View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Lyon

    7 20.59%
  • Real Madrid

    27 79.41%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 147 of 147

Thread: OPTIMI CL:Lyon-Real Madrid

  1. #127
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    In ciuda tuturor comentariilor rautacioase, Ronaldo a fost cel mai bun om al competitiei pana in aceasta faza, dupa Wayne.

  2. #128
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Bravo Lyon ... sincer bravo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #129
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    pp ca tu te-ai uitat la inregistrarea meciului, sa fii sigur ca s-a calificat (de ai scris asa tz)

  4. #130
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    sper sa iasa din competitie si cealalta caricatura de echipa, celsi.
    asa....si ce daca iasa din competitie Chelsea ?

    atunci vei avea orgasm multiplu ?

    sau care e smecheria ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #131
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Real Madrid a remizat aseară cu Olympique Lyon, 1-1, în returul optimilor Ligii Campionilor, și a fost eliminată pentru a șasea oară consecutiv din această fază a competiției.

    Statistica era de partea francezilor. Real Madrid nu se calificase în ultimii cinci ani în sferturile Ligii și n-o învinsese niciodată pe Lyon într-un meci oficial. Deși cei 90.000 de suporteri spanioli cântau la începutul meciului "Ne vom întoarce!", convinși că cea mai scumpă echipă din lume va remonta înfrângerea (0-1) din tur, Real Madrid nu a trecut nici de această dată de coșmarul Lyon. "Galacticii" au început în forță partida: Cristiano Ronaldo a marcat chiar în minutul șase, dintr-o pasă excelentă a lui Guti. Portughezul l-a driblat în stilu-i caracteristic pe Cris și l-a învins pe Lloris cu un șut cu stângul, care a trecut printre picioarele portarului francez. Golul le-a dat viață gazdelor, care au ratat ocazie după ocazie pe tot parcursul primei reprize.

    Au ratat finala de pe "Bernabeu"

    După 45 de minute, în care Lloris a fost îngerul păzitor al lui Lyon, raportul ocaziilor era covârșitor pentru spanioli: 6-0. Clișeul "ocaziile se răzbună" s-a potrivit perfect trupei lui Pellegrini. Real Madrid s-a schimbat radical în partea a doua: Cristiano Ronaldo și Higuain, eroii ratărilor din prima parte, "au dispărut" de pe teren, la fel cum au dispărut și ocaziile "galacticilor". Iar Pjanic le-a spulberat suporterilor spanioli visul de a o revedea pe Real Madrid pe "Bernabeu", pe 22 mai, când se va disputa finala Ligii Campionilor.

    194 de milioane de euro a cheltuit Real Madrid în vară pentru a-i aduce pe Cristiano Ronaldo, Kaka și Benzema

    Lyon s-a calificat de fiecare dată mai departe în cupele europene după ce a câștigat în tur

    Real Madrid a fost eliminată pentru a șasea oară consecutiv din optimile Ligii

    REAL MADRID - OL. LYON 1-1 (Cristiano Ronaldo '5, Pjanic '75)


    REAL MADRID 4-4-1-1
    Casillas - Arbeloa, Garay, Albiol, Sergio Ramos - Cristiano Ronaldo, Guti, Diarra, Granero - Kaka - Higuain

    Rezerve: Dudek, Gago, M.Diarra, Raul, Metzelder, Van der Vaart, Pedro Mosquera

    Antrenor: Manuel Pellegrini

    OLYMPIQUE LYON 4-5-1
    Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho - Govou, Makoun, Toulalan, Pjanic, Delgado - Lisandro

    Rezerve: Vercoutre, Bodmer, Kallstrom, Ederson, Gomis, Tafer, Gonalons

    Antrenor: Claude Puel

  6. #132
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    nu poti sa te califici jucand doar o repriza bine din 4 in dubla mansa.La cate ocazii am avut puteam inchide meciul in prima repriza.
    Antrenor nu avem e greu sa reusesti ceva asa.Oricum felicitari Lyon!

  7. #133
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    sper sa iasa din competitie si cealalta caricatura de echipa, celsi.
    Stop moncher! pana la Chelsea, pai daca iesim noi, cine va mai elimina? poate doar Manchester

    on: Realul a avut numai de pierdut ca nu a mai atacat in a 2-a repriza, asteptau sa vina prelungirile, Perez trebuie sa puna antrenor serios si atunci Realul poate face performanta

  8. #134
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    @White
    celsi, parerea ma, este un hibrid de echipa care a scos capu' in europa doar datorita unei arogante pe care si.a facut.o un rus cu bani. atunci cand se va plictisi de fotbal rusnacul asta probabil va lasa echipa de izbeliste sau o va vinde unui nu stiu ce investitor din taiwan, vezi cazul portsmouth. dar aici vorbim de "galactici" , asa ca sa revenim la oile noastre.
    chiar as dori inca un orgasm multiplu, asa cum mi.a oferit golul asta http://www.youtube.com/watch?v=VoG-i...eature=related , sper sa se gaseasca cineva care sa mi.l ofere.

    @Celso
    la cum jucam noi acum ne poate elimina si sttutgart, nu e nevoie sa vina granzii sa ne dea peste bot. perez degeaba aduce antrenor nou, pana nu.si cuminteste "vedetele" nu cred ca are vreo sansa sa duca realul mai departe de grupe in europa.

  9. #135
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Stuttgart din pacate nu prea mai poate, au avut sansa buna in tur cand puteau sa aiba vreo 2-3-0 la pauza. Nu are cum sa cuminteasca Perez vedetele, crezi ca ar mai comenta ceva vedetele alea la un antrenor gen Mourinho?

  10. #136
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    La un antrenor gen Mourinho, Guti nu-si permite sa-l injure si liderii vestiarului vor fi simpli jucatori sau rezerve. Pellegrini a facut la Villarreal o treaba buna, dar Realul nu este in aceiasi situatie, de asta nu inteleg de ce l-au adus...ocaziile se razbuna si prostia se plateste, de asta am fost eliminati aseara.

  11. #137
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Stuttgart din pacate nu prea mai poate, au avut sansa buna in tur cand puteau sa aiba vreo 2-3-0 la pauza. Nu are cum sa cuminteasca Perez vedetele, crezi ca ar mai comenta ceva vedetele alea la un antrenor gen Mourinho?
    daca o fac quaresma si "super mario" la inter de ce nu ar face.o si cristinel &co. la real? prea se bate moneda pe mourinho ca ar fi mare antrenor, pentru mine este un mare antrenor daca va scoate pe voi din liga saptamana viitoare. mana unui antrenor de rasa s.a vazut aseara la madrid, puel ala are stofa de manager nu gluma.

  12. #138
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com View Post
    La un antrenor gen Mourinho, Guti nu-si permite sa-l injure si liderii vestiarului vor fi simpli jucatori sau rezerve. Pellegrini a facut la Villarreal o treaba buna, dar Realul nu este in aceiasi situatie, de asta nu inteleg de ce l-au adus...ocaziile se razbuna si prostia se plateste, de asta am fost eliminati aseara.
    cred ca la eliminarea voastra de aseara a contribuit mult si presa din madrid, prea ii pupa in dos pe manelist, pipita si restul. iti dai seama cum ar reactiona publicul, care toata saptamana este in*******it cu articole in care cristinel este prezentat ca cel mai bun jucator din lume, daca nu ar aparea in primul 11 portughezul?

  13. #139
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    ce facura ba tavalitii astia? din ce an nu ati mai trecut de optimi? eu zic sa.l aduceti si pe ala de la bayern, pe gerrard, pe rooney, pe villa si pe yeti omul zapezii, poate asa aveti si voi sanse sa ajungeti in optimi dupa 10 ani de seceta .
    eu unu' ma inclin in fata celor de la lyon, le.au scos fotbalul din cap rahatilor astia de la real cu tot cu echipa lor spurcata facuta din banii contribuabililor spanioli. merita sa castige trofeul pentru treaba asta
    IN SEARA ASTA A CASTIGAT FOTBALUL IN FATA BANILOR

    sper sa iasa din competitie si cealalta caricatura de echipa, celsi.
    si pe dani alves nu???

    esti prost informat... OL de anu asta e mult superior celui de anu trecut

  14. #140
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    si pe dani alves nu???

    esti prost informat... OL de anu asta e mult superior celui de anu trecut
    as fi cel mai fericit daca mascariciul ala ar pleca la madrid sa.l ia cu el si pe "marele" ibracadabra. aaaaaa era sa uit de gloaba din est, s.o ia si pe ea, nu cred ca i.ar simti cineva lipsa.

  15. #141
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    as fi cel mai fericit daca mascariciul ala ar pleca la madrid sa.l ia cu el si pe "marele" ibracadabra. aaaaaa era sa uit de gloaba din est, s.o ia si pe ea, nu cred ca i.ar simti cineva lipsa.
    mda. amuzant. anu trecut alves a avut peste 10 pase de gol....majoritatea provenite din centrari. anu asta iar are cateva plus destule centrari la care ceilalti rateaza. e cel mai bun fundas dreapta din lume.

    tu pe cine ai vedea in locul lui care sa joace mai bine si sa centreze mai bine.
    iti dau un exemplu de la meciul de aseara... ai vazut cum centra ramos???

    asta ca sa vezi cum centreaza si altii si poate o sa realizezi ca vorbesti prostii

  16. #142
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    prietene, alves nu are nicio treaba cu centrarile, ajuta foarte putin atacul si mai mereu este veriga slaba din apararea noastra. eu asta am observat demult, dar daca tu vezi altceva e numai problema ta. alves nu este si nici nu va fi vreodata cel mai bun fundas dreapta din lume, au grija ramos, lahm, maicon si altii sa.i ia fata la capitolul asta.

  17. #143
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    prietene, alves nu are nicio treaba cu centrarile, ajuta foarte putin atacul si mai mereu este veriga slaba din apararea noastra. eu asta am observat demult, dar daca tu vezi altceva e numai problema ta. alves nu este si nici nu va fi vreodata cel mai bun fundas dreapta din lume, au grija ramos, lahm, maicon si altii sa.i ia fata la capitolul asta.
    ok. asa e ,cum zici tu.

  18. #144
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Inca o data increzutii de madrileni primesc un croseu in barbie
    Nu pot decat sa salut evolutia francezilor.

  19. #145
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    daca o fac quaresma si "super mario" la inter de ce nu ar face.o si cristinel &co. la real? prea se bate moneda pe mourinho ca ar fi mare antrenor, pentru mine este un mare antrenor daca va scoate pe voi din liga saptamana viitoare. mana unui antrenor de rasa s.a vazut aseara la madrid, puel ala are stofa de manager nu gluma.
    .Pana acum nu a demonstrat ce antrenor e ,saptamana viitoare are sansa sa o faca .Cum poti spune asa ceva?


    Si totusi daca nu era fluierasu ala chel anu trecut,Chelsea primea pe final cel putin un penalty si nu ajungeai voi in finala .

    Real ::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

  20. #146
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Dupa aceasta dubla mansa nu am de zis decat: Claude Puel este antrenor!
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  21. #147
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    la fel de bine putem spune :pelegrini e varza.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •