Results 1 to 7 of 7

Thread: Book Clubs

  1. #1
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1

    Book Clubs

    Este vreun club de carte/carti la voi in oras? Sunteti sau ati fost in vreun club de acest gen? Sunteti membrul vreunui astfel de club online? Sunt un membru online dar tot nu cred ca se compara cu unul real.
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  2. #2
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    sincer nu am auzit niciodata in romania de un club de carte. aka, tu unde esti membru?
    cred ca mi-ar placea sa merg undeva cu oameni placuti si sa ne dam cu parerea despre o carte si sa mai mancam un piscot.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #3
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  4. #4
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Hilarious concept for Romania of these days.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #5
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    de ce tenisfan?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #6
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Pentru ca nu l-am avut implementat nici cand erau oameni care citeau darmite acum... Si-n plus notiunea e bine definita. Presupunand ca acest ipotetic club ar avea 5 membri toti ar trebui sa citeasca aceeasi carte ce este propusa in interiorul adunaturii de cititori. Apoi saptamana urmatoare s-ar discuta despre carte despre temele abordate dar si despre alte teme adiacente. Discutie libera. Care dintre noi avem timpul liber necesar pentru a face asemenea chestiuni? Tendintele liceenilor din ziua de azi converg spre lucruri aparte ce presupun interferenta carnala repetata. And let's not forget about the number of za cocalars these days...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #7
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    i see your point, dar nu cred ca e neaparat o chestiune legata de romania, cu toata ca sunt convinsa ca numarul de idioti e la un all time high in tara noastra.
    dar stii cine ar face chestia asta? oricine are chef si chiar si citeste si da, oamenii mai citesc, pe bune (e drept ca din prietenii mei cei mai buni,10 la numar doar 3 mai citesc carti). nu stiu daca as putea sa ma implic daca am doar o saptamana sa citesc o carte, dar m-ar ajuta oarecum daca as avea totusi o limita de timp. chestia e ca nu cred ca m-as duce la un book club sa vorbesc. nu mi se pare ca patrund eu acum profunzimile pe care nu le-a gasit nimeni intr-o carte asa ca nu vad ce as avea de zis asa de nemaipomenit.
    dar eu oarecum am nevoie de o chestie de genul asta dar mai ad-hoc. asa ca dupa ce citesc o carte, vad un film, ascult o melodie, care imi plac, incep sa-mi terorizez sotul, mama si prietenii pana ce ori citesc/vad/asculta si ei sau macar au impresia ca au citit/vazut/ascultat pt ca m-au auzit pe mine povestindu-le de mult prea multe ori. si sa ma asculte pe mine nu e suficient, trebuie sa formuleze si opinii, pareri, impresii. da, stiu, e de mirare ca mai am prieteni
    Last edited by irinaidu; 26th November 2009 at 04:29.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •