..

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Unirea trebuie sa isi joace sansa cu curaj ! Meciul este deschis oricarui rezultat....interesant va fi ce transferuri vor face Liverpool in iarna

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •