Page 4 of 564 FirstFirst ... 234561454104504 ... LastLast
Results 64 to 84 of 11834

Thread: AC Milan

  1. #64
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Ba mie miar place sa plece nesta la chelsea dupa cum a zis si ayrton isi vor intari apararea. Oricum apararea lu milan va rezista si fara nesta in sezonul asta

  2. #65
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si cand ma gandesc ca ciobanul ala de laursen /fu/ /fu/ /fu/ , joaca la voi , i-mi deveniti si mai antipatici
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #66
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Le-ai ziso intere si ai dreptate

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Ooooooo felicitari Inter ati castigat un trofeu foarte bine vazut

    In rest totul a fost ok meciuri de pregatire, scheme tactice etc...
    E bine zic eu ...Milan sa se comporte ca si anul trevut , sa piarda amicalele si sa castige CL..ar fi ok...

    In afara de Nedved s-a remarcat in cadrul turneului macelarul lui Inter Materazzi.Rusinea fundasilor.... /fu/ /fu/ /fu/

    Atata stie sa rupa oasele...criminalu...
    Tocmai astia de la Milan vorbesc, care-l au pe Costacurta, un cotonogar si jumatate...



    Materazzi nu-i un fundas rau, dar, lasand gluma la o parte, uneori exagereaza... In sfertul de finala impotriva Valenciei era s-o facem lata daca arbitrul ar fi observat faultul sau in careu.

  5. #68
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Bine ai venit pe Forum in primul rand.

    In ce priveste afirmatia ta e destul de nepotrivita....Costacurta e depasit recunosc , dar de varsta atatia ani toata linia de fundasi a nationalei Italiei a fost acoperita de fundasii Milanului , printre care si Costacurta.
    Materazzi ar fi meritat mai multe cartonase rosii decat a adunat Costacurta in intreaga cariera. Nu cred ca exista termen de comparatie intre cei doi in ce priveste macelaria Matereazzi e sef....si nu numai cei de la Milan au parerea asta.

    Apropo sezonul trecut in confruntarile Milan-Inter ce echipa a iesit mai sifonata din punct de vedere al accidentatilor?(caci din punct de vedere al rezultatelor sigur stii )
    Iti spun eu ca Milan dupa fiecare meci cu Inter a avut cate un jucator accidentat, chiar rau. Asa ca uitati-va in ograda proprie .

    Pentru a vedea unele din operele lui Materrazi cauta rezumatele meciurilor pe net.Le gasesti pe situl lui Milan.
    Si apoi mai vorbim.Toate "atrocitatile " au fost facute in vara asta in meciurile amicale.
    Datorita fundasilor natangi si macelari jucatori mari au facut tusa. Inclusiv Vieri , Del Piero ,Toti ,Inzaghi s-au plans de tratamentul rudimentarilor.Eu ce sa fac daca imaginile o arata ca Materazzi e unul din ei.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Bine te-am gasit!

    In primul rand, n-am contestat calitatile de aparator ale lui Billy, nici performantele sale cu Milan. N-am zis ca e "depasit"(poate ca o fi, dar nu despre asta e vorba), insa mi se pare un fundas dur. Faptul ca a castigat atat de mult cu Milan nu este o scuza(nici macar pentru Maldini...). Am impresia ca mass-media italiana este fooooarte indulgenta cu astia doi...

    In al doilea rand, am recunoscut ca Materazzi al nostru exagereaza, deci m-am uitat in "ograda proprie", nu cred ca poti sa-mi reprosezi lipsa de obiectivitate.

    In al treilea rand, am fost o doamna si n-am zis nimic de Gattuso... :angel:

    In al patrulea rand, sper ca nu te-am suparat prea tare!

  7. #70
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Delia ia mai lasa-i in pace , conform statisticilor anul trecut Materazzi a primit doar 2 galbene in peste 30 de meciuri jucate , asa ca procentual sta minunat
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Eu ii las in pace, mi-am exprimat parerea si nu ma bazez doar pe statistici, ci si pe meciurile pe care le vad.




    Oricum, golul cu Modena a fost superb! 8)

  9. #72
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Trimis: Vin Aug 15, 2003 6:13 pm Titlul subiectului:

    --------------------------------------------------------------------------------

    si ca o curiozitate , "anul trecut materazzi a jucat in total 2500 min timp in care a fost atentionat doar cu 2 cartonase galbene , ambele in CL impotriva lui Ajax si Milan"

    nici mie nu-mi plac interventiile lui , dar iata ca el are un motiv "mare" ca sa declare ca nu e un "macelar
    iata dovada
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Am mai spus, Materazzi este un fundas dur, dar nu e singurul care joaca "murdar". Faptul ca n-a luat decat doua cartonase galbene nu inseamna ca nu merita mai multe... Oricum, mai bine pentru noi ca n-a luat... 8)

  11. #74
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si in plus declaratiile triumfatoare ale lui Laursen de pe siteul vostru oficial , m-au inrait si mai mult
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #75
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Auuuu Inter iara m-ai lovit unde ma doare...

    tin eu cu Milan dar pe Laursen si pe Tomasson ii urasc tare....
    nu ii suport, nu au ce cauta la Milan.Am parerea asta inainte de meciurile Romaniei cu Danemarca. Multe meciuri a pierdut Milan inainte sa vina Nesta din cauza lui Laursen si a lui Helveg(care slava domnului a plecat ).Astept sa plece si Tomasson si Laursen. Am citit si eu declaratiile si nu am mai vrut sa aud de fotbal vreo trei zile. Mari *******i is nordicii astia.

    In ce il priveste pe Materazzi , daca nu a luat decat 2 galbene nu inseamna ca e sfant...nu?

    P.S Delia nu m-ai suparat , dar parerea mea e ca daca trebuie sa te legi de cineva de la Milan is astia doi enumerati mai sus , Roque Junior si bineinteles Gattuso(asta s-a mai cizelat un pic dar tot macelar ramane)
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Eu imi spun parerea, nu inseamna ca "ma leg" de vreun jucator de la Milan.

    Te iert de data asta pentru ce-ai spus de Materazzi, fiindca esti timisorean.

  14. #77
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ok, esthi de treaba

    Am vorbit de Materazzi dupa turneul Berlusconi cand m-a enervat rau de tot.

    Parca vad ca si anul asta Milan si Inter se calca in picioare si Juve && arbitrii iau titlu
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  15. #78
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si sper ca-ti aduci aminte de bannerul galeriei lui Lazio de la meciul vostru de anul trecut "Stramosul omului =gattusso "
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Tin sa spun ca nu-mi plac comentariile referitoare la arbitri in general. Nu-mi place sa recunosc, dar in ultimii doi ani Juve a luat titlul pe merit.

    Anul asta se pare ca Roma si Lazio sunt doua candidate serioase, va fi o lupta stransa si nu m-as mira sa se decida lo scudetto in ultima etapa.


    Ai dreptate inter, omul se trage din Gattuso!

  17. #80
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Asa e Inter poate ai dreptate....
    Dar macar eu recunosc ca e un jucator rudimentar.
    Insa personal il ador pe Rino....Milan are nevoie de el
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #81
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Delia, ai sa vezi tu cum se va stinge si Roma si Lazio.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  19. #82
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ai vreo informatie despre vreo pana de curent in capitala Italiei ?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #83
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  21. #84
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    MILANELLO - Carlo Ancelotti has named 21 players for Tuesday's Champions League match against Ajax at the San Siro (kick off 8.45pm CET). Here is the complete list:

    GOALKEEPERS: Abbiati, Dida.

    DEFENDERS: Cafu, Costacurta, Laursen, Maldini, Nesta, Simic.

    MIDFIELDERS: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Kakà, Pirlo, Redondo, Rivaldo, Rui Costa, Seedorf, Serginho.

    FORWARDS: Borriello, Inzaghi, Shevchenko, Tomasson.


    Bafta baieti!
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •