Page 90 of 118 FirstFirst ... 40808889909192100 ... LastLast
Results 1,870 to 1,890 of 2471

Thread: BOC reloaded

  1. #1870
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Chestia este ciclica, cei care sunt la putere acuma vor fi in opozitie in urmatoarea legislatura, apoi din nou le putere, apoi iara in opozitie...
    beleafer

  2. #1871
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Chestia este ciclica, cei care sunt la putere acuma vor fi in opozitie in urmatoarea legislatura, apoi din nou le putere, apoi iara in opozitie...
    PSDeii, saracii cripto-comunisti nu au mai fost la putere de prin 2004. Si nici in viitorul apropiat nu-i vad prea bine. Oricum, ideea e ca isi merita soarta.

  3. #1872
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Daca am inteles bine transa FMI este promisa in ianuarie,semn ca ceva nu este in regula intre negocierile dintre FMI si guvernul Romaniei.

    FMI asteapa ceva....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #1873
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    ...deoarece in 2009 au fost alegeri prezidentiale.

    ...in 2012 vor fi parlamentare deci?!

    Concluzia: ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1874
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca am inteles bine transa FMI este promisa in ianuarie,semn ca ceva nu este in regula intre negocierile dintre FMI si guvernul Romaniei.
    eu cred ca FMI a fost adus sa spulbere iluziile revenirii salariilor la pomanagii si eventual scaderea de TVA votata de-am boculea, ordonanta 50, calculele pentru bugetul de stat. Ca de obicei, FMI trebuie sa spuna ca asa trebuie si ceilalti inghit in sec. Totul n-ar fi rau daca banii dusi la buget nu ar fi cheltuiti pe bazaconii sau campanii electorale.

  6. #1875
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca am inteles bine transa FMI este promisa in ianuarie,semn ca ceva nu este in regula intre negocierile dintre FMI si guvernul Romaniei.

    FMI asteapa ceva....
    Mai degraba a vrut sa se asigure ca banii lor nu ajung sub pomul de craciun a clientelelor politice

  7. #1876
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    kroko: la ce ora aveti sedinta la sediul pdl?
    ai impresia ca exista guvernul boc?hai mai,ca nu cred ca de la centru, sa va fi indus ca exista asa ceva.EXISTA DOAR BIG BROTHER aka base!
    geona si politica...

  8. #1877
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    LOL, suedezule, ma confunzi ... cred ca te-a imbrobodit Gregorian cu o spirala exotica

  9. #1878
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krokobaursolzos View Post
    Pe scurt: in ultimii 4 ani, psd a facut ce-a vrut cu mezalianta DA; l-a teleghidat pe Tariceanu ca sa-si aranjeze pomenile electorale cu mana manjita a pnl-istilor si apoi l-a lasat pe boculin sa-si strepezeasca dintii in fructele de ceara lasate pe masa guvernarii. Eu, in locul lui baselu, l-as fi lasat pe geoana sa guverneze primii doi ani dupa alegeri (2010, 2011) si l-as fi trantit in ianuarie 2012
    hai mai,ca mesaje din astea, sunt precum cele ale bond-ului.

  10. #1879
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    1+1=2 ... Trademark PITAGORA

  11. #1880
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    In timp ce senatorii puterii voteaza in orb taierile salariale ale amaratilor spunand ca nu sunt bani iar cei ai opozitiei plang de mama focului pe umarul bugetarilor , domnii acestia ia ghiciti ce fac.Isi suplimenteaza bugetul pe anul viitor:

    Senatorii si-au votat bugetul pentru anul viitor, care este cu 30 la suta mai mare decat cel pe 2010.

    Cheltuielile pentru personal sunt cu aproximativ 14 la suta mai mari decat cele prevazute in bugetul pentru 2010.

    Senatul a aprobat marti, cu 86 de voturi "pentru", doua "impotriva" si doua abtineri, proiectul de buget al forului, care este cu aproximativ 30% mai mare decat cel de pe anul precedent si prevede majorari salariale in medie de 14%.

    Criza e doar pentru prostime , ..tu-i in g..a de jegosi..
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  12. #1881
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    cresterea bugetului parlamentului sau guvernului a fost mereu una din constante.

  13. #1882
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    bugetul parlamentului,e o nimica-toata fata de tunurile care se dau din "afacerile" cu statul.

  14. #1883
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    adevarat. dar alea nu sunt constante: cresterile de tunuri sunt mereu una mai mare decat cealalta. ca doar de, au si ei obligatii alea alea.

  15. #1884
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    stii doar ca aceasta crestere a bugetului, da apa la moara celor care bat moneda "avem prea multi parlamentari".tema pe placul basescienilor.personal, nu panichez pentru acel buget.o nimica-toata fata de alte cheltuieli aberante.in schimb, panichez, cand vad ca ministerul agriculturii, cumpara costume de scafandrii sau cineva de la transporturi, plateste 5 mil pe un surub<-- aici sunt banii dumneavoastra.

  16. #1885
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    ahh, bine nici eu nu.
    ma numar printre putinii care au o logica si nu au inghitit gogoasa cu unicameralul (dintro simpla consideratie: oricati parlamentari sunt cheltuielile parlamentului nu se vor modifica semnificativ - 70% din ele reprezentant intretinerea casei poporului).
    5 mil pe surub? pai asta inseamna ca trebuie km de autostrada sa ajunga pe la 100 mil euro.

  17. #1886
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu sunt curios cati bani se scurg la aia de la Vesta, devine o obsesie deja.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  18. #1887
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Pai in oride caz multi. Radu Ștefan Spirea e unul dintre sponsorii oficiali ai PD-L.

    confirm+mirarea lipsei de concurenta (sic!): http://www.sfin.ro/articol_17150/ves...i_publici.html

  19. #1888
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krokobaursolzos View Post
    Tariceanu a fost cel mai iresponsabil PM (l-a depasit chiar si pe Votcaroiu ), a stat pres sub galosii psd-ului si toate masurile importante le-a luat in favoarea (electorala) a psd-ului, cu speranta ca pnl-ul va fi remorcat mai departe .. apropo de legea dublarii pensiilor, mi-aduc aminte ca Baselu a respins-o prima data, tocmai pe motiv de sustenabilitate ... chestia asta, in plin an electoral, l-a "ajutat" foarte mult. Noroc cu prostovanul de Geoana si dorinta lui nestavilita de a face sauna la miez de noapte
    Corect, Krokobaur!

  20. #1889
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Baaaaaah creiere spalate:Tariceanu nu mai este PM de 2 ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cand vreti sa discutam de nimuricul asta al vostru?????????????????????????????????


    Atentie: acum daca vreti,nu dupa ce-l scuipa realesul ca pe o masea stricata.Sa nu va prind atunci ca va dati mari critici!

  21. #1890
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    n-ai cu cine...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •