View Poll Results: Romania, incotro, sub al doilea mandat al lui Traian Basescu?

Voters
74. You may not vote on this poll
  • Romania va cunoaste reforme profunde, pozitive, asa cum a promis Traian Basescu

    10 13.51%
  • Romania va bate pasul pe loc, fara mari schimbari pentru po****tie

    28 37.84%
  • Romania va face pasul inapoi dar presedintele isi va indeplini mandatul pana la capat

    23 31.08%
  • Romania va face pasul inapoi iar presedintele nu isi va incheia mandatul, fiind demis

    13 17.57%
Page 4 of 472 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 9906

Thread: Traian Basescu, reales presedinte al Romaniei. Romania incotro? 2009-2014

  1. #64
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Oricum, l-am prins pe Bancaru cu tema nefacuta la Baudelaire...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #65
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Recunosc. E rusinos?

  3. #66
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    In mediile basesciene da, desi ar fi fost si mai rusinos sa nu fi citit...Levantul.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #67
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Faci parte din mediile astea?

  5. #68
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    El, ca orice tanar de geniu, facand parte din medii e-Levante, face greselile lui Eliade si Cioran. Asta ca, apoi, sa ajunga unde...nu a vazut Parisul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #69
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mai degraba Tutea.

  7. #70
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sper sa nu ne-auda.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #71
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Traian Băsescu, aplaudat la scenă deschisă de po****rii europeni
    Last edited by J.Bond; 12th December 2009 at 11:07.

  9. #72
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Esti depasit markere,asa prevede protocolul,doar n-ai fi vrand sa-l huiduie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #73
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Politrucule activist de partid Dario, lasa-ne, lasa-ne ca ne-ai plictisiiit!!! Du-te mai bine si bea o tarie la suparare cu colegul de partid, betivanul Orban.

  11. #74
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    markericiule,esti penibil si simpatic ca de obicei.
    sa traiesti cum ai votat!!!
    Imi este mila de tine si de multi altii asemeni tie,in asemenea hal de degradare umana si morala ati ajuns incat gandirea va este intunecata,tind sa cred ca sunteti cu adevarat rupti de realitate.
    Pentru tine linsul mainii si bocancului stapanului vremelnic este o mareata realizare,dar,nu uita ca cei ca tine se numesc lingai.
    Last edited by Dario; 12th December 2009 at 10:49.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #75
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Adica sa traiasca multiplu?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #76
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu cred ca poate defini un asemenea termen,in primul rand nu are voie.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #77
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    J.Bond, schimba-ti discursul. Ironizeaza-l cat vrei daca gasesti pe Dario sau pe ceilalti carora nu le impartasesti punctele tale de vedere dar lasa etichetarile conform...luptei de clasa in afara forumului. Daca vrei sa ramai singur sau cu cine vrei tu fa-o in alta parte nu aici pe forum. Iti reamintesc ca provocarile ca ma sus se cheama trolling si sunt pasibile de sanctionare. Ii rog si pe ceilalti care-i raspund sa nu se lase prinsi in provocari si sa respecte la randul lor regulamentul. Inca o data, sa vorbim la obiect si nu la subiecti. E chiar asa de greu?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #78
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu e greu domnule,dar individul asta are impresia ca vocea lui pe ols e doar cea care conteaza.
    Am raspuns ceva mai sus ca Basescu a fost aplaudat doar pentru ca asa impun uzantele diplomatice...urmarile se vad,politruc,betivan s.a.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #79
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am vazut si eu, de aici si comentariul de mai sus.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #80
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Lasand la o parte aberatiile trollului activist Dario de mai sus la adresa altor forumisti si a "moderatorului" politruc arhicunoscut si deja scos la iveala din timp, care bineinteles ca isi hraneste trollul favorabil din dotare, si revenind ON TOPIC,

    Traian Băsescu, aplaudat la scenă deschisă de po****rii europeni

    Partenerii din familia politică a po****rilor europeni l-au felicitat joi pe președintele Traian Băsescu pentru victoria în alegerile prezidențiale. Șeful statului a participat la Bonn la congresul PPE, în calitate de invitat.
    Șefi de stat și de guvern din familia po****rilor europeni l-au aplaudat la scenă deschisă obținerea celui de al doilea mandat de președinte.
    Printre ei, cancelarul german Angela Merkel și premierul italian Silvio Berlusconi.

    http://www.tvr.ro/articol.php?id=73823
    Last edited by miril; 12th December 2009 at 11:33. Reason: Ultima atentionare pentru trolling, partial off topic si mesaje consecutive

  18. 12th December 2009, 11:19
    Reason
    Cvasidublura

  19. #81
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Romeo View Post
    sa fim seriosi, minuni nu se vor intampla nici daca, doamne fereste, ar fi Mircea presedinte. Chiar isi mai inchipuie cineva ca va veni cineva care sa ne aduca la fel de competitivi ca Japonia ? Se va continua circul politic, tara va continua suisuri sau coborasuri in functie de interesele mondiale sau continentale, noi ne pierdem timpul inutil.
    Relax Romeu, din fericire pentru Romania, tara asta nu va fi condus de catre un Prostanac ca Geoana. Circul politic e intretinut doar de PSD-PNL-aripa KGB(toti romanii au observat deja asta, nu mai e o noutate). Dar acestia vor fi din ce in ce mai putini in viitorul apropiat iar circul pe care il fac ei nu va mai dura mult. Trust me!

  20. #82
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    El, ca orice tanar de geniu, facand parte din medii e-Levante, face greselile lui Eliade si Cioran. Asta ca, apoi, sa ajunga unde...nu a vazut Parisul.
    Asta sper ca a fost o ironie, caci altfel, a ma compara pe mine cu cei doi, este ca si cum l-ai compara pe Marker cu Pierre Manent...
    Imi pare rau nu mi-am pastrat promisiunea de acum cateva saptamani cand spuneam ca n-am sa mai postez pe Politica, cel putin o perioada. Eu sunt nombrilist si putin in pasa de politica (care este cel putin in teorie priveste un proiect comun). Am sa ma retrag in Castalia, lasandu-va pe voi sa polemizati pe marginea dilemei legate de cine ar fi mai bine sa asfalteze soselele (aici am fost cam nicasian, stiu).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #83
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    E bine sa postezi si aici, Des si mai des decat ai facut-o pana acum. Vrei, nu vrei, politica iti influenteaza viata. In rest, gluma este serioasa, ca sa zic asa. Esti un tanar inteligent, citit, ceea ce nu inseamna ca asta te impiedica sa faci alegeri gresite, stii tu... Noi, ailalti, am ajuns la varsta unde si o doza de dasteptaciune, sper, ne face sa vedem un pic altfel realitatea politica damboviteana. Nu mult, dar un pic mai altfel. In final, te rog sa mai postezi si pe aici caci...o sa-mi lipsesti chiar daca te situezi, partial, de partea celalata a optiunilor. Cu poarta deschisa, drept momeala...electorala :

    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  22. #84
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Uf, mi-a placut atat de mult melodia, incat acest captatio benevolentiae era cat pe ce sa reuseasca...
    Eu stiu cat de importanta e politica, dar chiar si asa eu am ales un alt drum. Prefer sa ma joc cu margele de sticla, decat sa scrutez realitati palpabile, dar hîde.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •