Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 52

Thread: Stadionul Municipal din Severin - Nou Renovat pt. Liga 1

  1. #22
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Aici se poate vedea un film cu stadionul modernizat din Severin.
    http://www.editie.ro/new/mod.php?mod...-Universitatea

  2. #23
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Super-publicitate pe plan local. Eu daca as fi primar n-as da 300.000 de euro/dolari pentru gazonul unui teren. I-as cheltui pe terenuri pentru pitici (baschet, handbal, tenis, fotbal etc.) prin diverse parcuri.

  3. #24
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rtl View Post
    Super-publicitate pe plan local. Eu daca as fi primar n-as da 300.000 de euro/dolari pentru gazonul unui teren. I-as cheltui pe terenuri pentru pitici (baschet, handbal, tenis, fotbal etc.) prin diverse parcuri.
    hehe... cand or veni alegerile si spune ala "v-am facut stadion, am adus Stiinta" si cate altele
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #25
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    [IMG]severin arena.php[/IMG]

  5. #26

  6. #27
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    buey elpax..ce stadion e ala?ala din poza pe care ai postat-o.

  7. #28
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    hehe... cand or veni alegerile si spune ala "v-am facut stadion, am adus Stiinta" si cate altele
    Pai si pe alea pot sa le arate la televizor, dar nu ii duce tartacuta. Eu nu sunt parinte, dar cred ca orice parinte cu mintea-ntreaga ar fi fericit sa aiba un loc de joaca pentru odrasla sa in locul unui nenorocit de stadion.

  8. #29
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    arata ca un stadion decent. curat, lucruri noi insa pana la urma urmei, arata ca si cum ar fi construit tot pe o movila de pamant, la fel ca si alte mari "stadioane" din tara... nici special insa mai bine decat sa fi fost lasat in paragina.
    Last edited by BAK; 17th November 2009 at 21:33.
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    ca nu exista aeroport decat la bacau?
    Nu scrie nicaieri in regulile UEFA despre asa ceva,decat in cazul unor finale,dar nu la asta ma refeream.Se stia ca stadionul nu va gazdui vreo echipa de CL,asa ca nu avea nevoie de vreo derogare.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carstic2000 View Post
    Am omis un lucru important: a fost instalata si tabela ecran de catre o firma din Ungaria.
    Tabela ecran nu este foarte mare ( ca cea din Ghencea ) dar este una dintre cele mai performante.
    Se poate observa in foto din linkurile de mai sus.
    Tabelele noi sunt doar niste ecrane,si diferente de performante nu prea sunt.E foarte mica oricum,cred ca cea mai mica tabela color din tara,comparabila sa zic cu cea din colt de la Cluj.
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    Daca vor sa il faca intr-adevar klumea, sa puna o structura din asta de jur imprejur, ar costa max 1.000.000 de euro
    Ca tot vorbeam de lucruri scoase din colon.Nu prea ai notiuna banului,asa-i?
    Gandeste-te numai cat otel ar intra intr-un astfel de acoperis.5 milioane minim ar costa.

  11. #32
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    zebe - omul vorbeste de ce exista acuma: 4 stadioane omologate pt CL: CFR, P.Neamt, Dan Paltinisanu si Ghencea - dar Ghencea va pierde statutul ca au multe probleme, au luat si amenda dupa ultimul meci (Unirea-rangers)
    amenda pentru ca scotienii s-au batut cu stewarzii?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #33
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Asta ai scoso direct din colon,mai ales cu CFR si Ceahlaul.Ceahlaul de ce avea nevoie de derogare?
    pentru ca nu indeplineste conditiile cerute de uefa,asa cat e el de renovat....si cu derogarea respectiva poate gazdui meciuri numai pana intr-o anumita faza a competitiei.....ai impresia ca e vreun super stadion?inafara de ala de piatra neamt la noi renovare inseamna un varuit si cam atat,cel mult acoperit cate mii de locuri.....ti se pare arena din piatra neamt vreo super arena?in comparatie cu ce e in romania da,altfel..................pauza

  13. #34
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Nu scrie nicaieri in regulile UEFA despre asa ceva,decat in cazul unor finale,dar nu la asta ma refeream.Se stia ca stadionul nu va gazdui vreo echipa de CL,asa ca nu avea nevoie de vreo derogare.

    cum nu scrie? vasluiul daca se califica in europa league nu putea juca la vaslui din 2 motive:stadionul nu indeplinea conditiile si lipsa aeroportului......trebuie sa fie unul la mai putin de 60 de km sau putea sa fie si la 200 de km,dar sa existe autostrada intre respectivele orase....daca ar fi cum spui tu si o echipa din rusia se califica intr-o competitie europeana si in orasul respectiv nu exista aeroport si cel mai apropiat e la 2000 de km distanta ce se intampla?

  14. #35
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    ...vin ei cu trenul prind legatura Barlad _Vaslui
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rober7 View Post
    pentru ca nu indeplineste conditiile cerute de uefa,asa cat e el de renovat....si cu derogarea respectiva poate gazdui meciuri numai pana intr-o anumita faza a competitiei.....ai impresia ca e vreun super stadion?inafara de ala de piatra neamt la noi renovare inseamna un varuit si cam atat,cel mult acoperit cate mii de locuri.....ti se pare arena din piatra neamt vreo super arena?in comparatie cu ce e in romania da,altfel..................pauza
    Si de unde ma rog ai tu informatiile astea?
    Eu am citit toate conditiile UEFA,si din cate am vazut le-a respectat pe toate cat pentru a gazdui meciuri din faza grupelor.
    Inca ceva,derogare se obtine numai dupa ce un club cere asta,cum a facut Otelul in 2007,ca sa joace in turul doi preliminar din Cupa UEFA acasa.
    Comisia aia care a notat stadionul cu trei stele,la data aceea n-a avut motiv sa dea vreo derogare.N-ar fi avut voie sa noteze un stadion cu trei stele daca el era de fapt de doua.
    Quote Originally Posted by rober7 View Post
    cum nu scrie? vasluiul daca se califica in europa league nu putea juca la vaslui din 2 motive:stadionul nu indeplinea conditiile si lipsa aeroportului......trebuie sa fie unul la mai putin de 60 de km sau putea sa fie si la 200 de km,dar sa existe autostrada intre respectivele orase....daca ar fi cum spui tu si o echipa din rusia se califica intr-o competitie europeana si in orasul respectiv nu exista aeroport si cel mai apropiat e la 2000 de km distanta ce se intampla?
    Bacaul e aproape si de Vaslui si de Piatra Neamt.

  16. #37
    senior
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Si de unde ma rog ai tu informatiile astea?
    Eu am citit toate conditiile UEFA,si din cate am vazut le-a respectat pe toate cat pentru a gazdui meciuri din faza grupelor.
    Inca ceva,derogare se obtine numai dupa ce un club cere asta,cum a facut Otelul in 2007,ca sa joace in turul doi preliminar din Cupa UEFA acasa.
    Comisia aia care a notat stadionul cu trei stele,la data aceea n-a avut motiv sa dea vreo derogare.N-ar fi avut voie sa noteze un stadion cu trei stele daca el era de fapt de doua.

    Bacaul e aproape si de Vaslui si de Piatra Neamt.
    informatiile le am de la viorel duru care le-a facut publice...si vara asta a fost invitat MM la o televiziune si a vorbit despre UCl,stadionul pe care o sa joace,chestii legate de organizare si a spus ce am scris eu mai sus

    Vasluiul e la 81 km de Bacau ,iar Piatra Neamt e la 59 km de Bacau....din ceea ce a spus porumboiu la un post local vara asta,distanta maxima e de 60 de km daca nu exista autostrada,daca exista poate sa fie mai mare distanta...bine asta cu distanta e relativa,adica se mai pot taia niste km cum e cazul intre iasi si vaslui 67 km puteau sa ajunga la 60 km ca vasluiul sa joace acasa,niste masuratori mai romanesti si se rezolva problema

  17. #38
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Arena modernizata de la Severin pe 1 Decembrie va fi inaugurat la un meci Craiova - FC Drobeta - se estimeaza peste 25.000 de spectatori.

  18. #39
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Informatii noi la acest stadion. Curand vor aparea si poze. La stadionul din Severin s-au construit fundatiile pentru stalpii de nocturna.
    Pe la mijlocul lunii aprilie vor sosii si stalpii cu instalatia din Olanda conform comenzii data de consilul local care a achitat si o mare parte din avans..La televiziunea locala din Severin au aparut imagini cu fundatiile finalizate. Se pare ca stalpii de nocturna vor fi cam de inaltimea celor de la Craiova. Instalatia va fi montata pe cei patru stalpi dar si la tribuna oficiala ( gen Ghencea ).
    Se reconfirma faptul ca va fi cea mai puternica din tara. ( din cele spuse de ei va avea 2400 la nivelul terenului ).Acum sa vedem...

  19. #40
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    mda....stadion da cand va faceti echipa ca chiriashi actuali ie doar in trecere
    https://t.me/pump_upp

  20. #41
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    chiriasi da ,hibrizi nu!
    anti buCUResti

  21. #42
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    E cam luna Mai...ceva noutati pe la Severin pe acolo?
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •