View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Bayern Munich

    21 56.76%
  • Fiorentina

    16 43.24%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 179

Thread: OPTIMI CL:Bayern Munich-Fiorentina

  1. #43
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Fiorentina joaca in zece....

    sa vedem daca Bayern va marca golul 2

  2. #44
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    CINE N`ARE ROBBEN, SA`SI CUMPERE!
    bene ca au pierdut mizeriile astea violete. sa ma pish pe fotbalul lor.

  3. #45
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Sunt de acord ca italienii nu joaca fotbalul spectacol. Dar de aici si pana a-i numi mizerii cum face baiatul asta e cale lunga. O extrem de mare nesimtitre din partea bogatilor sa castige bogatii. Offside mare si penibil. That's all.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  4. #46
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    KLOSE aduce victoria lui Bayern....a fost off-side.....dar nu mai conteaza....Robben si Ribery au arat cele doua benzi ale terenului

  5. #47
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    nici penalty-ul nu a fost cine stie ce clar, si golul din min 90 a fost penibil...+ rosu
    rusine arbitrilor ! sa nu uitam ca tot ovrebo asta sau cum il cheama i-a dus pe barca in finala anul trecut...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #48
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    tenisfan, o echipa care nu joaca nimic tot meciul nu merita nimic altceva decat dispretul nostru.
    pe mine ma incalzeste si mai tare faptul ca au pierdut antifotbaliatorii printr`un gol din offside

  7. #49
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    avand in vedere ca`s la cluj in imputitul asta de camin si n`am vazut teveu` de o saptamana va pun o intrebare tampita.
    Care ii faza acuma in champions league? doar 2 meciuri pe seara se joaca in optimi?
    saptamana viitoare vor fi celelalte 4 meciuri?
    De ce?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  8. #50
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    avand in vedere ca`s la cluj in imputitul asta de camin si n`am vazut teveu` de o saptamana va pun o intrebare tampita.
    Care ii faza acuma in champions league? doar 2 meciuri pe seara se joaca in optimi?
    saptamana viitoare vor fi celelalte 4 meciuri?
    De ce?
    Da saptamana viitoare.Din cauza $$$.Asa se transmit mai multe meciuri,se urmaresc mai multe .

  9. #51
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Da saptamana viitoare.Din cauza $$$.Asa se transmit mai multe meciuri,se urmaresc mai multe .
    ma gandeam ca din cauza $$$.
    tot asa o sa se joace si returul?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #52
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    ^Evident.

  11. #53
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    relansat e treaba ta ce-ti face placere si ce nu... Poti numi fotbalul lor mizerabil. Asta nu-i o problema. Dar nu-i face pe ei mizerii. Asta tine de educatie. Atat stiu sau atat pot atat arata. Fotbalul pe care ei il practica te las pe tine sa-l caracterizezi cum vrei. Dar nu te lua de oamenii respectivi.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #54
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    tenisfan, o pasa spre careul advers sau un pas inainte nu pp prea multa indemanare, mai da`o`n sange, ce dreak!
    furaciune sau nu, nu aveai cum sa te bucuri ptr un 1-1 atat de plin de rahat. se joaca fotbal, nu stat cu curu`n poarta. in retur bayern va castiga mai clar. daca ribery se trezeste din somnul cel de moarte, va fi macel.

  13. #55
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    You missed the point. Nu te face ca nu intelegi. Esti istet.
    Sunt de acord cu tine ca nu asta-i genul de fotbal ce trebuie practicat in competitia asta. Dar admite faptul ca puteau sa scoata un egal cu jocul asta. Si pentru asta trebuie admirati. De Unirea cand a batut pe Sevilla ce ai zis? Ideea era sa nu fii suporter roman cocalar fara creier care jigneste niste oameni care nu i-au facut nimic. Ai facut mizerii pe niste indivizi care nu ti-au facut nimic. Doar pentru simplul fapt ca-i urasti? Sau daca te deranjeaza fotbalul lor la retina te indreptateste sa-i numesti mizerii? Fii fair-play sau du-te pe intern unde sunt permise chestiile astea...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  14. #56
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    tenisfan, e dureros ca s`a ajuns in aceasta faza a competitiei sa vedem o echipa carere sta cu fundu`n poarta tot timpul meciului. nu uita ca vorbim de competitia suprema a acestui fenomen numit fotbal. la unirea era alta mancare de peste. era vb de un rahat de meci neinteresant pentru sevilla si datator de sperante ptr unirea. jignesc fotbalul italian (desi`s fan juve) ptr ca echipe gen fiorentina fut meciuri la care ar trebui sa ma uit cu placere.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Relansat, Fiorentina a jucat tactic excelent si Bayern a castigat pe o greseala uriasa de arbitru. Si inceteza cu epitetele astea gratuite, mai ales ca Bayern nu a jucat cine stie ce. Mizerii de arbitrii norvegieni! Astia ori sunt tampiti ori sunt...romani!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    miril, foarte corect ce spui in legatura cu arbitrii. abia astept sa vad tactica lor in meciul retur, cand vor trebui sa castige, adica sa atace
    p.s: absolut dizgratioasa prestatia tvr abonament, care au lins`o`n c#r pe fiorentina inca de pe la 21:00, asta ptr ca un drogat evolueaza acolo. pentru asta platesc io abonamentul????
    p.s2: returul va fi un deliciu, ceva in genu` 4-1 cu juve

  17. #59
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Relansatule... "optimea" asta face parte din umplutura meciurilor de UCL... fara sa jignesc pe nimeni. Am reusit sa ma uit vreo 5 minute la meci fara sa ma ia somnu... M-am luat cu altele si am aflat rezultatul de pe xscores... Nu cred ca am pierdut prea mult... Totusi cam neinspirati cei de la tvr... Porto vs Arsenal mi se parea mai atractiv...

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Parerea mea este ca Bayern fara Robben si Ribery care va sa zica ca nu este. Sper sa joace Mutu desi, in mod normal, ar trebui suspendat pe... Eh, aici patrihotismul nu ma lasa...inima.
    Last edited by miril; 18th February 2010 at 00:27.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Relansatule... "optimea" asta face parte din umplutura meciurilor de UCL... fara sa jignesc pe nimeni. Am reusit sa ma uit vreo 5 minute la meci fara sa ma ia somnu... M-am luat cu altele si am aflat rezultatul de pe xscores... Nu cred ca am pierdut prea mult... Totusi cam neinspirati cei de la tvr... Porto vs Arsenal mi se parea mai atractiv...
    dardar, cam cum crezi c`ar fi fost meciul de aseara al favoritilor tai daca nu se marca repede?

    io zic ca erau 90% sanse sa fie identic cu cel de asta seara.

    robben e febletea mea

    p.s: miril, din partea mea junkie sa iasa "fara numar", asa cum ii cantau lautarii la beutele organizate de el si acolitii lui.

  20. #62
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Relansat, eu nu incerc sa formez opinii... Stii foarte bine ca as fi subiectiv daca ti-as spune ca eu consider dinamic orice meci al lui Milan... E un adevarat ritual cand ma uit la meci acasa... Am grija sa aranjez bine tot, de la fular, pana la tricou, care sfarseste de multe ori izbit de pereti la final de meci Ai cam doua variante daca te uiti cu mine la meci... ori tii cu Milan... ori taci

    Ma voi uita in schimb la un meci ca Inter-Chelsea... si poate din sferturi, in functie de meciuri... Poate totusi partida FC Bayern Munich vs Prandelli&coca a fost misto din punctul unora de vedere... Chiar si din partea "englejilor" de pe forum ma astept sa isi doreasca sa se califice echipa englezeasca din aceasta dubla
    Last edited by dardar_3; 18th February 2010 at 00:36.

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    relansat@ are dreptate jocul Fiorentinei in a 2 repriza a fost mizerabil

    In prima repriza insa Fiorentina a stat foarte bine ,suna ciudat ce o sa spun dar cred ca ar fi fost repriza lui Mutu pentru ca Bayern pe centru a fost foarte slaba.
    In a doua repriza insa odata cu egalarea nesperata au inceput sa sicaneze cu
    faulturi dure.Comentatorii au tinut cu Fiorentina este clar insa ca Bayern a meritat victoria dupa parerea mea.

    Inca ceva asta pentru miril@ in retur cred ca o sa castige tot Bayern o sa fie cu mult mai usor...doar nu se apara Fiorentina si acasa
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •