Page 1373 of 1473 FirstFirst ... 3738731273132313631371137213731374137513831423 ... LastLast
Results 28,813 to 28,833 of 30915

Thread: Friendship Thread!

  1. #28813
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    PS: I finally realized! Vorbiti de insanity level!! LOL!
    Ziua asta de luni e de vina ...


    Oana, ca-i vorba de carti, nu mai stiu, ai citit "Indragostita de un masai" pana la urma?
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  2. #28814
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Salut la toti !
    In primul rand La multi ani Oana de Sf Ioan care a fost ieri
    Apoi La multi ani Andi, Alex de Sf Alexandru care a fost azi toata ziua
    Si apoi sa va spun ca pana la urma din toate cate am avut de ales a ramas doar Turda si a ei zile. Dar sincer nu-mi pare rau. Sambata am fost Haddaway si la Taxi. Bine...Taxi... nu cunosc pe nimeni care sa-i agreeze, dar mie imi plac unele texte si piese de la ei.
    Iar ieri, duminica, a fost bestial. A fost Brenciu si vreo 10 mii de oameni veniti de prin Cluj, de prin Campia Turzii si alte imprejurimi sa-l vada. Si a meritat tot drumul lor. A facut un show cum n-a mai facut nimeni pana acum in Turda de 10 ani de cand se tin serbarile astea. A fost fabulos pe bune va spun. Si am fost la muuuullte concerte, foarte multe concerte, dar asa ceva n-am mai trait. Iar dupa Brenciu a fost In-grid. Au facut si un duet spontan ...a fost super. Nu-mi pare rau deci c-am ramas acas deloc.
    In rest...azi a fost luni Maine e marti....de miercuri incolo incepe sa fie mai bine...ca vine vineri imediat dupa
    Pupici, noapte buna.
    P.S. Si la Turda e innorat si mai picura uneori si e frig frig frig.
    P.S. 2 Cu raceala incep sa stau mai bine in sensul in care incepe sa-mi mai treaca
    P.S. 3 Apropo de carti...eu citesc acum Profesorul Wilczur, continuarea Vraciului. Si sunt foarte incantata de amandoua aceste carti ! Voi ? Ce-ati mai citit ce mai cititi ?
    18 feb 2010 in Vancouver is: "The night they killed figure skating" - Elvis Stojko

  3. #28815
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    sunt tristuta. am revenit in cluj dupa 1 luna si ceva. ma simt cam buimacita. imi vine cam greu sa reintru in ritmul normal al vietii mai ales cand sambata erau 40 de grade acasa si azi sunt 20 de grade in cluj. m-a cam lovit schimbarea asta de temperatura.

    nu mai stiu ce ati mai facut. trebuie sa ma pun la punct.

    la multi ani alexandrilor si alexandrelor

    oana, ce de treaba faci. bulion? sa fac bulion pt bine e open heart surgery. prea complicat. maine ma bag si eu in bucatarie si sper sa nu dau foc blocului

    si daca tot vorbim de carti, eu citesc una dubioasa " cum traiesc mortii " de will self. am luat-o pt ca m-a distrat titlul. pana acum e cam idiotica dar e macar amuzanta.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #28816
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Neata!

    Daria, si mie mi-au placut foarte mult Vraciul si Profesorul Wilczur. Le-am citit intr-un week-end, asta-iarna. Nu mi se mai intamplase cam de multisor sa ma prinda asa o carte.

    Open heart surgery, Irina? Cunosc, si eu sunt cam tot pe-acolo cand vine vorba de bucatarie. Din cand in cand mai obtin cate o mica victorie de genul am facut clatite si au fost comestibile sau am facut orez cu lapte si nu am pus jumatate de kg de orez intr-un litru de apa (don't ask).
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  5. #28817
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    claudia, crede-ma te inteleg. e mare treaba sa faci clatite, fara sa tapetezi podeaua cu ele si cativa din pereti. eu nu mananc orez cu lapte asa ca nu am incercat aceasta chestie in bucatarie. dar am o prietena care facea orez cu lapte in timp ce vorbea cu mine la telefon si am avutocazia sa ascult dezastrul live in timp ce se podrucea. asa ca sa te simti mai bine, iti spun ca ea a incercat sa fiarba orezul direct in lapte
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #28818
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Buna tuturor !

    Irina, multam fain, bine ai mai revenit pe aici. Si in Cluj..

    Eu zic sa-ti faci curaj si in bucatarie, daca in Constanta n-a luat foc niciun bloc, de ce ai provoca daune in Ardeal ?

    Multumesc si tie Iris pentru urare !
    Zbor pana la stele.

  7. #28819
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    alex, in constanta nu a luat foc nici un bloc pt ca acolo gateste mama
    Last edited by irinaidu; 31st August 2010 at 15:31.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #28820
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Aha, deci nici macar clatite nu ai incercat ? Pe malul marii macar..
    Zbor pana la stele.

  9. #28821
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ok, vara viitoare o sa incerc clatite pe malul marii. suna bine.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #28822
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Bine ai venit, Irina!!!!!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #28823
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    ea a incercat sa fiarba orezul direct in lapte
    Eu l-am fiert in apa, dar a iesit atata orez cu lapte ca am fost nevoita sa imprumut diferite recipiente de la vecini (locuiam in camin la vremea respectiva).
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  12. #28824
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    claudia si tu esti buna in bucatarie
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #28825
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Se observa, nu?
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  14. #28826
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    concluzia pe ziua de azi - nu am dat foc bucatariei. am facut o ciorba de legume care pt mine e comestibila dar inca nu si-a dat nici o terta parte cu parerea, asa ca nu stie exact si niste aripioare prajite cu cartofi. plus salata si sirop cu apa minerala. ce mai, am depasit orice limita culinara
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #28827
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    irina, suna bine ce-ai gatit

    ce faceeeeeeti? sunteti bine?
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  16. #28828
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Wow, Irina, pai e de bine.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  17. #28829
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Irina, pai e fain rau. Succes pe mai departe. Sunt curios ce va zice acea terta parte...
    Vezi ca la inceputul lui noiembrie e posibil sa dau prin Cluj, poate imi gatesti si mie ceva special...

    Aly, noi suntem bine, tu cu ce te mai lauzi ?
    Zbor pana la stele.

  18. #28830
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Buna!

    Bine ai revenit, Irina!!
    Din ce citesc nu esti chiar asa de nestiutoare intr-ale bucatariei! Bravo!!
    si eu mai nimeresc supe, ciorbe si alte mancaruri(dar nu prea e nevoie sa le pregatesc eu )...in schimb nu ma pricep sa fac clatite sau prajituri(exceptandu-le pe cele la care folosesc biscuiti )
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  19. #28831
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    alex, pai vii la meci, nu?


    ade, pai la supe/ciorbe eu sunt de parere ca secretul e sa te speli bine pe maine si sa speli bine ce pui acolo.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #28832
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Da, joaca Bayern la Cluj si as tine sa-mi vad din nou idolii. Sa vad daca mi se taie pe asi pasienta pana atunci. Oricum te anunt !

    Noapte buna, a dat frigul peste noi..
    Zbor pana la stele.

  21. #28833
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    bine ai revenit Irina, eu luni am petrecut 3 ore intregi la Cluj, eram doar in trecere si sper sa merg doar in octombrie. mergem si noi la meci nu?

    si fetelor, eu stiu secretul orezului cu lapte, fiert direct in lapte detalli pe private pt cine vrea
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •