View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Bayern Munich

    21 56.76%
  • Fiorentina

    16 43.24%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 179 of 179

Thread: OPTIMI CL:Bayern Munich-Fiorentina

  1. #169
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iulian, nu te supara, vedem fotbalul diferit. Robben, numarul 10, la ce, la pantofi? Ma intelegi ce vreau sa spun. Robben la Chelsea, Real si Nationala Olandei, aud? E un jucator cu calitati foarte mari dar nu a confirmat si nu cred ca va iesi din acesta postura. Zidane si Robben, ma rog, daca tu zici, chiar ca nu mai am argumente, vorba lui Fanfoot. Poate cu Joe Cole. Asemanarea. Talente (in)nascute... Si cam atat. Da, gol superb si fara vant, nu mai glumesc acum. Fiorentina nu joaca spectaculos acum, dar a jucat peste potentialul ei cu Bayern, in ambele manse. O alta echipa italiana frumoasa, Lazio, pe vremea lui Sven-Göran Eriksson, cu Nedved, Veron, Vieri, Crespo, Nesta, Mihailovici sau Sampdoria lui Mancini si Vialli. Si cand il aud pe Vladek cu Borussia Dortmund... Imi aduc aminte de calcaiul lui Manicini, eleganta, estetica, in fotbal. Trebuie sa fii orb sau ranchiunos sa nu vezi. Sau...si una si alta.
    Last edited by miril; 10th March 2010 at 19:20.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #170
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Bayern s-a menajat putin aseara.Urmeaza meciuri grele in Bundesliga:Stuttgart,Leverkusen,de doua ori Schalke si chiar Frankfurt sau Gladbach.
    Si totusi,un lucru este sigur:fara Robben si Ribery,Bayern nu are mai multa valoare decat Mainz!

  3. #171
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cine dracu m-a pus sa vorbesc despre robben ... ?!!

  4. #172
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Robben peste Hagi pot veni cu multe argumente;unul care este foarte izbitor
    Iulian, imi pare rau dar aberezi asa cum ai facut-o gratios si pe threadul cu Dinu. Hagi e un jucator care castiga singur meciuri la 18 ani. Nu l-am laudat doar noi, l-au laudat multi. Hagi va ramane in istorie, Robben va fi departe. Greseala lui Hagi a fost transferul la Barcelona. Daca ajunsese Popescu capitan, iti imaginezi ce magnifici erau in perioada aia (nu ca ar fi fost vreodata magnifici ).
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #173
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Mironositele au avut sustinere in toata presa internationala, iar a face dintr-o nedreptate un motiv de bascalie tine de...altceva, numai de obiectivitate si fair-play nu.
    Tine de faptul ca nu-mi place stilul de joc al italienilor, fapt pe care nu l-am negat niciodata . Mai bine lasam subiectul in pace.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Desi niciuna din ipostaze nu-mi place parca prefer de multe ori exagerarile mironositelor italiene, decat asa-zisul jocul barbar-esc, unii ii spun barbatesc, cu iesirile de animal idiot al unuia precum Schumacher sau Lehman sau mai recent Showcross. Cat despre Lacatus, numai de bine. Este bine de tinut in lesa. De admiratori. Hai ca le cam exgeram, amandoi, mai Vladek. Despre gusturi nu se discuta, fotbal sa fie. Nu-i asa?
    Cam da. Poate ca exageram amandoi - eu fiindca am o antipatie pronuntata fata de fotbalul italian, iar tu din contra, simpatie . La fel si chestiunea jocului, barbar-esc asa cum spui tu, barbatesc as zice eu. Mi se pare penibil sa vezi sportivi de 20-30, barbati tineri in forma fizica maxima tavalindu-se pe jos, cazand din cauza unui ghiont cu umarul sau simuland pur si simplu faulturi. Asta se aplica la toti fotbalistii, de orice nationalitate si de la orice club, dar impresia mea, subiectiva asa cum e, este ca italienii si jucatorii de la cluburile italiene sunt campioni mondiali la capitolul asta. Stiu ca Lacatus cadea cam des si cam usor prin careurile adverse . Deh, nimeni nu-i perfect. Fotbal sa fie, si mai mult fotbal, mai putine comentarii despre arbitraj.

    PS : Dar totusi, Robben e un jucator fantastic

  6. #174
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Iulian, imi pare rau dar aberezi asa cum ai facut-o gratios si pe threadul cu Dinu. Hagi e un jucator care castiga singur meciuri la 18 ani. Nu l-am laudat doar noi, l-au laudat multi. Hagi va ramane in istorie, Robben va fi departe. Greseala lui Hagi a fost transferul la Barcelona. Daca ajunsese Popescu capitan, iti imaginezi ce magnifici erau in perioada aia (nu ca ar fi fost vreodata magnifici ).
    Bine maestre Gulitt si Robben au fost sub Gicuta al nostru
    ...iar Dinu Cornel nu a avut noroc ca antrenor,de altfel a fost unul dintre cei mai mari antrenori.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #175
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    "cel mai mare ghinion al lor a fost faptul ca s-au nascut in romania"

  8. #176
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Iulian, nu te supara, vedem fotbalul diferit. Robben, numarul 10, la ce, la pantofi? Ma intelegi ce vreau sa spun. Robben la Chelsea, Real si Nationala Olandei, aud? E un jucator cu calitati foarte mari dar nu a confirmat si nu cred ca va iesi din acesta postura. Trebuie sa fii orb sau ranchiunos sa nu vezi. Sau...si una si alta.
    Arjen Robben,26 de ani:

    Campionatul olandez la 18-19 ani

    Premier League 2 titluri,titular incontestabil,Fa Cup,Liga Cupei 2X si Community Shield.

    Spania: La Liga si SuperCupa Spaniei.

    Deja 10 titluri,oriunde a fost a jucat bine spre foarte bine.

    Ce ii lipseste: Un titlu cu Olanda.Champions League.

    Ii dau 2,maxim 3 ani pana il vad cu unul din aceste titluri + omul turneului.

    Nu este legendar,dar nu mai are mult.

    Pentru mine este un jucator in primii 6 in lume,langa Kaka,Ronaldo,Ribery,Gerrard si Torres.
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  9. #177
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Hagi e un jucator care castiga singur meciuri la 18 ani.
    Poate si tu exagerezi putin...Cu cine castiga Hagi meciuri singur la 18 ani?Cu Chimia Rm.Valcea si ASA Tg.Mures?Ca dupa ce a iesit afara nu prea a mai facut mare treaba,poate doar pe la turci.

  10. #178
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Te inteleg ca-l simpatizezi mult dar d'aia aplecat de la Chelsea si de la Real? El era in lotul largit, ca doar nu a luat trofeele singur, ci echipa respectiva. Nu a confirmat la nivelul pe care-l are, potential, poate primul an la Chelsea, dar nu si dupa. Unde-i Rooney, unde-i Messi? Cand Robben va duce o echipa in spate cam cum face Rooney, atunci mai vorbim.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #179
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    miril@ Rooney este un simplu atacant valoros toata echipa lui MU joaca pentru el,el este capatul de linie.

    Hagi a confirmat la Real Madrid?
    Hagi a confirmat la Barça?
    Cate goluri cunosti tu sa fi marcat Hagi in primavara europeana de aceasi maniera?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •