View Poll Results: Cine va castiga titlul mondial?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Noriyuki Haga

    0 0%
  • Max Biaggi

    3 60.00%
  • James Toseland

    0 0%
  • Jonathan Rea

    2 40.00%
  • Chris Vermeulen

    0 0%
  • Altul. Care?

    0 0%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 103

Thread: Superbike 2010

  1. #64
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Asa e, Haga nu mai are nici motivatia si nici forta de anul trecut. Sper sa-i dea drumul la anul.
    Camier ar fi dupa parerea mea o solutie foarte buna, mai ales ca e fost pilot Ducati in BSB

  2. #65
    Ducati 46 sniperwolf1989's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ROMANIA
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Troy Bayliss a testat pentru Ducati la Mugello
    Triplul campion mondial Troy Bayliss s-a intors din nou pe pista pentru a testa modelul de dezvoltare 1198 pentru echipa Ducati Xerox, ce a avut un debut de sezon dificil in 2010; acesta este primul test al pilotului australian in World Superbike de la ultima sa participare de la Portimao din octombrie 2008, runda dupa care si-a anuntat oficial retragerea.

    Ploaia a pus la indoiala sesiunile de teste, programate inca de acum cateva luni conform celor de la Ducati, pe circuitul de la Mugello. Cum aversele de ploaie au incetat abia in jurul pranzului, Bayliss a reusit o cronometrare de 2.05 minute pe cel mai rapid tur, pista ramanand uda si alunecoasa pe tot restul zilei.

    In dimineata zilei de astazi circuitul era inca ud, dar in jurul pranzului, asfaltul se uscase deja. Echipa a lucrat la dezvoltarea unui nou software privind schimbatorul de viteze, iar rezultatele au fost pozitive, ceea ce inseamna ca va putea fi utilizat in urmatoarea runda, ce va avea loc la Kyalami (Africa) in acest week-end. De asemenea s-a lucrat la redefinirea unor setari ale lui 1198 ce au condus la rezultate bune, setari ce ar putea fi folosite la Kyalami.

    Pana la finalul sesiunii de teste, Bayliss a completat peste 60 de tururi, cel mai bun timp fiind inregistrat cu 1'51.9, un timp extrem de impresionant pentru o motocicleta de Superbike pe pista de la Mugello. Managerul Ernesto Marinelli, care pentru aceste sesiuni s-a intors la rolul de inginer al australianului, a concluzionat ca cele doua zile de teste au fost un real succes.

    Urmatoarele teste cu Bayliss vor avea loc in cadrul World Ducati Week si se vor desfasura la Misano in perioada 10-13 iunie, alaturi de australian urmand a se regasi si pilotii actuali ai echipei, Noriyuki Haga si Michel Fabrizio.

    Troy Bayliss a declarat: "Vremea nu a fost taman prietenoasa, dar am reusit totusi sa terminam o mare parte din ceea ce ne propusesem. Daca stau bine sa ma gandesc, este un lucru bun faptul ca am fost nevoit sa alerg pe ploaie, reusind astfel sa revin la forma necesara.

    M-am simtit extrem de bine si informatiile furnizate catre echipa sper sa fi fost de folos. Am avut o usoara temere la inceput, credeam ca am uitat sa pilotez din pricina pauzei de un an jumate, dar a fost extrem de usor sa-mi revin si va spun sincer ca m-am simtit de parca nu as fi luat deloc aceasta pauza."

    Aparitia subita a lui Troy Bayliss in World Superbike, intr-un inceput de sezon dificil pentru Noriyuki Haga si Michel Fabrizio, a dat nastere imediat speculatiilor ce dau ca iminenta revenirea acestuia in cadrul echipei Ducati Xerox.
    [SIZE="6"][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]H[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]E[/COLOR][/SIZE] [SIZE="5"][COLOR="Red"]D[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Cyan"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]C[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Sienna"]R[/COLOR][/SIZE][/SIZE] [COLOR="Yellow"][SIZE="6"][B][I]46[/I][/B][/SIZE][/COLOR]

  3. #66
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    @ sniperwolf

    Ar fi bine sa mentionezi si sursa materialului de mai sus, asta daca nu e scris de tine

    Altfel, Michel Fabrizio si Leon Haslam au castigat cursele de la Kyalami. Biaggi a pierdut teren in fata lui Haslam la general fiind de 15 puncte in favoarea britanicului.

  4. #67
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    A mai scos si Ducati capul la vedere. Cam putin pentru pretentiile lor http://www.pic4ever.com/images/vahidrk.gif

  5. #68
    Ducati 46 sniperwolf1989's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ROMANIA
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    @dumy84

    Ar fi bine sa mentionezi si sursa materialului de mai sus, asta daca nu e scris de tine

    http://www.motoflash.ro/stiri/sport/...a_mugello.html
    [SIZE="6"][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]H[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]E[/COLOR][/SIZE] [SIZE="5"][COLOR="Red"]D[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Cyan"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]C[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Sienna"]R[/COLOR][/SIZE][/SIZE] [COLOR="Yellow"][SIZE="6"][B][I]46[/I][/B][/SIZE][/COLOR]

  6. #69
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Ce porcarie! Si-au pus americanii astia cursele luni
    Prima mansa la 21.00 iar a doua la 00.30
    Macar sper sa fie live amandoua, ca nu mai e nimic la orele alea sa-i incurce...

  7. #70
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    E mai bine asa Tazz, dar stii de ce au pus luni? Pentru ca duminica seara se alearga la ei doua monumente ale sportului cu motor: INDY500 (Indycar) si COCA COLA 600 (Nascar)

  8. #71
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Aaaa, ok am inteles. Atunci e de inteles.
    Dar totusi, de ce le-au aglomerat pe toate intr-un singur weekend ?
    Audienta Superbikeului ( ma refer la spectatorii de la fata locului ) va fi probabil mai scazuta decat ar fi fost duminca.

  9. #72
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Pai ce fac astia, nu transmit nimic? In program am vazut ca e pe Eurosport 2 la 9...

    edit: gata, a aparut. Ce urat arata circuitele de la americani.... parca-s dupa razboi.
    Last edited by Tazz; 31st May 2010 at 22:24.

  10. #73
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Dubla pentru MAX BIAGGI, italianul preluand sefia in clasamentul general. Sa castige Imparatul Roman titlul? Ar fi fantastic.

  11. #74
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Eu cred ca da. Haslam e bun, dar daca vrea titlul trebuie sa termine constant in locurile 1-4...
    Biaggi aee mari, mari sanse sa devina campion

    Ce pecat de Cecha in prima cursa

  12. #75
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Dupa 7 etape disputate, clasamentul general la Superbike arata asa:

    http://i61.photobucket.com/albums/h70/vladduna/2010.jpg

    Biaggi si Haslam s-au desprins, unul dintre ei va deveni campion mondial. Sper doar sa n-avem parte de accidentari.

    Saptamana viitoare urmeaza etapa de la Misano.

  13. #76
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    @ Tazz, de pe ce site ai luat graficul, ca arata foarte bine?

    Acum, la obiect: in acest weekend avem runda de la Brno, unde personal il astept pe Biaggi cu o noua dubla. Pana atunci insa, Haga a stabilit cel mai bun timp in calificarile de vineri. Biaggi doar al cincilea, in timp ce Haslam a incheiat ziua pe 17.

  14. #77
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Arata bine ca e Biaggi primul, nu ?
    Sincer sa fiu nu mai stiu, dar il gasesc eu cumva...

  15. #78
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Cal Cruthlow va pleca din pole position in cursele de maine, urmat in prima linie de Biaggi, Rea si Xaus. Linia a doua e dominata de piloti Ducati: Scassa, Fabrizio si Checa.
    Haslam si Haga n-au reusit decat locurile 14 si 15 in calificari.

  16. #79
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    J.Rea a castigat prima cursa , urmat de Max Biaggi si C.Crutchlow ...

    In clasamentul general conduce „Mad” Max Biaggi cu 327 de puncte urmat de britanicul Leon Haslam cu 278 iar pe 3 se afla Jonathan Rea cu 183 , pe 4 Carlos Checa cu 179 si pe 5 Haga cu 161
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #80
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Exelenta cursa facuta de Rea. Aveam emotii, sa nu greseasca din nou...
    Astept dubla

  18. #81
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Biaggi a castigat mansa a doua
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #82
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Biaggi si Rea si-au impartit punctele frateste. Haslam a pierdut foarte mult, si cred ca asta o sa-l coste titlul...

  20. #83
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Batranul Max poate baga in buzunar al 5-lea titlu al carierei, nu cred ca l-ar mai putea impiedica cineva de acum incolo E prea vulpoi ca sa se lase ajuns si depasit de "rooster-ii".

  21. #84
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Pai nici nu prea are cine sa-l mai ajunga, daca Haslam merge asa slab ca in ultimele etape.
    Isi merita titlul batranul Max

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •