Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 358

Thread: STEAUA 2003 (Arhiva forum precedent)

  1. #85
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    in min.69 a marcat Dolja , iar se pare ca nu putem sa strangem puncte
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    1 - 1 , Oprita ... dar daca va juca asa Steaua va avea probleme mari cand va intalni o echipa mai de doamne ajuta!

  3. #87
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Of Of Of dar greu ne mai punem pe picioare.Chiar asa de greu sa ne fie sa revenim la valoarea de club de odinioara ....???????? Dorin

  4. #88
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    E bine si asa!!!!! Acasa îi vom distruge!!!!!! Mizez pe un 4-0 al stelistilor.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #89
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Dragos nu fi asa sigur.
    Stelisti nu vor avea viata usoara chit ca nu am vazut meciul.
    Mie indiferent daca se califica sau nu.
    Va spun yo pana nu va castiga craiova campionatul nici ca nu o sa mai vedeti echipa romaneasca in CL. Si nici in fazele superioare ale europei.
    Tot stiinta a inceput drumul echipelor romanesti catre fazele superioare , tot craiova va ridica fotbalul romanesc.
    FORZA STIINTA
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #90
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    FC Neman Grodno - Steaua 1-1


    Startul echipei noastre in Cupa UEFA a fost timid. In primele 45 de minute am suferit la constructie, suferinta cauzata si de o aparare supraaglomerata a adversarilor nostrii. Am intalnit o echipa mai mult hotarata sa nu primeasca gol, decat sa inscrie. Neman Grodno s-a aparat cu 9 jucatori de camp si a avut palide contraatacuri. Mijlocasilor nostrii le-a fost greu sa patrunda si au incercat sa scoata mereu jocul la margine. Din cetrarile venite de la Fl. Dumitru, Nesu, Bostina si Radoi au aparut si singurele ocazii steliste, rar insa am pus in pericol evident poarta gazdelor. Am avut o singura ocazie din care puteam inscrie, cand Claudiu Raducanu a reluat peste poarta din centrarea lui Bostina. Contrar cursului jocului, Neman Grodno a avut cea mai mare ocazie a primei reprize: dupa un fault usor acordat de arbitru, din lovitura libera executata de la 25 de metri, balonul a lovit stalpul din stanga portii lui Nae. Dupa 45 de minute scorul era alb: 0-0

    In partea a doua, Steaua a inceput mai bine, a avut o perioada in care chiar a dominat, dar steril. A fost o repriza secunda cu putin fotbal, mai mult inghesuiala la centrul terenului. Neman Grodno a profitat de una dintre putinele greseli comise de fundasii nostrii si, surprinzator, a deschis scorul. Radoi a respins intr-un adversar, mingea a ajuns pe partea stanga a gazdelor, Fl Dumitru a trimis gresit inapoi si din fata careului de sase metri, nesupravegheat, Dolia a marcat. Dupa primirea golului ne-am concentrat mai mult, am avansat jocul spre careul advers si am marcat un gol cu valoare dubla in minutul 89: Florentin Dumitru a executat o lovitura libera de la 25 de metri, iar Oprita a deviat cu capul de langa punctul de la 11 metri, la coltul lung. Steaua obtine un egal care ne da speranta de calificare in primul tur al Cupei UEFA. Returul se va disputa pe data de 28 august.

  7. #91
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Asteptam mai mult din partea voastra!Cel putin 2-0!
    [SIZE=3][COLOR=Yellow]FORZA[/COLOR] [COLOR=Black]CEAHLAUL[/COLOR]!!![/SIZE]
    [COLOR=Red][SIZE=3]FORZA ARSENAL!!![/SIZE][/COLOR]

  8. #92
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Ne pastram pt meciul cu rapid!!! :x :x :x
    Sa speram la o victorie clara !!!

  9. #93
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Intr-o revista am vazut la pronosticuri un 3-3 cu Rapid. Eu presimt ca va fi un meci spectaculos si ca Steaua isi va adjudeca victoria.
    HAI STEAUA!!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #94
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Piti: ,,Daca jucam ca in Belarus, ne mananca Rapidul,,


    La o zi dupa meciul cu Neman Grodno, incheiat 1-1, in turul preliminar al Cupei UEFA, Victor Piturca, ,,principalul,, Stelei, era destul de multumit. ,,Rezultatul ma multumeste, desi in mod normal nu ar trebui. Jocul nostru a avut de suferit, fotbalistii nu au atins nivelul de concentrare pe care il presupune un asemenea meci.
    Jocul slab al echipei Neman in unele partide si rezultatele mai proaste inregistrate de echipa belarusa la inceputul campionatului i-au facut pe jucatori sa trateze meciul cu usurinta. Nu am gasit plusuri la elevii mei in meciul de la Minsk,,. ,,Piti,, a mai afirmat: ,,Desi in retur am avea nevoie de un simplu 0-0 pentru a merge mai departe, nu va fi deloc usor. Neman a facut un marcaj strict in propria jumatate, a fost periculoasa la fazele fixe si a constituit o surpriza pentru noi prin acest joc de asteptare, chiar antijoc in unele momente. Oricum, la Bucuresti n-ar trebui sa avem probleme, insa daca nu tratezi adversarul cu maxima seriozitate poti avea neplaceri,,. Piturca spera ca evolutia echipei sale sa se imbunatateasca la meciul de maine cu Rapid (ora 21.30, PRO TV): ,,Cu giulestenii, jocul nostru trebuie sa fie cu totul altul, altfel nu avem nici o sansa, ne mananca adversarul,,. Gigi Becali (patronul FC Steaua): ,,Nu ne-am concentrat suficient, desi am intalnit o echipa slaba. Nu ne-am pus nici un moment problema calificarii si sunt sigur ca vom invinge la Bucuresti,,.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    hot--si cum iti mai zice , vezi-ti de treaba si nu mai posta date despre meciul echipei Craiovei pe forumul nostru ! comentarii inteligente ,da ... dar datele jocului nostru le stim mult mai bine decat tine ...citeste postarile anterioare si convinge-te! Am observat ca esti in febra postarilor ( cat mai multe posibil ) dar fa-o intr-un mod mai inteligent , comentarii , idei..etc..

  12. #96
    Cristian
    Guest
    Forzza Steaua
    ma-m intor am fost plecat in Rom si na avem internet

  13. #97
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am urmarit Steaua-Dinamo din tribune. Inainte de meci crainicul stadionului a anuntat cu nonsalantza ca Steaua are cea mai frumoasa galerie din tara. Nu ii e si lui rusine sa minta in halul asta ?
    O sa aibe cea mai frumoasa galerie...atunci cand o s ainceteze sa strige "****" si sa injure...80 % din timp. Mult prea multe trivialitati si obscenitati.
    La Timisoara...nu intalnim asa ceva. D'aia sunt ei cei mai buni la galerie...si au fost si premiati.

    In rest...superba coregrafia de la inceputul meciului. Am stat la tribuna II....si am vazut perfect. Nota 10 din acest punct de vedere.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #98
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    STEAUA SPUNE TU
    CINE ESTE LIDERU'!!!!!!!!
    Daca nu stiti va zic eu: Ceahlaul
    Surprizator, nu!!!!!!!!


    Felicitari pentru victoria cu Dinamo!!!!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #99
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da. dar Steaua a trecut de emciurile cu Rapid si Dinamo. mai vorbim dupa ce trec si nemtenii ...atat de Rapid si Dinamo...cat si de Steaua.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #100
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Mai vorbim si dupa aia Gabriel!!!!! Tot in fata voastra vom fi!!! Poti fi sigur de asta.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  17. #101
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    DRAGOS nu fi prea increzator, nu se stie.
    P.S.Succes la meciul de Joi!
    Leave me alone!

  18. #102
    Cristian
    Guest
    Mai vedem noi la sfarsit de tur cine pe 1

  19. #103
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Pentru Gabriel si Cristian: baieti, eu sunt fan Steaua (bineinteles dupa Ceahlaul tin cu Steaua) si sunt cu piciarele pe pamant in sensul ca stiu ca nu avem sanse la titul dar ca sa fim vicecampioni nu e greu (Steaua pe primul si Ceahlaul pe al doilea)
    ?????
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #104
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    La antrenamentul care a avut loc marți seara, steliștii s-au arătat optimiști în ceea ce privește abordarea jocului și victoria care se impune în fața formației din Grodno. Căpitanul echipei, Mirel Rădoi, a declarat: "Avem un moral bun și pregătim cu atenție meciul de joi. Trebuie să câștigăm și să ne calificam, altceva nu concepem. Ratarea calificării ar fi pentru Steaua un dezastru".
    Victor Pițurcă a vorbit despre declarațiile optimiste ale antrenorului echipei din Belarus, Serghei Solodovnikov, care a spus că vine în România să câștige: "Sunt declarații normale ale unui antrenor care are ca scop, ca și mine, calificarea. Dacă am fi jucat cu o echipă de top din Europa și eu aș fi declarat că mergem la ei să câștigăm. Dacă nu pleci de acasă cu acest gând înaintea meciului, degeaba mai antrenezi, degeaba mai joci fotbal".
    Antrenorul stelist Piti a mai spus: "Trebuie să pregătim bine partida, să fim atenți și să ne facem jocul nostru obișnuit. Mi-aș dori ca cei de la Neman să joace deschis pentru ca meciul să fie spectaculos și să placă".
    Cei doi antrenori ar putea folosi următoarele formații:
    Steaua: Homutovski - Rădoi, Curt, Răchită, Neșu - Fl. Dumitru, Falemi, Aliuță, Boștină - Oprița, Cl. Răducanu.
    Neman: Sulima - Radkov, Kovalevici, Boltrușevici, Krivonos - Boriseiko, Ghintov, Dolia, Nadievski - Kovalionok, Verstak (Tarașciuk).
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  21. #105
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    Stelistilor, din pacate, va spun v-ati facut de ras. NU puteti sa bateti o echipa care este de divizia B!
    SI VA COMPARATI cu Real madrid!
    ha-ha-ha!
    [SIZE=3][COLOR=Yellow]FORZA[/COLOR] [COLOR=Black]CEAHLAUL[/COLOR]!!![/SIZE]
    [COLOR=Red][SIZE=3]FORZA ARSENAL!!![/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •