View Poll Results: Romania, incotro, sub al doilea mandat al lui Traian Basescu?

Voters
74. You may not vote on this poll
  • Romania va cunoaste reforme profunde, pozitive, asa cum a promis Traian Basescu

    10 13.51%
  • Romania va bate pasul pe loc, fara mari schimbari pentru po****tie

    28 37.84%
  • Romania va face pasul inapoi dar presedintele isi va indeplini mandatul pana la capat

    23 31.08%
  • Romania va face pasul inapoi iar presedintele nu isi va incheia mandatul, fiind demis

    13 17.57%
Page 3 of 472 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 9906

Thread: Traian Basescu, reales presedinte al Romaniei. Romania incotro? 2009-2014

  1. #43
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    J.Bond, te faci de ras, mai ales ca ai uitat de ghilimele si de cine a spus...fara ghilimele. In plus, ti-am dat o atentionare, initial, dar s-a dovedit ca nu intelegi ca ce spui tu este foarte grav, discriminator vis a vis de o comunitate mondiala. Te rog, inceteaza cu off topicul si jignirile, aici, si continua discutia pe Administrativ, daca vrei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #44
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    E posibil ca toti bolsevicii sa fi fost evrei, dar nu toti evreii au fost bolsevici. E greu cu artimetica, nu, UltraSlayer? Quid pro quo...

  3. #45
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    E posibil ca toti bolsevicii sa fi fost evrei, dar nu toti evreii au fost bolsevici. E greu cu artimetica, nu, UltraSlayer? Quid pro quo...
    cine a zis ca toti bolsevicii au fost evrei ? si chiar daca ar fi zis cineva asa ceva, a fi bolsevic e o jignire ?

  4. #46
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu evreii dar jidanii. Sa incetam cu off topicul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #47
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    pai jidanii nu-s evrei ?

  6. #48
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ba sunt, asa cum si romanii sunt tigani (pentru europeni).

  7. #49
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    deci in realitate nu sunt ? decat pt europeni ?

    stai cam greu cu logica eh ?

  8. #50
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    UltraSlayer, Bancaru glumeste cu tine, asta-i singurul motiv de tavalit pe jos de ras. Jidani este o etichetare pejorativa ca si tigani in loc de (r)romi sau bozgori in loc de unguri. Si cu asta am terminat lectia.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #51
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    Poate mai sunt si alte motive de ce esti asa indarjit .. btw cred ca Bancaru e destul de mare sa vorbeasca si singur nu are nevoie de purtatori de cuvant.

    Cat despre jidan el nu e peiorativ deoarece in idish evreii chiar asa isi spun spre deosebire de tigani care chipurile nu si-ar spune tigani in limba rrromales si nici ungurii bozgori.

  10. #52
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu sunt destul de mare, dar tu ai nevoie de mai multe persoane sa iti explice. Imi place ca iti insusesti logica mea.
    In realitate nu sunt. Eu nu sunt, dar daca tu esti nu o sa te judec pentru asta.
    Decat ala nu e corect folosit. Nu stiu cum se face dar il folosesti ca si Geoana. Da, se pare ca europenii au o senzibilitate de genul asta. Americanii nu, chiar simpatizeaza, iar africanii... ar fi si culmea.
    In dictionar apare ca fiind termen peiorativ. Dar ce conteaza dictionarul?

  11. #53
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    nu pot decat sa admir coerenta mesajului, presupun ca pt ceilalti care citesc e nevoie de subtirare

  12. #54
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mda...

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi, minuni nu se vor intampla nici daca, doamne fereste, ar fi Mircea presedinte. Chiar isi mai inchipuie cineva ca va veni cineva care sa ne aduca la fel de competitivi ca Japonia ? Se va continua circul politic, tara va continua suisuri sau coborasuri in functie de interesele mondiale sau continentale, noi ne pierdem timpul inutil.

  14. #56
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Am vazut un filmulet pe net, nimic deosebit, probabil, cu Videanu telefonandu-i lui Hrebenciuc. Il apela - Viorica. Pai astia sunt aia care la teve se injura si la celular se alinta? Dezgustator. Mai dezgustator decat Marker.
    Markere, tu vorbesti despre tine la pers. a III-a? Laturi? Nesimtitule. Avantajul (tau) de a nu citi (eu) ce scrii (tu). Decat din greseala - asa am vazut, la ora asta ce spui despre mine. Ba, cand o sa ai macar ocazia sa stai drepti langa masa la care beau eu cu cativa pe aici, sa iti iei carnetelul si sa notezi, ca ai ce citi apoi. Eu beau numai cu doctori, filosofi, muzicieni si cu Georges (viitor pictor).

  15. #57
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Eu cred ca o sa ajungem acolo unde am fi ajuns si cu Geoana...in Cythera.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #58
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu ce e asta. Adica ce anume vrei sa zici? Recunosc ca nu cunosc.

  17. #59
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Era insula Hafroditei, bre, insula amorului.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Et in Cythera ego. Base dixit! Bancaru, progresisti cu alte cuvinte.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Base in Dixieland...Eu raman la parerea ca e mai bine Base, evident ca n-am sa mai cred acelasi lucru daca Base o sa vrea si al treilea mandat.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #62
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Hermafroditei?
    Pai Ciprul ce ... amorul meu este?

  21. #63
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De la "Doctoru", un balsam impotriva mizeriei politice. De Dimnineata, la pranz si seara:



    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    Base in Dixieland...Eu raman la parerea ca e mai bine Base
    N-o sa mai apuci. Ia ceva pastile d'acilea, de la "Doctorita", sa-ti treaca...vedenia:

    .
    Last edited by miril; 11th December 2009 at 22:48.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •