View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Bayern Munich

    21 56.76%
  • Fiorentina

    16 43.24%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 179

Thread: OPTIMI CL:Bayern Munich-Fiorentina

  1. #85
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Ce-a facut Robben sa merite epitetul asta?
    E cam uratel.
    Sa arati in halul ala si sa mai porti si indispensabili depaseste orice imaginatie. La meciul retur ma gandesc ca nu cumva sa-i interzica accesul pe teren italienii....e vorba totusi de Florenta....

    Atdi@ A mai castigat si titlul cu Alkmaar anul trecut. Dar e genul de antrenor teuton, mana de fier, bun sa creasca echipe nordice.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #86
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    e urat cu spume, da` ce`i concurs de mister si nu stiam?

    si`acu` sa recunoastem ca frumosi si destepti ca Bumbescu gasesti mai rar

  3. #87
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Eu m-am uitat la spectacol cu oarecare detasare, singurul motiv pentru care am tinut un pic cu Bayern a fost ca imi displace fiorentina pentru pozitivismul afisat

  4. #88
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    E cam uratel.
    Sa arati in halul ala si sa mai porti si indispensabili depaseste orice imaginatie. La meciul retur ma gandesc ca nu cumva sa-i interzica accesul pe teren italienii....e vorba totusi de Florenta....

    Atdi@ A mai castigat si titlul cu Alkmaar anul trecut. Dar e genul de antrenor teuton, mana de fier, bun sa creasca echipe nordice.
    Stiu ca castigat titlul cu Alkmaar, dar din punctul meu de vedere nu e o performanta majora. A avut bani si jucatori buni pentru campionatul olandei, dar sa nu uitam ca a ratat o calificare la mondiale cu nationala olandei. Van Gaal e exact genul de antrenor care imi strica placerea de a ma uita la un meci de fotbal, nu uit ca a spus despre Rivaldo ca i-a stricat sistemul de joc gandit de el, si se mai si incapatana sa ramana la Barcelona, cand toti spectatorii ii cereau demisia.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  5. #89
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Arbitrul ala e de cascadorii rasului, parca ar fi Shreck.
    Arata ca un p***s cu picioare

    Si mie imi place Robben, stie meserie, Realul sa isi bage unghia in gat acum
    Last edited by Celso; 18th February 2010 at 12:36.

  6. #90
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    ce mizerie! arbitraj pro bayern care s-a vazut de la o posta.cartile sunt facute echipele mari cu bani trebuie sa fie acolo sus in sferturi ca altfel incep problemele.RUSINE!
    Olandezii aia de la Bayern sunt niste tarani,mai ales Van Bommel ala ii o mizerie de om.
    Totusi sper ca Fiorentina sa faca un meci bun acasa si sa se califice.

  7. #91
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    asa e, rusine dinu patriciu

  8. #92
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Si mie imi place Robben, stie meserie, Realul sa isi bage unghia in gat acum
    Super jucator si cand juca la Chelsea tin minte cand juca contra noastra imi era foarte frica de el....pacat ca se tot accidenteaza.Mai stiu eu un olandez care ii tot asa

  9. #93
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    Stiu ca castigat titlul cu Alkmaar, dar din punctul meu de vedere nu e o performanta majora. A avut bani si jucatori buni pentru campionatul olandei, dar sa nu uitam ca a ratat o calificare la mondiale cu nationala olandei. Van Gaal e exact genul de antrenor care imi strica placerea de a ma uita la un meci de fotbal, nu uit ca a spus despre Rivaldo ca i-a stricat sistemul de joc gandit de el, si se mai si incapatana sa ramana la Barcelona, cand toti spectatorii ii cereau demisia.
    Uitasem de "performanta" de a fi tinut Olanda acasa in 2002.
    Totusi Ajax-ul din 95 a fost una din marile echipe ale Europei all time si aia a fost o echipa crescuta de el. Acum insa e depasit.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #94
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vladek, eu nu-ti mai dau o explicatie caci ti-au dat-o altii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #95
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Se vor clarifica lucrurile in retur, ii mananca Bayern. Jocul s-a desfasurat dupa un tipar simplu: Bayern a jucat, Fiorentina s-a aparat, arbitrul a viciat. Scurt pe doi

    Bayern merita sa-i bata cu 3 sau 4-1 fara ca presa din peninsula sa sara-n aer. Cand te aperi 89% de minute, meriti un astfel de arbitraj
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Daca dupa mintea ta,o anumita abordare tactica a unei partide,justifica o marlanie,un furt grobian,atunci ai serioase probleme de comportament...

  13. #97
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Daca dupa mintea ta,o anumita abordare tactica a unei partide,justifica o marlanie,un furt grobian,atunci ai serioase probleme de comportament...
    subscriu
    puteau sa stea toti 11 in poarta tot meciul asta nu justifica furtul pe care l-a facut cheliosul ala.

  14. #98
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Lasa ca n-a fost nici un furt ... au luat un gol din offside.Fiorentina merita o bataie si mai crunta. 26 de faulturi comise fata de 8 ale bavarezilor. Spune multe despre "abordarea tactica". Daca erau asa mare scula de bascula ieseau dracului la joc si le dadeau ei nemtilor 2-3 goluri.

  15. #99
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    pai da ce conteaza un gol ca tot acolo suntem
    nu avea de ce sa iasa la joc nu trebuiau sa faca scor italienii aseara pentru ei era bun si 1-1
    si nu numai greseala aia a facut Ovrebo daca tot l-a eliminat pe italian se putea da linistit rosu si la Klose cand a intrat ca un criminal la fundasul ala italian.

  16. #100
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,087
    Reputatie
    0
    raul@ tata dar de cand esti tu seful sindicatului ?! ...eu nu stiu ca Real Madrid si Chelsea sa fie cele mai pricajite echipe.

    La sutul lui lui Robben faza a fost prea rapida,arbitrul de tusa nici nu avea cum sa fie pe linie,el era in miscare
    Este adevarat ca in cazul lui 1:1 in retur italienii mergeau la un 0:0 din acela urat cu degajari,simulari,cu toata echipa in poarta
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #101
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Lasa ca n-a fost nici un furt ... au luat un gol din offside.Fiorentina merita o bataie si mai crunta. 26 de faulturi comise fata de 8 ale bavarezilor. Spune multe despre "abordarea tactica". Daca erau asa mare scula de bascula ieseau dracului la joc si le dadeau ei nemtilor 2-3 goluri.
    In sfarsit cineva a inteles. Asta era ideea
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  18. #102
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    uitati`va cum joaca juventus, in comparatie cu panarama de fiorentina. nush cum se face ... se pare ca si asta seara un 10-15% merge de partea echipei mai bine cotate (juventus). sa fie un ordin venit de sus?
    p.s: sa vedem ce face suarez in repr secunda

  19. #103
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    FIORENTINA - BAYERN
    În tur 1-2
    Ora: 21:45; Stadion: "Artemio Franchi"; Transmisie TV: TVR 1
    FIORENTINA: S. Frey - De Silvestri, Natali, Felipe, Pasqual - Marchionni, Montolivo, C. Zanetti, Jovetici, Vargas - Gilardino
    Antrenor: Cesare Prandelli
    Absenți: Mutu, Gobbi (suspendați), Santana, Gamberini (accidentați)
    BAYERN: H.J. Butt - Hamit Altintop, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Ribery - T. Muller, Gomez
    Antrenor: Louis van Gaal
    Absent: Demichelis (accidentat)
    Arbitru: Alberto Undiano Mallenco (Spania)

    "Centralul" spaniol Undiano Mallenco a mai condus în Ligă un Fiorentina - Bayern, 1-1 în grupele ediției trecute; Viola nu i-a învins niciodată pe bavarezi (un egal, două înfrîngeri) și nici o altă formație germană în 9 dueluri anterioare; cu triumfuri pe linie în cele trei partide de acasă din faza grupelor, italienii vor bifa o premieră dacă vor trece în "sferturi"; nemții n-au pierdut în ultimele 4 deplasări în Peninsulă; Robben a lipsit de la conferința de presă de ieri, explicînd că e răcit, dar se va reface pentru diseară.

  20. #104
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    hai fiorentina

  21. #105
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    oho, cat am asteptat momentul acesta. italienii sa atace

    bayern cu ribery si robben titulari. lux :x

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •