Results 1 to 14 of 14

Thread: Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti

    Pentru toti suporterii sau simpatizantii clubului din Regie, va anuntam ca tocmai am infiintat Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti. Aceasta are ca scop promovarea imaginii Asociatiei Sportive FC Sportul Studentesc Bucuresti si a Clubului Sportul Studentesc Bucuresti si sprijinirea acestora prin mijloace specifice.
    Puteti consulta statutul si actul constitutiv la:
    http://www.sportulstudentesc.com/soc...ssb-statut.pdf
    http://www.sportulstudentesc.com/soc...onstitutiv.pdf
    In cazul in care sunteti interesati de mai multe amanunte, va rugam sa ne contactati la as_ssb@yahoo.com.
    Va asteptam.

  2. #2
    incepator SS1916's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    La multi ani!



    anti FRF

  3. #3
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Marfa!

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Urari

    Sarbatori Fericite si La Multi Ani tuturor suporterilor si simpatizantilor clubului Sportul Studentesc! Sa ne auzim in anul care vine, sanatosi, mai voiosi si la punga grosi ! Si sa avem multe, multe bucurii alaturi de club si de ASSSB !

  5. #5
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    La Multi Ani!

    Ne revedem in formatie completa pe 11 februarie!
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    calendare personalizate 2007

    Am primit calendarele personalizate pentru 2007, cu poze cu jucatorii si suporterii Sportul Studentesc Bucuresti. Daca va intereseaza, va rog sa-mi transmiteti numarul de exemplare la as_ssb@yahoo.com. Pretul este de 20 lei / bucata.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Intalnire 10.02.2007 18.00

    Pentru toti suporterii si simpatizantii SSB, va invitam sambata la 18.00 la barul "Nicu" de langa stadion, pentru a aniversa impreuna 91 ani de la infiintarea clubului.

  8. #8
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Din pacate, asa cum stiti nu sunt in Bucuresti asa ca voi lipsi de la intalnire.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/articole/spor...xistenta/26602

    Sâmbătă, suporterii Sportului Studentesc au sarbatorit 91 de ani de la înfiintarea clubului “alb-negru”(foto). Simpatizantii clubului din Regie s-au reunit sub titulatura de Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti (ASSSB) si numara în prezent 30 de membri-cotizanti. Fanii sunt hotarâti sa nu se opreasca aici si vor sa atraga noi membri pentru a sustine una dintre “cele mai vechi si echipe din fotbalul românesc”, dupa cum a declarat un sustinator al “studentilor”. Si cum imaginea conteaza, suporterii sunt hotarâti ca prin cotizatiile încasate (40 RON/an) sa achizitioneze fulare, pixuri, brichete cu însemnele echipei favorite. “O sa lipim afise informative prin Universitati caci Sportul este în primul rând echipa studentilor. Dar nu vom refuza pe nimeni care va dori sa ni se alature”, a declarat Adi Petrareanu, presedintele ASSSB.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Actiunea 2%

    Pentru toti simpatizantii clubului din Regie, in cazul in care doriti sa sprijiniti financiar Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti prin virarea a 2% din impozitul pe venit aferent anului 2006, conform legii, procedura este urmatoarea:
    1. solicitati fisele fiscale pentru 2006 de la angajator(i).
    2. completati formularul 230 cu datele Dvs si cu datele de identificare ale ASSSB (nume, cod fiscal 19030690, cont bancar - RO10PIRB4211706624001000), in doua exemplare. Atentie, nu completati suma de virat, suma care va fi calculata de functionarii de la fisc. Puteti gasi formularul si instructiunile de completare la http://www.doilasuta.ro/documente/OMFP_185_2007.pdf
    3. Depuneti la administratia financiara de domiciliu o copie a fisei/fiselor fiscale primite de la angajatori si un exemplar din formularul 230, pana la 15.05.2007. Alternativ, puteti trimite aceste documente la fisc prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.

    Multumim !

    PS: In alta ordine de idei, am reusit inscrierea ASSSB in baza de date de la www.doilasuta.ro ( http://www.doilasuta.ro/database.php?id=666 )

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Location
    K2
    Posts
    25
    Reputatie
    1

    FCSS via eMail o experienta neplacuta!

    Quote Originally Posted by oxbridge View Post
    Pentru toti suporterii sau simpatizantii clubului din Regie, va anuntam ca tocmai am infiintat Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc Bucuresti. Aceasta are ca scop promovarea imaginii Asociatiei Sportive FC Sportul Studentesc Bucuresti si a Clubului Sportul Studentesc Bucuresti si sprijinirea acestora prin mijloace specifice.
    Puteti consulta statutul si actul constitutiv la:
    http://www.sportulstudentesc.com/soc...ssb-statut.pdf
    http://www.sportulstudentesc.com/soc...onstitutiv.pdf
    In cazul in care sunteti interesati de mai multe amanunte, va rugam sa ne contactati la as_ssb@yahoo.com.
    Va asteptam.
    Buna seara Oxbrige,

    zilele trecute am primit un raspuns de la fcsportulstudentesc.ro absolut deplasat - la o intrebare a mea; unde pot gasi informatii pe Homepage-ul lor cu Duce Coe - au raspuns de parca nu ar fi invatat niciodata limba romana.

    Frumos ca tu ne animezi se vizitam homepage-urile - dar te rog antreneazai tu un pic pe cei de la public relation fcss sa fie mai comunicativi.



    Merci si o seara placuta
    Dana CDDJ Coe

  12. #12
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dana CDDJ Coe View Post
    Buna seara Oxbrige,

    zilele trecute am primit un raspuns de la fcsportulstudentesc.ro absolut deplasat - la o intrebare a mea; unde pot gasi informatii pe Homepage-ul lor cu Duce Coe - au raspuns de parca nu ar fi invatat niciodata limba romana.

    Frumos ca tu ne animezi se vizitam homepage-urile - dar te rog antreneazai tu un pic pe cei de la public relation fcss sa fie mai comunicativi.



    Merci si o seara placuta
    Dana CDDJ Coe
    Dana,

    Site-ul fcsportulstudentesc.ro este site-ul oficial al clubului. Nu stiu cine raspunde la intrebari pe acel site. Pot insa sa-ti spun, ca daca vrei mai multe informatii referitoare la echipa cel mai bine este sa intri pe site-ul www.sportulstudentesc.com. Acesta din urma este site-ul suporterilor. Pe acest site avem un forum dedicat in exclusivitate suporterilor Sportului Studentesc. Am vazut ca ti-ai facut cont pe acest forum, dar inca nu ai postat nici un mesaj. Eu ti-as sugera sa postezi un mesaj pe forum si ai sa vezi ca cineva iti va raspunde la intrebarile tale.

    Daca ai nevoie de orice alte informatii sau daca nu poti intra pe forum trimite-mi un MP.

  13. #13
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Salut,

    Are careva idee cum as putea face rost de un fular cu Sportul Studentesc?
    If you get in trouble, just go back in time!

  14. #14
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by drakoola View Post
    Salut,

    Are careva idee cum as putea face rost de un fular cu Sportul Studentesc?
    Din pacate nu am idee.
    ex-97SiR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •