Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 111 of 111

Thread: Toronto Raptors

  1. #106
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    pai anul trecut nu cred ca a fost nimeni multumit da` acuma i`au mai dat o sansa, cu un lot intarit. insa intradevar e devreme pt sez asta si chiar daca vine altul (sa zicem larry brown ) n`are ce sa faca... oricum nu stiu cat e vina atrenorului si cat a jucatorilor. dupa parerea mea la procentajele care le au....e vina celor de pe teren.

    garbajosa care trebuia sa fie prima sau a doua rezerva dupa ce se vorbea in preseason, cand toti ziceau ca are mana (si are da` e intr`o perioada proasta) are .278 fg% .176 3p%

    ford .430 fg% .333 3p% + 4to/game

    nesterovic imi pare rau sa o spun dar e praf... nici macar nu mai conteaza pe el prea mult
    mo-pete in scadere de forma .393 fg% .354 3p%

    si toata echipa are : .434 fg% .324 3p% .783 ft%
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  2. #107
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    io sincer...cred ca LB ar face treaba cu echipa asta....jucatori buni si fara vedetisme...exact cum ii plac lui.

  3. #108
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    offtopic, chiar sunt curios unde va mai antrena LB... stie cineva ceva ?
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  4. #109
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    lb: 70% sanse philadelphia, 30% sanse charlotte.
    in nici un caz nu ar fi potrivit la toronto, mai ales ca lb e recunoscut pentru aversiunea pentru rookies iar toronto are un singur veteran in echipa, petersen.

    chestia cu toronto e ca joaca prost, nu atit ca arunca prost. Mitchell e in cel mai bun caz neinspirat, in nenumarate rinduri am vazut cum un jucator merge bine si il scoate ca sa bage pe altul ,de parca are un timesheet facut dinainte si jucatorul x joaca de la 3:40 la 7:23 si gata. Plus ca mie mi se pare evident ca toronto joaca MULT mai bine cind nesterovici e pe teren, cum iese el cum sunt omoritzi pe patrunderi pentru ca nu e nimeni sa blocheze centrul. Bargnani e absolut incompetent si, ce e mai grav, joaca complet lipsit de interes, nu sare dupa rebounds si nu se apleaca dupa loose balls. Joaca de parca ar crede ca #1 pick = automat superstar, poate ar trebui sa citeasca de michael olowakandi sau chiar si kwame brown ... Ofensiv e extrem de puternic, are potentzial gramada, dar daca nu joaca un minim in aparare nu are nici o sansa in nba.

    Alta chestie e ca arunca ca bezmeticii de la 3 cind au procentaje de 20% -> practic sinucidere. Cu golden state la un moment dat cind o luasera aia inainte in sfertul 4 mitchell cere timeout. Dupa timeout ce face toronto? Ford paseaza pe perimetru si jones parca arunca de la 3, pai asta au discutat ei la pauza?
    Alta problema: calderon joaca net mai bine decit ford acuma, dar nu primeshte decit 15 minute pe joc, intzeleg ca ford e titular, dar daca nu merge bine nu e musai sa joace tot meciul si sa faca 100 de turnovers la 10 pase.

    Toate astea in afara faptului ca toronto nu se poate apara, orice echipa joaca contra lor ii ridiculizeaza defensiv, mai ales pe patrunderi, in ciuda faptului ca au 2 aparatori foarte buni (pe perimetru) ca parker si petersen.
    Daca pierdem urmatoarele 3, mai ales daca vor fi blowouts (foarte posibil), atunci eu nu prea cred ca mitchell continua, mai putzin cazul in care strategia este sa il luam pe oden anul asta ...

  5. #110
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    ar fi interesant sa vedem daca mai sunteti de parere ca RAPTORS joaca prost acum cand au ajuns pe 4 in EST cu record pozitiv chiar.

  6. #111
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai acum joaca bine ... cind joaca prost, joaca prost, dar acum joaca bine.

    am intrat pe situl unui ziar din houston dupa meciul cu rockets, daca suntetzi vreodata down si avetzi nevoie de un boost sugerez linkul asta:

    http://blogs.chron.com/nba/2007/02/t...nd_yaocas.html

    Mi se pare relativ incredibil sa citesc comentarii de la fanii din houston de genul:

    Not a big deal of loss to Raptors.They are top 3 team in the new year. We can start worrying until we encounter them in playoffs. If we could
    sau

    Not every team can shoot as the Raptors can. They are the real deal, winners of 10 of 13 games, and holders of the third-best record in the NBA since the New Year.
    sau

    Consider this -- the Rockets are shooting 53.8 percent from the floor (21 of 39)... and they trail by 20 points [...] Watch tonight's replay if you want to see a shooting clinic (unless JVG gets to the TV station first and burns every existing copy of this game).
    sau
    It certainly worked for the Raptors in that half, setting opponent highs in points scored (67, surpassing 60 by Utah) and points in a quarter (40, surpassing the 35 put up by Phoenix and Memphis)
    WOW

    Ca indelungat fan toronto nu credeam ca o sa prind vreodata ziua cind fanii unei echipe ca houston spun ca nu e nici o rushine sa fii zdrobit acasa de raptors ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •