Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 441

Thread: HCM Constanşa

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    HCM Constanşa

    Asteptam pe litoral primul titlu
    12051974

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1

    Fan Handbal Club Constanta

    Cea Mai Buna Echipa Din Romania. Mult Peste Dinamo Mai Ales Ca A Ajuns La Noi Si Eremia Paraianu Cel Mai Bun Jucator Din Tara. O Sa Fim Si Campioni Si Osda Castigam Si Challenge Cup. Veti Vedea

  3. 15th February 2004, 01:13

  4. #3
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Maine Dumionica 15.02.2004 In Cadrul Challenge Cup Meciul Tur Minaur Baia-mare-hcm.constanta

  5. #4
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1

    Hcm Campioana 2003 / 2004!!!!

    Superb! Am ramas placut entuziasmat de jocul prestat de Handbal Club Municipal in mansa tur a finalei la handbal. Stavrositu & Compania au demonstrat ca sunt cel putin cu o clasa peste cainii rosii, iar Aihan Omer, profesorul poliglot, ca ramane cel mai la moda antrenor din Romania.
    Felicitari HCM!

  6. #5
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1

    HCM CONSTANTA cel mai mare succes!!!


    FELICITARI HCM CONSTANTA !!!
    Aceasta victorie reprezinta cel mai mare succes pe plan international al anului 2004 , al unui club sportiv din Romania indiferent de domeniu sportiv .
    Bravo baieti ; Bravo publicului constantean care a fost cu adevarat la inaltime !!!
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligenşa mã urmãreºte ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  7. #6
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    i-ati batut pe Barça
    cu cat?
    sincer cred ca o sa va bata in retur rau de tot
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #7
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    i-ati batut pe Barça
    cu cat?
    sincer cred ca o sa va bata in retur rau de tot
    29-27(14-12)....iar pt retur nu conteaza ,importante erau punctele de acasa tinand cont ca se disputa in sistem grupe .....nu stiu care din celelalte 2 echipe din grupa mai castiga cu Barcelona !!
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligenşa mã urmãreºte ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  9. #8
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    i-ati batut pe Barça
    cu cat?
    sincer cred ca o sa va bata in retur rau de tot
    ...bai,mai lasa aerele de barcelonez....si bucurate de succesu` lu-i HCM Constanta(a-i fi vrut tu sa fi barcelonez sadea!)

  10. #9
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    am zis eu ca nu ma bucur eu cred ca mai bine ai face si ai pune mana pe o carte de: GRAMATICA A LIMBII ROMANE sau asa iti place tie, sa folosesti cratima la mai toate cuvintele

    Felicitari FARULUI
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  11. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Pustiu-le,nu te mai lua tu de gramatica mea....Eu am 20 de ani de cand am terminat scoala,si s-e poate sa m-ai gresesc! .asa ca ar fi mai bine sa-l corectezi pe t.....,nu
    pe mine.ptr. ca nu esti tu ce-l mai in drept sa-mi da-i tu lectii de L.Romana!

  12. #11
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    corecteaza-ti greselile gramaticale din mesajul de mai sus si apoi mai vorbim :p
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #12
    ->UTA<- Robi's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Leonberg
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    1. FC Barcelona 2 1 0 1 58 : 51 7 2
    2. SC Pick Szeged 1 1 0 0 27 : 24 3 2
    3. HCM Constanta 2 1 0 1 53 : 54 -1 2
    4. Vardar Vatrost. Skopje 1 0 0 1 22 : 31 -9 0

  14. #13
    Super_Steaua dyuletz's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Nu prea ma pasioneaza handbalu, dar ma bucur sa stiu ca o echipa romaneasca ia batut pe cea mai bogata echipa din lume la handbal. Bv baietilor k au luptat si sa auzim de-un titlu ceva...!!!

  15. #14
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    lasati prostiile si bucurati-va, mie nu mi-a venit sa cred, am tipat ca pe vremea lui... Birtalan, e primul nume ce mi-a venit in cap.
    faptul ca mai "ranjeste" cate-un spaniol pârât nu trebuie sa ne supere prea tare. prostia nu doare tot timpul, poate in Spania au inventat pastile pentru "prostia emigrantului"

    bravo HCM

    p.s. as putea corecta "neste" mici greseli si la unii care "cere" de la altii

    alt prost scriptum: Hai Poli, pentru ce feliciti Farul?

    forzza HCM
    Last edited by gigel_bucur; 17th October 2004 at 03:09.

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dyuletz
    Nu prea ma pasioneaza handbalu, dar ma bucur sa stiu ca o echipa romaneasca ia batut pe cea mai bogata echipa din lume la handbal. Bv baietilor k au luptat si sa auzim de-un titlu ceva...!!!
    Un titlu..adica o cupa europeana vrei sa zici...ca titlul din campionatul nostru il ia Baia Mare sezonu asta
    Felicitari Constanta si mult succes in Liga Campionilor

  17. #16
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    BRAVO!
    Cred ca in astfel de momente nu mai conteaza daca esti sau nu fan handbalist... ci pur si simplu o chipa romana a invins cea mai titrata echipa spaniola intr0un meci oficial!!!
    Poate ca asta va aduce si mai multi fani.
    Ma bucur ca sporturile de echipa (tot am vorbit de ele in perioada olimpiadei.. cu amaraciune) incep sa se ridice. Sa ne uitam la volei-masculin si baschet-feminin... Lucrurile incep sa se miste.
    Conteaza orice victorie. Pentru moralul lor, pentru moralul celor ce va sa vie.

    Deci... inca o data BRAVO!

  18. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Felicitari HCM!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #18
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    Chiar ca nu le am cu handbalul insa am fost uluit si extrem de fericit cand am auzit de victoria noastra. am urmarit meciul in direct, partial ce e drept si cum eu daca urmaresc un meci romanesc pana la capat pierdem garantat am plecat din camera. De acum incolo nu mai urmaresc nici un meci in direct. Vad ca functioneaza
    [SIZE="1"]WorldDominator BitchSlap[/SIZE]
    imi puteti scrie pe [email]yahoo@chucknorris.com[/email]!

  20. #19
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Extraordinara performanta. Felicitari HCM Constanta, pacat ca n-am vazut meciul, dar poate are dreptate Big Sexy ... (trebuia sa nu ma uit nici la Dinamo II - Poli).
    Sa moara oaia vecinului.

  21. #20
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    performanta hcm-ului este intr-adevar cea mai valoroasa in competitii intercluburi.

    felicitari
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  22. #21
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Florida, USA
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Bravo Constanta !

    Trecand putin in revista clasamentele la zi din anumite sporturi de echipa ( fotbal , handbal , volei , rugby , baschet) am ramas placut surprins de asccensiunea echipelor constantene .
    Sa inecep mai intai cu fotbalul : Farul tocmai a castigat astazi la Bistrita , unde nu castiga prea multe echipe, si a urcat pe locul 4 . La volei masculin , in etapa precedenta Municipal Constanta a invins lidera pana atunci ( Dinamo ) si dupa 5 etape , cu doar o infrangere a urcat pe locul 2 .
    In ceea ce priveste rugby-ul se stie ca Farul a fost in ultimii ani principala contracandidata a echipeleor bucurestene Dinamo si Steaua . Insa cea mai placuta surpriza vine din partea handbalului . Daca acum cativa ani echipele constantene incercau sa supravietuiasca in prima divizie , acum insa sunt echipe de top . HCM Constanta castiga campionatul anul trecut iar apoi invinge Barcelona in Liga Campionilor . Chiar daca au pierdut la diferente mici cu Szeged si Skoplije , iar sansele de calificare intr-o faza superioara sunt minime , performanta baietilor este una deosebita in conditile in care se pare ca acum 2-3 ani participarea in prima divizie era sub semnul intrebarii .
    Desi observ ca in presa nu s-a dat o prea mare importanta echipei feminine si in continuare se vorbeste de Rapid , Oltchim si Silcotub ca principale favorite la titlu, Tomis Constanta este dupa 9 etape pe locul I, neinvinsa, cu 8 victorii si un egal !! E adevrat ca in prima parte a turului a avut un program care le-a avantajat , insa totusi victoria impotriva Rulmentului si mai recent saptamana trecuta impotriva Silcotubului mi-a demonstrat ca nu e doar un foc de paie . Bravo fetelor !
    Ce s-a intamplat la Constanta ?! N-am idee. E bine ca s-a intamplat . Sau poate sa fie "de vina " primaria, deci implicit primarul Constantei , care s-a implicat in sportul constantean . Cred ca asta s-a intamplat de fapt . Din cate observ eu titulatura echipelor este H.C.Municipal (handbal) , Municipal ( volei) , Farul ( fotbal , rugby), sau Tomis ( handbal), de unde deduc eu ca mare parte din bani vin de la primarie . Ce altceva sa mai spun ? Cred ca e indeajuns ...si ca exemplul celor de la Constanta e bun de urmat si de altii !
    BRAVO CONSTANTA !
    Bravo Constanta !!
    [COLOR=Red]HAI [/COLOR] [COLOR=Yellow]ROM[/COLOR][COLOR=Blue]ANIA[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •