View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • AC Milan

    18 41.86%
  • Manchester United

    25 58.14%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 195 of 195

Thread: OPTIMI CL:AC Milan-Manchester United

  1. #190
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Doamne ce au batut ghiavolii, cand e Rooney in teren echipa merge ca unsa ...

  2. #191
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    ce scor,slabuta milan sau prea puternica man.u

    singurele echipe care o pot opri pe man.u sunt barca si chelsea.

  3. #192
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Bravo Manchester!!

    Urmeaza sa paraseasca competitia si Inter ....excelent .

  4. #193
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Undeva in...
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    De departe MU este cea mai puternica echipa din lume in momentul de fata.Rooney este bestial,mult peste messi in acest sezon,pur si simplu trage echipa dupa el,totul se invarte in jurul lui,cobaora bine si la mijlocul terenului de unde isi ia mingi,dar joaca bine si ca varf,avand un joc aerian de invidiat.Cand coboara in linia mediana intra bine in combinatii,este un jucator foarte combinativ,un jucator de echipa,dar si eficient cu cateva sclipiri extraordinare.Are niste suturi de la mare distanta de zici vai doamne.In momentul de fata este peste ronaldo,messi si drogba,practic cel mai complet si complex jucator din lume.

  5. #194
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Alt sezon alte prestatii memorabile ale echipelor din Peninsula in CL... mai mult din prisma adversarilor insa! Nu stiu ce visa Milanul azi noapte, habar nu am ce a crezut Leonardo ca va face la Manchester jucand cu o defensiva incropita mai mult din mijlocasi decat din aparatori dar rezultatul cred ca spune multe de la sine. Cand am auzit la TVR ca s-au marcat 6 goluri in CL ieri seara speram ca Milanul sa fi facut macar un 2-2, sau un 3-1, si (undeva in adancul inimii) sa fi invins cu 1-3... dar nici PRIN CAP nu mi-a trecut ca ar fi putut sa piarda cu 4-0. Ce dracu, nici CFR Cluj sau Steaua nu au fost snopite in bataie in halul asta de echipe englezesti!!

    Cert este ca Italia isi va pierde (mai mult ca sigur) al 4-lea loc de CL in favoarea Germaniei. Este simplu daca stai sa te gandesti: jucand cu niste jucatori cu inceput de chelie (Favalli) sau cu care au fost in echipa si antrenorii nu te poti astepta sa-i faci fata unui Rooney sau unui Van Persie, Fabregas, Ribery, etc. Colac peste pupaza unii din jucatori care au fost in teren ieri (vezi Jankulovski sau Seedorf) nu au fost niciodata chiar asa de buni pe cat de mare le este doza de sentimentalism acordata de Berlusconi, Galliani si Ancelotti samd. Saracul Leonardo si sa vrea nu ar putea sa faca nimic. Pe astia doar iminenta pensionare ii mai scoate din echipa dar ma tem ca atunci sa nu fie prea tarziu pentru Milan si pentru fotbalul italian in general.

  6. #195
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    O seara superba, o adevarata lectie de fotbal; suporteri senzationali, am trait meciul la intensitate maxima. Nu vreau sa fac afirmatii hazardate, dar mie Rooney mi se pare cel mai bun jucator al lumii la ora actuala.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •