View Poll Results: Proiectul favorit?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Bacau

    20 19.42%
  • Brasov 1

    9 8.74%
  • Brasov 2

    7 6.80%
  • Bucuresti, Lia Manoliu

    25 24.27%
  • Craiova, Arena Leilor

    3 2.91%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 1 (proiect castigator)

    28 27.18%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 2 (UTCN)

    0 0%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 3 (OHL)

    5 4.85%
  • Cluj-Napoca, Stadion CFR

    3 2.91%
  • Ploiesti

    3 2.91%
  • Brasov 3

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Stadionul romanesc virtual preferat

  1. #1

  2. #2

  3. #3
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Cluj-Napoca, Ion Moina 2 (proiect UTCN, abandonat - 30.000 de locuri)

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    8. Cluj-Napoca, Ion Moina 3 (proiect OHL - 30.000 de locuri)

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    9. Cluj-Napoca, proiect stadion CFR (30.000 de locuri)

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...780&height=600

    10. Ploiesti (15.000 de locuri)

    http://www.evz.ro/pictures/articles/...adbb86aa87.jpg

    Cum necum, iata ca s-au adunat 10 proiecte. Va rog sa votati cu favoritul vostru.
    Last edited by zebe; 15th December 2009 at 22:08.
    Am zis!

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    de unde le-ai scos pe toate?
    cel mai fain e Moina evident

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Clar si evident Lia Manoliu, pentru ca ala chiar se construieste...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #6
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Elphax, din joben.
    JJ, Lia Manoliu nu e singurul care se construieste. Mai este unul, undeva pe Somes, la care se lucreaza intens.

    Si, la subiect, eu oscilez intre proiectul aprobat al noului Ion Moina (subiectivism?) si proiectul stadionului din Bacau, care mi se pare foarte tare.
    Am zis!

  7. #7
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    eu cred ca alea care vor sa fie construite mai trebuiesc asteptate

    Lia Manoliu nu are nimic deosebit, Moina e chiar frumos si multifunctional, va avea parcari, hotel, sala de sport langa - e un ansamblu bine gandit

  8. #8
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Hai ma zebe ce naiba, vrei sa ne faci sange rau?
    Daca e sa aleg, normal ca aleg Cluj-Napoca, Ion Moina 1 ... e cel mai frumos. Apoi imi place Lia Manoliu, cel care se construieste acum, iar apoi cel de la Bacau.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  9. #9
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Cel mai fain il al CFR-ului, ala chiar exista si s-a dat in folosinta.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  10. #10
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    ala de la Craiova e cel mai urat

    ala de Bacau ar fi superb, dar sigur n-o sa se contruiasca daca Romania nu primeste vreun Campionat Mondial
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #11
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Mda...cel mai frumos e al Brasovului.Seamana cu stadioanle englezesti....

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    cel mai frumos Lia Manoliu iar cel mai urat Ion Moina

  13. #13
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Buna intrebare Elphax: De unde le-ai scos Zebe?

    Sa le luam pe rand:
    Bacau: Interesant, dar are ceva ce nu imi place (nu pot sa-mi dau seama exact ce)
    Brasov 1: cunosc proiectu, imi place, dar nu cred ca il voi vedea prea curand si in marime naturala
    Brasov 2: de unde l-ai scos? chiar imi place, dar mai mult pentru atletism (din cate vad, are pista iar tribunele sunt foarte departe de gazon)
    Lia Manoliu: de la inceput nu prea am fost un mare fan al proiectului. Cred ca se putea sa arate si mai bine. dar, se construieste, va fi cel mai mare din tara, va fi cel mai modern din tara si pana la urma, meciurile se vad din interior nu de afara
    Craiova: foarte belgiano-olandez. Simplu, spune lucrurilor pe nume (e stadion si nu vrea sa fie nimic mai mult). Cred ca s-ar crea o atmosfera frumoasa pe acel stadion
    Moina 1: La fel ca Lia Manoliu, are marele plus ca se construieste. Imi place proiectul, plus ca trebuie privit ca un complex, nu doar stadionul in sine.
    Moina 2: Bine ca l-au abandonat
    Moina 3: La ce s-au gandit? Ce vrea sa reprezinte? Chiar a facut cineva un asemenea proiect?
    CFR: Sa dam Cezarului ce e-al Cezarului. E primul stadion renovat/construit. Cu el a inceput frenezia stadioanelor. Totusi, cum arata proiectul si cum arata stadionul? Proiectul nu-i rau, avand in vedere locatia, cred ca ocupa spatiul exact cum ar trebui, dar cred ca a "murit" arhitectul in timp ce se construia de a iesit ce a iesit.
    Ploiesti: Cred ca se poate mai mult (pentru un proiect, ca daca s-ar face stadionul, chiar si asa, nu ar fi rau)

  14. #14
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    sunt curios unde se face ala de la ploiesti? auzisem ca pe locul lui ilie oana se fac ori blocuri ori mol ori nu stiu ce. nu stadion. si mai ales cine si de ce ar face stadion in ploiesti. acolo exista deja astra (echipa + stadion) iar in eventualitatea unei promovari a petrolului ar putea foarte bine sa joace acolo.

    la fel cu ala de la bacau. e proiect pe bune sau s-a distrat vreun copil pe net? bacaul (echipa) e la marginea falimentului asa ca ma indoiesc ca stadionul nou e marea problema a orasului.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #15
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emil_bv View Post
    Buna intrebare Elphax: De unde le-ai scos Zebe?
    Stiam de fiecare proiect in parte (de cele din Cluj din presa locala, iar de celelalte din diferite surse pe net) si cand mi-am zis sa deschid threadul m-am pus pe cautat. Ba chiar mai este un proiect pentru stadionul din Brasov, dar nu am gasit vreo poza mai faina.

    De stadionul din Bacau stiu ca e proiect serios, de cel din Ploiesti habar nu am. Chiar nu stiu nimic despre el.

    LE: Proiectul stadionului din Bacau e proiect serios intr-adevar, insa e identic cu cel al unui stadion in constructie din Haifa. Deci pierde votul meu.
    Last edited by zebe; 16th December 2009 at 12:08.
    Am zis!

  16. #16
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    11. Brasov 3

    http://www.iubescbrasovul.ro/wp-cont...efa-brasov.jpg

    Se poate introduce si asta in poll
    Am zis!

  17. #17
    sport legend emil_bv's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Wells, Somerset
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Il stiam asta, da nu cred ca merita bagat in poll. A aprut cam in acelasi timp cu "Brasov 1" (dupa cum l-ai numit tu). Cred ca a fost si el la "licitatie" dar din cate am inteles, s-a hotarat sa se faca "Brasov 1". Asta, daca se va face vreodata.

  18. #18
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nici mie nu imi prea place cum arata. Dar na, daca vrea cineva sa-l voteze..
    Am zis!

  19. #19
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Care sunt sansele sa vedem stadioanele astea construite in urmatorii 5 ani, si nu doar pe hartie? Daca s-ar face intr-adevar, cred ca ne putem juca de-a Europenele prin 2020

  20. #20
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    N-as vrea sa votati in functie de probabilitatea construirii stadioanelor respective. Craiova si Brasov (primul proiect) erau la un moment dat foarte aproape de a fi construite, pacat cu criza (daca asta o fi motivul real). Oricum, pentru europene ne-ar trebui stadioane nitel mai mari, autostrazi, hoteluri etc.
    Am zis!

  21. #21
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    singurul stadion adevarat din astea e Lia Manoliu daca se va mai numi asa....arata perfect are capacitate suficienta pt finale de cupe europene si nu are pista de atletism

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •