Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 227

Thread: Cu cine veti tine la aceste mondiale?

  1. #85
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Cu cine am tinut tot timpul din '90 incoace in afara Romaniei:
    http://www.youtube.com/watch?v=w_3YU...eature=related
    Semper Fidelis

  2. #86
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Stiam eu ca sub carapacea aia se ascunde un Übermensch

  3. #87
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    937
    Reputatie
    0
    As vrea sa castige cine joaca cel mai bine si mai frumos.
    Dar ca sa fiu la subiect, o sa tin pumnii Argentinei . Pentru ca avem un argentinian la Otelul pe care noi, galatenii, il respectam si il iubim.

  4. #88
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Stiam eu ca sub carapacea aia se ascunde un Übermensch
    Nu am crezut niciodata porcariile alea cu Uebermensch si Untermensch insa am fost de gand ma stiu filo-german si in plus de asta am trait vreo 2 ani acolo (chiar ieri m-am intors in Romania), deci nu am cum sa nu rezonez putin la meciurile lor.
    Semper Fidelis

  5. #89
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    anglia
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  6. #90
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    messi

  7. #91
    El Pistolero' P1ka's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dr.Tr.Severin
    Posts
    930
    Reputatie
    1
    Spania.
    [CENTER][COLOR="Blue"][SIZE="5"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="4"]Forza Universitatea Craiova![/SIZE][/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Randall [/COLOR][COLOR="Black"]Keith[/COLOR] [COLOR="#000000"][COLOR="DarkOrange"]Orton[/COLOR][/COLOR] [SIZE="4"][FONT="Fixedsys"]fan![/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"][CENTER]NEVER WALK ALONE LIVERPOOL[/CENTER][/SIZE][/B][/COLOR]

  8. #92
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    argentinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!

  9. #93
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Argentina si Spania

  10. #94
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Nu mai stiu daca am zis sau nu. Tin cu Anglia si cu ..... englezii
    Si cu Portugalia asa un pic.

  11. #95
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Nu mergea aici un poll ??

    Eu tin cu <Deutschland über alles>.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  12. #96
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    cu argentina asa ca au echipa frumoasa si atac de vis
    dar cred ca vor lua altii ,sper sa nu ia spaniolii totusi
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  13. #97
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Eu voi tine cu Romania.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  14. #98
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Cu Romania , Germania si Spania!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  15. #99
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    Cu Romania nu stiu cand o sa mai am ocazia sa tin la un campionat mondial, dar am multe echipe cu care simpatizez: Anglia, Olanda, Germania, Portugalia si cel mai mult cu Spania. Oricum as vrea o castigatoare europeana intr-ucat sud-americanii au castigat si pe alte continente (in Europa in 1958, in America Centrala si de Nord 1970, 1986, 1994 si in Asia in 2002) in timp ce Europa nu are niciun titlu pe un alt continent.

  16. #100
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    corect! NU ar fi rau sa castige Spania!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  17. #101
    senior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    230
    Reputatie
    1
    italia si argentina

  18. #102
    sport legend Ana_94's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    București, România
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Spania,Serbia si Brazilia
    Frail, the skin is dry and pale, the pain will never fail
    And so we go back to the remedy
    Clip the wings that get you high, just leave them where they lie
    And tell yourself "You'll be the death of me"

  19. #103
    sport legend Melcyah's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Lugoj,Romania
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sincer tin cu Serbia e o echipa tanara cu jucatori valorosi si merita sa faca parte din prima urna Dupa ei tin cu Germania, Spania si atat Ca si Adonys ar fi cazul sa nu mai castige Brazilia sau Argentina

  20. #104
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Eu cred că Olanda va câștiga anul asta (ar trebui făcut un Poll aici în Thread, un Poll/Sondaj care să se inchidă pe 11 iunie - fiecare să răspundă la "Cine credeți că va câștiga CM 2010 ?")

    ---------

    Din 1978 încoace am avut în principiu 3 echipe "preferate" : Franța, Olanda și Italia (ultima pt capitolul "tactică". Nu am avut Brazilia decât pe locul 4 în preferințe pt că nu vreau să câștige toate titlurile. Am fost "fan Maradona" dar Argentina e pe 5 în topul preferințelor mele).

    Nu știu dacă Franța va ajunge de ex. în semifinale (e foarte greu asta) dar sper să joace frumos (dacă nu ca în perioada 82-86, măcar ca în 2006 după ce au ieșit din grupe. Numai că atunci era Zidane !... aia e ...)

    Italia nu va câștiga (cred) anul ăsta. E prea greu să câștigi acum 2 mondiale la rând ...

    Cred că principalele 4 "forțe" în momentul de față sunt : Olanda, Spania, Argentina și Brazilia. Cred că din astea 4 se va alege câștigătoarea.

    Despre Spania nu prea știu totuși ce să zic (decât că mi-ar place o finala Olanda - Spania). Un CM nu este totuna cu un CE.
    Iar în Portugalia nu cred deloc.

    Cred că va fi Mondialul lui Messi.
    Dar Argentina îl mai are și pe "ginerele lui Maradona, de la Atletico Madrid !

    M-am uitat pe lotul anunțat al Franței: parcă e Italia 78-82, în sensul că e greu să le dai gol. Dar mai trebuie și să marchezi ca să ajungi în fazele superioare. Nu știu dacă Ribéry și Henry pot face față singuri.

    Germania nu mai e cea din anii 80-96, și sper să nu fie un Mondial asa de slab ca cel din 2002.

    Tarile "mici" (considerate asa) vor dori mai mult acum (mai mult decât în 2002) dar situația din 2002 cred că va rămâne singulară.
    Totuși, sper sa nu ia titlul o echipa cu minim 3 titluri (Bra-Ita-Ger).
    Dacă nu ia Olanda atunci să ia Spania. Dar oricine ar câștiga sper să fie o echipă care să joace frumos ...
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  21. #105
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    P.S.

    Vad că forumul e setat să nu poată fi editat după un timp (nu am verificat cât timp) și nu pot edita postarea mea anterioară.

    Nu am vorbit despre Anglia și Uruguay ... ca să iau totuși în calcul toate "echipele foste campioane".

    Nu cred în șansele niciuneia de a ajunge măcar în semifinale.
    De când e fotbalul englezii și germanii joacă practic la fel (măcar germanii au mai împrumutat câte ceva de la italieni.
    In plus l-au avut pe Beckenbauer. El a câștigat un titlu pt Germania ca jucător și un titlu ca antrenor. El i-a cravașat puternic în 1990, fiindcă în afara de pressing ucigător, forță de șut + Buchwald, era aceeași echipă ca în '86 când abia se târâia pana în finală ...
    Hassler, singurul fotbalist german care mi-a plăcut vreodată, a început să arate ca un mare fotbalist abia peste 2 ani ...).

    Când vezi un meci cu o echipă englezească parcă vezi un concurs de atletism, un concurs la care Dobrin n-ar fi putut niciodată participa.
    Iar când e un meci cu o echipă germană parcă e un concurs de haltere.
    Vorba lui Ioan Chirilă: "prefer un meci de 0-0 cu 5 ocazii ratate în ultimul moment decât un meci de 3-2 în care echipele parcă se invită reciproc să mai marcheze..."

    Pe scurt, nu cred în Anglia și nu vreau să câștige Anglia (abia ce avuserăm noroc anul asta că Anglia nu a mai avut o echipă în finala Ch. League, iar Fulham a pierdut net duelul cu Atletico (asta și ca să fie apropo de "atletism", Atletico-atletism ...). Iar Bayern nu cred că va câștiga (deși acolo sunt câțiva jucători care nu au deloc de-a face cu stilul nemțesc, în special Robben ...). Deși dintre echipele din Italia am Inter-ul aproape pe ultimul loc în preferințe, totuși acum voi tine cu Inter. Si nu numai că țin dar și cred că va câștiga, o consider o echipă mai puternică și mai pricepută (nu-mi convine antrenorul din "anumite motive...").

    Despre Uruguay ? (Forlan ? + cine ?...) Or fi jucători buni acolo in echipă dar si celelalte echipe "cu șanse" au jucători și mai buni.
    Nu pot lua in calcul posibilitatea unei semifinale cu Uruguay în reprezentație ... Cred că, din păcate, Uruguay nu va ieși din grupe (probabil că cei de la FIFA vor face pe plac echipei gazdă, cumva, și vor aconta deja un loc în optimi pt South-Africa. Si nu cred ca uruguayenii vor trece de francezi).

    ...

    Până la urmă rămâne de văzut ...
    Last edited by Iulian.; 14th May 2010 at 17:38.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •