Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 49

Thread: Delta Tulcea

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Delta Tulcea

    V-AM SPART PE TOTZI!

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mai multe amanunte mai DOGSY ...
    Parca echipa joaca in Liga 3 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    In Liga 3 ?
    Am gresit eu ... Delta Tulcea sta chiar foarte bine in Liga 2 ...

    2 Prefab. Modelu 23 p
    3 Delta Tulcea 23p
    4 Petrolul 22p
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Forza Delta!!! Nu cred ca promovam, dar in prima jumatate a seirei I tot ramanem
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  5. #5
    junior Colo-Colo's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Romania
    Posts
    118
    Reputatie
    1

    Delta Tulcea

    Ma mir ca nimeni nu a deschis un topic cu aceasta echipa.
    Deocamdata e cea mai mare surpriza a diviziei B,o echipa fara mare traditie,dar pe care o simpatizez mult.Astept suporteri tulceni sa posteze aici informatii si poze cat mai multe...

    FORZA DELTA...cat mai sus!!!
    101% ANTI-STEAUA

  6. #6
    phreak RedStar's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Merg sambata la meciul cu FC Brasov. Delta are galerie acolo, stie careva?

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Delta Tulcea e pe locul 2 , o asteptam in Liga I , acum 4 ani nu aveati echipa in primele 3 ligi din Romania dar acum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    din cate stiu io e p 3 la 2 pct de petrolul...ar fi cv sa intre in A...dar...stadion si bani din cate stiu nu prea sunt. Ma insel?
    Toon Army the masters of England

  9. #9
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Delta e pe 2.. si sunt putini suporteri ai echipei pe forum de asta nu a deschis nimeni pe suporter inca un tread special pentru echipa. E cea mai placuta surpriza din Seria 1. Cei de la echipa au declarat ca promovarea ar fi pentru ei un bonus. Surprinzator echipa joaca foarte bine si nu m-ar mira sa ajunga in prima liga chiar de pe prima pozitie.

    FORZA DELTA !!!

  10. #10
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    da gresala mea e pe locul 2..dar nu are un program prea avantajos:

    DELTA TULCEA (locul 2 - 49p)

    Etapa 30
    FC Brasov (deplasare)

    Etapa 31
    Gloria Buzau (acasa)

    Etapa 32
    Petrolul Ploiesti (deplasare)

    Etapa 33
    FC Snagov (acasa)

    Etapa 34
    Prefab Modelu (deplasare)


    petrolul si golria ar avea un program mai usor..dar...le doresc toata bafta in lupta pt promovare
    Toon Army the masters of England

  11. #11
    junior Colo-Colo's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Romania
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    VICTORIEEEE cu 3-2 in deplasare la FC Brasov!!!!

    din nou o surpriza placuta...


    BRAVO BAIETII !!!!!!!
    101% ANTI-STEAUA

  12. #12
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Chiar are Tulcea dorinta de a promova? Ma gandesc sa nu termine pe 2 si sa vand locul sau vreo manevra de genul asta. Ar fi pacat. Eu unul m-as bucura sa joace in Liga 1. Chiar nu stiu de cand Tulcea n-a mai avut echipa in prima divizie..

  13. #13
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    a avut vreodata?

  14. #14
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Am văzut că Delta Tulcea este singura echipă din Liga a2a care are numele jucătorilor trecut pe tricoul de joc ...
    FORZA DELTA TULCEA ...

    PS. Colo-Colo ... echipa avea thread ... dar era pe pagina 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #15
    incepator nestor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Cateva informatii, lamuriri…

    Tulcea nu a avut niciodata echipa in prima liga. Din cate stiu, cea mai buna clasare a avut-o Delta-locul 2 in divizia B, candva demult, cand eram eu mai mic (din ce spun batranii, am cedat locul de promovare Farului). In Tulcea a mai existat in acelasi timp cu Delta si un club al navalistilor-Santierul Naval. Clubul Delta a fost reinfiintat in 2005.
    Stadionul are vreo 10.000 de locuri, si de la inceputul sezonului il tot « inscauneaza ». Din ce se spune, bani nu prea sunt, dar stie toata lumea ce fel de bani se invart in fotbal…
    Echipa joaca frumos, in ideea de a multumi publicul. Publicul e destul de misto, iar oamenii din peluza sunt putini dar simpatici. Pacat ca terenul e departe de tribune.

    Nush de ce, de cand am promovat in B, site-ul e tot in constructie…. Sper sa-i dea drumul cat de curand : www.delta-tulcea.ro si sa va puteti face o idee despre club.
    Ar putea aduce completari si altii care stiu mai multe. Eu unul nu ma prea duc la meciuri-ora 11 mi se pare imposibila pentru a te duce la un meci de fotbal.

  16. #16
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mulțumim Nestor pentru informații ...
    te aștept și cu alte date ... poate din ziarele locale de pe la voi ... Un copy/paste ...

    Te-aș ruga să-mi confirmi dacă jucătorii au numele trecut pe tricoul de joc ... cred că este o premieră pentru o echipa de Liga 2 ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #17
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Gache scrie istorie
    DELTA TULCEA Antrenorul este foarte aproape de aduce echipa pentru întâia oara în primul esalon
    Victoria în fata echipei FC Brasov, pe terenul de la poalele Tâmpei, îi face pe tulceni sa creada cu adevarat ca pot promova în prima liga, ceea ce ar însemna o premiera absoluta. Unul dintre artizanii acestei performante este antrenorul Constantin Gache.
    Domnule Gache, va vine sa credeti ca sunteti aproape de Liga I?
    De ce nu? As minti daca as spune ca as fi crezut în aceasta pozitie la începutul campionatului, noi fiind o nou-promovata în Liga a II-a. Obiectivul nostru era sa ne salvam de la retrogradare, dar iata ca suntem în lupta pentru promovare pe prima scena fotbalistica. Ne-am propus sa câstigam fiecare meci pe care l-am avut de disputat si iata unde am ajuns.

    Care este secretul acestei performante?
    Seriozitatea celor de aici, de la club. A jucatorilor, a faptului ca ceea ce am promis am si onorat. Familia care exista la Delta Tulcea. Si nu în ultimul rând aportul publicului, noi având în permanentta 4.000-5.000 de sustinatori la fiecare meci de pe teren propriu.

    Sunteti pregatiti pentru Liga I?
    O sa avem o discutie saptamâna aceasta cu cei ce raspund în plan administrativ, primarie, Consiliul Judetean, sa vedem ce avem de facut. Pâna acum, s-a facut o echipa fara mari eforturi financiare. Dar sa nu ne grabim sa ne vedem deja în Liga I. Primul examen dificil este sâmbata care urmeaza, când ne vom înfrunta cu liderul Seriei I, Gloria Buzau. Daca vom învinge, am putea ajunge pe primul loc. Iar apoi ne-ar fi suficient un egal cu Petrolul, în runda urmatoare.

    Dinu "Vama": "Unii sunt mercenari"
    Presedintele de la FC Brasov, Dinu Gheorghe, nu era surprins de înfrângerea cu tulcenii. "Dupa ce la Modelu am pierdut orice speranta de promovare, probabil ca jucatorii au fost afectati psihic", a spus "Vama". Daca în privinta antrenorului Mihai Stoica a declarat ca nu se doreste despartirea, Dinu Gheorghe nu i-a iertat pe unii jucatori: "Probabil am crezut poate prea mult în unii jucatori. Am avut poate doi-trei jucatori din categoria mercenarilor. Am gresit si platim".
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #18
    incepator nestor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    un suporter tulcean posteaza aici cam tot ce apare prin presa despre Delta:

    http://www.suporteri.ro/forumdisplay.php?f=46

    PS: da, jucatorii au inscrise numele pe tricouri. in plus, echipamentele arata foarte bine.parerea mea..hehe
    Last edited by Mario Di Lazi; 16th May 2007 at 09:48.
    [B][I][I]La liberté est la mère, Non la fille de l’ordre![/I][/I][/B]

  19. #19
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Tulcenii, “îngropați” în bani dacă bat Buzăul
    DELTA TULCEA Ajunsi pe final de sezon foarte aproape de unul dintre cele doua locuri care duc în Liga I, fotbalistii, conducerea si sponsorii de la Delta Tulcea nu au de gând sa dea cu piciorul la aceasta mare ocazie ce li s-a ivit. Astfel, daca vor învinge sâmbata pe Gloria Buzau, fiecare jucator tulcean va primi între 14 si 20 de milioane de lei vechi. Trebuie spus ca suma exacta va fi decisa mâine, în sedinta Consiliului Director a clubului tulcean.
    Pe de alta parte, sponsorul principal, firma Coral, va oferi jucatorilor 150 de milioane de lei vechi, bani care vor fi împartiti de tulceni dupa meciul cu Gloria. Insa doar în cazul unei victorii, evident.
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #20
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Unicul obiectiv – promovarea!
    DELTA Intr-o sedinta a Consiliului de Administratie a formatiei tulcene, încheiata acum câteva minute, s-a decis ca obiectivul Deltei pentru acest final de campionat sa fie promovarea în Liga I. Totodata, oficialii echipei din Tulcea au spus ca vor face tot posibilul sa obtina licenta si sa evolueze în primul esalon din sezonul viitor. “Daca vom câstiga meciul cu Gloria Buzau, sigur vom ajunge în Liga I. Apoi vom face toate demersurile la Federatia Româna de Fotbal pentru ca sa primim licenta. Tulcea va avea echipa în Liga I”, a declarat presedintele Deltei, Petre Marinescu.
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #21
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Constantin Gache: “Traim un vis frumos si nu vrem sa ne trezim”
    Intr-un interviu acordat astazi cotidianului tulcean Acum, antrenorul Deltei, Constantin Gache, a dezvaluit secretul succesului formatiei sale. Gache a spus ca Delta a ajuns atât de sus în clasamentul seriei I din Liga a II-a prin multa munca si serioziate. Totodata, antrenorul spune ca jocul cu Gloria este decisiv pentru Delta. “ Am fost, suntem si vom fi modesti si seriosi. Nu ne-am subestimat adversarii iar atunci când poate ca am fost prea siguri de victorie am platit. A se vedea meciul cu Sacele. Chiar daca suntem cotati cu
    sanse la promovare, mai avem patru meciuri si cu siguranta vor fi cele mai grele. Cel mai dificil e întotdeauna urmatorul joc, asa ca ne concentram pentru ziua sâmbata, când vine Gloria. Va fi un meci
    foarte greu, decisiv as spune si pentru noi si pentru ei, si îmi doresc mult sa oferim un spectacol de calitate iar oamenii sa plece multumiti de la stadion. Traim un vis frumos si sper sa nu ne trezim dupa acest
    meci”, a spus Gache în Acum.
    Totodata, antrenorul echipei tulcene crede ca Delta e pregatita de Liga I. “Eu sunt antrenorul echipei si din punctul meu de vedere nu suntem cu nimic mai prejos decât alte formatii din serie. Faptul ca s-a ajuns aici nu e numai meritul nostru, al meu si al jucatorilor, ci si al presedintelui Petre Marinescu, al Primariei si Consiliului Judetean, care ne-au sustinut dorinta noastra de a ajunge aici, a sponsorilor si, nu în ultimul rând, al suporterilor, care au fost pe stadion de fiecare data al 12-lea jucator.
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •