View Poll Results: Proiectul favorit?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Bacau

    20 19.42%
  • Brasov 1

    9 8.74%
  • Brasov 2

    7 6.80%
  • Bucuresti, Lia Manoliu

    25 24.27%
  • Craiova, Arena Leilor

    3 2.91%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 1 (proiect castigator)

    28 27.18%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 2 (UTCN)

    0 0%
  • Cluj-Napoca, Ion Moina 3 (OHL)

    5 4.85%
  • Cluj-Napoca, Stadion CFR

    3 2.91%
  • Ploiesti

    3 2.91%
  • Brasov 3

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: Stadionul romanesc virtual preferat

  1. #22
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    am aflat de ala de la ploiesti, se construieste peste Ilie Oana. au inceput deja sa darame peluzele si t2, o sa mai construiasca 2 sectoare de tribuna, t1 ramane in picioare etc.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #23
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    bai mariuse...ce plm [EDIT] ai inchis threadurile?te-ai trezit cu fata la cearceaf ca n-a batut steaua pe nimeni anul asta in europa?Acolo unde ne trimiti tu pt discutii nu e nici dracu.Uite asa se duce forumul pe pla...cu de astria ca tine care se trezesc ei sa comenteze tot timpul
    Last edited by Denis; 26th December 2009 at 10:01. Reason: fara jigniri si usor cu trollingul

  3. #24
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    care ma, am inchis 4 thd deschise aiurea de lord. linkurile puse inseamna ca acolo se discuta respectivele lucruri.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #25
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    care ma, am inchis 4 thd deschise aiurea de lord. linkurile puse inseamna ca acolo se discuta respectivele lucruri.
    da mah dar pe link-urile alea nu am gasit nimic de genul ala.Oricum erau bune si astea...asa sa mai facem o variatie.

  5. #26
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Cluj-Napoca, Ion Moina 1 (proiect castigator)
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  6. #27
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    interesant subiectul, numai acum l-am vazut
    de departe locul 1 - bacau, chiar daca nu il prea vad realizat/realizabil. apoi moina1, brasov1, moina3... lia manoliu... si restul care sunt foarte bune pentru romania si bine venite dar atat.
    mai existat proiectul stadionului dinamo dar nu stiu daca au fost si poze cu el...

  7. #28
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Tin minte ca am vazut poze cu proiectul stadionului Dinamo, dar nu mai tin minte unde si nu le mai gasesc nicicum.

    LE: Ba da, am gasit poze . Deci, Bucuresti, Stefan Cel Mare (~30.000?):

    http://www.mysport.ro/out/large/gall...mo_6928827.jpg

    http://www.mysport.ro/out/large/gall...mo_de7dc96.jpg

    http://www.mysport.ro/out/large/gall...mo_9b85cb4.jpg

    http://www.mysport.ro/out/large/gall...mo_8a75660.jpg

    Cam tarziu, dar se poate introduce si asta in poll.
    Last edited by zebe; 26th December 2009 at 03:10.
    Am zis!

  8. #29
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Am mai gasit un proiect pt. stadionul Rapidului. Seamana cu stadionul Boavistei, daca nu e chiar acelasi proiect. Am inteles ca Zotta l-a prezentat, deci nu stiu ce sa zic..

    http://rapidisti.gsp.ro/uploads/modu...5/Picture1.jpg

    http://rapidisti.gsp.ro/uploads/modu...5/Picture2.jpg

    De asemenea, stiu ca la un moment dat circula un clip cu un proiect pt. Steaua. Nu-l gasesc...
    Last edited by zebe; 26th December 2009 at 03:49.
    Am zis!

  9. #30

  10. #31
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    In lumea virtuala suntem la acelasi nivel cu Germania Oricum, nu stiu daca noi romanii meritam astfel de stadioane. Adica la ce ne trebuie 4 star stadium de 30.000 de locuri cand media spectatorilor din Romania (liga I + liga II) e de 1000 de spectatori pe etapa?

    Quote Originally Posted by Raul View Post
    cel mai frumos Lia Manoliu iar cel mai urat Ion Moina
    Evident, nu se compara cu latrina din Giulesti
    Last edited by BBB; 26th December 2009 at 12:11.

  11. #32
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    - in primul rand ce treaba are Liga II cu modelele de mai sus? Poate doar cu exceptia celui de la Bacau, echipa care trage pentru promovare anul acesta
    - stadioanele noi si modernizate in general readuc suporterii la stadion
    - si poate avem si noi de gand sa gazduim un turneu final peste un deceniu-doi.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #33
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    - in primul rand ce treaba are Liga II cu modelele de mai sus?
    Din toate machetelea lea, doar doua se construiesc si se vor construi in urmatorii 10 ani. Moina si Lia Manoliu. Si ultima oara cand m-am uitat, "U" Cluj era in Liga a II-a

  13. #34
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    e prima data cand vad pozele cu stadionul dinamo. e maximul din ce se putea face peste ligheanul deja existent, un proiect decent, usor de realizat. o singura bila neagra, acel acoperis boltit, desi aspectos acopera foarte putin din tribunele 1 si 2 dupa cum se vede din imaginea de sus.

  14. #35
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Din toate machetelea lea, doar doua se construiesc si se vor construi in urmatorii 10 ani. Moina si Lia Manoliu. Si ultima oara cand m-am uitat, "U" Cluj era in Liga a II-a
    Pai parca si voi vroiati sa promovati anul asta.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  15. #36
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady18 sibiu View Post
    e prima data cand vad pozele cu stadionul dinamo. e maximul din ce se putea face peste ligheanul deja existent, un proiect decent, usor de realizat. o singura bila neagra, acel acoperis boltit, desi aspectos acopera foarte putin din tribunele 1 si 2 dupa cum se vede din imaginea de sus.

    dinamo se muta pe lia manoliu. peste groapa se fac blocuri sau mol
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #37
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    ar putea fi modernizat pentru atletism, din cate stiu s-a investit ceva in pista de pe dinamo. tot se punea problema ca au ramas atletii fara arena in urma schimbarii profilului fostului/noului lia manoliu... si asa impaci si capra si varza fara prea mare deranj financiar (nu cred ca ar costa prea mult acel proiect din groapa)

  17. #38
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nici eu nu cred ca ar fi foarte scump. Posibil chiar sa coste mai putin decat modernizarea stadionului CFR-ului, in fond e o tribuna de inaltat, o noua oficiala de construit si de acoperit o mica parte din cele doua tribune in cel mai simplu mod. Cel putin cam atata se vede din macheta.
    Am zis!

  18. #39
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    pai si cine sa-l modernizeze zebe? complexul e al ministerului, aia n-au bani si nici interes, mai ales ca locatia e perfecta pentru moluri sau birouri
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #40
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Pai nu are cine, is de acord, Marius. Ziceam doar ca intr-o tara normala o asemenea modernizare nu ar fi un efort financiar si birocratic foarte mare.
    Last edited by zebe; 26th December 2009 at 18:12.
    Am zis!

  20. #41
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    de acord, dar gandeste-te ca CS Dinamo, sub atenta conducere a distinsei d-ne Lipa a ajuns in pragul colapsului financiar, au anuntat ca inchid mai multe sectii etc. si tu vrei ca ei sa investeasca milioane bune in modernizarea unui stadion pentru echipa de fotbal care nici macar nu mai e a CS-ului?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #42
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Poate cu alti patroni s-ar reusi concesionarea stadionului si s-ar moderniza direct de catre patron/conducator (cam ce s-a facut in Gruia). Sau ce sustinea ca vrea Becali la un moment dat sa faca in Ghencea. Cu tot felul de beneficii acordate celui care baga banii.
    Am zis!

  22. 19th January 2010, 13:48
    Reason
    Hapciu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •