Page 6 of 23 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 480

Thread: CSS Deva ~ secþia gimnasticã artisticã - pãreri, discuþii

  1. #106
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Mia, nu stiu... Ne-ar trebui ditamai oala de lapte!
    Este... suficient... la off topic

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    laura e pe 14
    dupa cate stiu eu folosesc cararea.
    Deci putem sa ii spunem azi, cu o intriziere de exact doua luni, La multi ani! si La multe medalii!

  3. #108
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    deocamdata multumesc eu in locul ei ea doarme acum ,am sa-i transmit maine.

  4. #109
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post

    Si eu... Doua muste in lapte cred ca se inteleg mai bine decat doua fete-cucuiete pe aceeasi ramura in plop.
    Mai aveti loc in oala cu lapte?

    Imi pare rau de situatie, eu vreau sa aud cat mai multe lucruri frumoase si realiste despre fetite

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Cum aceasta sectiune se numeste "CSS Deva Sectia de gimnastica - pareri, discutii", o sa imi dau si eu azi cu parerea vis a vis de cazare si masa antrenorilor.

    Peste tot in lume, indiferent de tara, mai mult sau mai putin dezvoltata, angajatorul de stat sau particular, (companiile/intreprinderile daca vreti) ofera beneficii celor ce lucreaza pentu el. Beneficiile sunt diverse: asigurari medicale, zile libere, facilitati diverse in domeniul respectiv, si altele. Exemple ar fi nenumarate. Incepind de la acces la un pret mai mic la produsele companiei la litrul de lapte oferit in industia toxica, oferta de concediu mai mare sau primele/bonusurile anuale.

    Antrenorii de gimnastica - mai ales in Romania, datorita sistemului centralizat - au o situatie clar defavorizata. Lasind la o parte responsabilitatea lucrului cu copiii si a riscurilor accidentarilor ce le implica sportul in general si gimnastica in special, multi dintre antrenorii de la Deva - cred ca se poate vorbi si de CSS si de Lotul National - sunt in situatia de a locui departe de familie, intr-o camera de camin, avind un program de lucru fie prelungit (mai mult de 8 ore pe zi) fie anormat (sunt la sala si dimineata si dupa masa si seara, lucreaza simbetele, etc.).

    Nu vreau sa ma leg de salarii, nu cunosc situatia si nici nu ma intereseaza (scuze, nu o luati ca o ofensa lipsa asta de interes vis a vis de buzunarul altora). Ce facilitati/beneficii au antrenorii de la Deva?

    Mie mi s-ar parea normal ca cei care nu sunt deveni, sa aiba asigurata o camera platita la un hotel (nu mai sunt la virsta adolescentei si va intreb pe voi, oameni maturi, citi dintre voi ati accepta sa mai stai in conditii de camin dupa virsta de 25 de ani?

    Referitor la masa... civilizat ar fi sa aiba la dispozitie un minirestaurant - sa aiba posibilitatea sa isi aleaga macar dintre doua feluri de mincare ca e clar, timp sa bucatareasca nu au, si chiar daca ar avea timp, nu cred ca se cam poate intr-o camera de camin...

    Referitor la conditii de lucru - cred ca ar trebui sa fie doi antrenori la o grupa... Nu stiu care-i situatia dar, mai are omul nevoie de concediu si alte cele.

    Cam lung postul acesta si nu vreau sa ating latura dreptul la viata privata si particulara ca s-ar lungi si mai mult.

  6. #111
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Atunci vb de performantele tale. sau ale fetitelor tale.
    Inca o mostra (daca mai era nevoie) de modul in care intelegi sa te comporti pe forum.
    Un lucru sa-ti fie clar:nu vom permite sa strici tot ce-am reusit noi sa construim frumos din pasiune pentru gimnastica.
    Orice interese te anima,muta-ti terenul de lupta de pe forumul de gimnastica sau schimba-ti comportamentul si-atunci vei fi binevenita.Nu trebuie sa gindesti ca noi,trebuie doar sa te exprimi decent si fara cuvinte jignitoare.

  7. #112
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Atunci cand sustin un lucru si cineva are alt punct de vedere incerc printr-un dialog constructiv sa argumentez si sa ascult argumente la un level civilizat.Dar cand 10..+ oameni sant de alta parere incerc direct sa vad unde gresesc in gandirea mea.
    Din pacate regula mea nu e valabila si la alte persoane.

  8. #113
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liukingym View Post
    Speram ca de aici sa nu ne mai stearga,si sa putem spune ceea ce gindim cu totii despre aceasta caricatura de om ,care este doamna peng silvana. Aceasta creatura nefericita a naturii indrazneste sa aduca grave acuzatii unor oameni care doresc din tot sufletul si cu toate sacrificiile sa aduca performanta gimnastici devene si romanesti.Doar cine nu a fost in viata sa intr-o sala de gimnastica nu stie cita munca se depune aici.Cum oare o parvenita isi permite sa jigneasca antrenorii din Romania in asemenea hal.Este oare o persoana bolnava psihic??? noi credem cu tarie ca da.Dumneavoastra ca parinti cred ca ar trebui sa faceti o plingere iar aceasta persoana sa-si duca copilul unde a semnat contractul,adica in china s-au hong kong si sa lase celelalte fetite sa se antreneze intr-un cadru optim pentru marea performanta.In asemenea tensiune,performanta nu va fi niciodata la loc de cinste.Tot respectul meu,liukingym
    stau si ma gandesc ce satisfactii ai lovind fara a avea dovezi palpabile.

  9. #114
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Doamne, si ce veste buna primisem despre Laura, care aterizase o Tsukahara!!!! Felicitari, Laura, si tine-o tot asa
    Edit: Daca s-a suparat si Mia, care este cea mai pasnica dintre noi!!!! Cum sa o suparati pe Mia? Asa ceva nu se cade...

  10. #115
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Consideri frumos ceea ce expui? Bravo!
    Consider ca am avut cu totii destula rabdare si ingaduinta in ceea ce te priveste,si asta doar din respect si consideratie fata de munca fetitei tale,dar toate au o limita si chiar si cel mai pasnic ardelean nu poate rabda la infinit.

    Cel mai rau imi pare de Asiana,tu chiar nu realizezi cit rau ii faci?!

    @Cris:multumesc,sa stii ca redevin pasnica dupa ce spun ce ma supara.

  11. #116
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Cum aceasta sectiune se numeste "CSS Deva Sectia de gimnastica - pareri, discutii", o sa imi dau si eu azi cu parerea vis a vis de cazare si masa antrenorilor.

    Peste tot in lume, indiferent de tara, mai mult sau mai putin dezvoltata, angajatorul de stat sau particular, (companiile/intreprinderile daca vreti) ofera beneficii celor ce lucreaza pentu el. Beneficiile sunt diverse: asigurari medicale, zile libere, facilitati diverse in domeniul respectiv, si altele. Exemple ar fi nenumarate. Incepind de la acces la un pret mai mic la produsele companiei la litrul de lapte oferit in industia toxica, oferta de concediu mai mare sau primele/bonusurile anuale.

    Antrenorii de gimnastica - mai ales in Romania, datorita sistemului centralizat - au o situatie clar defavorizata. Lasind la o parte responsabilitatea lucrului cu copiii si a riscurilor accidentarilor ce le implica sportul in general si gimnastica in special, multi dintre antrenorii de la Deva - cred ca se poate vorbi si de CSS si de Lotul National - sunt in situatia de a locui departe de familie, intr-o camera de camin, avind un program de lucru fie prelungit (mai mult de 8 ore pe zi) fie anormat (sunt la sala si dimineata si dupa masa si seara, lucreaza simbetele, etc.).

    Nu vreau sa ma leg de salarii, nu cunosc situatia si nici nu ma intereseaza (scuze, nu o luati ca o ofensa lipsa asta de interes vis a vis de buzunarul altora). Ce facilitati/beneficii au antrenorii de la Deva?

    Mie mi s-ar parea normal ca cei care nu sunt deveni, sa aiba asigurata o camera platita la un hotel (nu mai sunt la virsta adolescentei si va intreb pe voi, oameni maturi, citi dintre voi ati accepta sa mai stai in conditii de camin dupa virsta de 25 de ani?

    Referitor la masa... civilizat ar fi sa aiba la dispozitie un minirestaurant - sa aiba posibilitatea sa isi aleaga macar dintre doua feluri de mincare ca e clar, timp sa bucatareasca nu au, si chiar daca ar avea timp, nu cred ca se cam poate intr-o camera de camin...

    Referitor la conditii de lucru - cred ca ar trebui sa fie doi antrenori la o grupa... Nu stiu care-i situatia dar, mai are omul nevoie de concediu si alte cele.

    Cam lung postul acesta si nu vreau sa ating latura dreptul la viata privata si particulara ca s-ar lungi si mai mult.

    Bravo Tess, mi-ai luat-o inainte, si eu as fii zis acelasi lucruri!

  12. #117
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    salut

  13. #118
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by supersupereman View Post
    salut
    Salut, bine ai venit pe la noi.
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  14. #119
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    m-am prins.....tare ca super glue
    doar ca ma cam intristez ca nu mi se lasa mesaju......oare e chiar asa de naspa? sau nu stiu unde sa ma uit??????????
    ei se pare ca nu sunt chiar asa destept
    incep sa cred ca nu ma duce capu(
    lasa.........macar sunt sigur ca nu sunt cel/cea mai prost/-a.........doamna enciclopedie coborat demult sub nivelul microminim de cunostinte

  15. #120
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Noi iti intelegem mesajul si motivatia lui dar ce incearca moderatori este sa nu transformam acest loc in altceva decat este . Nu trebuie sa te cobori la nivelul ei si sa-i raspunzi in acest fel.
    Mesajele sunt mutate la sfarsit in "La cos ".
    In general trebuie sa respectam un limbaj decent si "razboiul" trebuie sa fie doar unul al argumentelor nu al jignirilor ata cat se poate .

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Vreau sa ii intampin cu bun venit pe adevaratii iubitori ai sportului numit gimnastica si sa va provoc la discutii despre gimnastica. Spuneti-ne si noua, care e gimnasta/gimnastul preferat al vostru, ce va place cel mai mult la gimnastica-sport si... ce orice vreti sa spuneti despre gimnastica sau despre voi insiva.

  17. #122
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    O gimnasta pe care eu am admirat-o este Lilia Podkopayeva, impresionandu-ma prin naturalete in miscare si o frumusete deosebita, in opinia mea fiind o gimnasta completa de 4 aparate.Dar in general gimnastele ruse mi-se par foarte bine pregatite tehnic.

  18. #123
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    lilia Podkopayeva de fapt este ucrainianca, daca ma gandesc mai bine tot din marea fosta URSS

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Si mie mi-a placut Lilia... Ea avea acel ceva ce aduce gimnastica mai aproape de artistic, de arta, de frumos. Si cum ai ajuns la numele de forum "shaposhnikova"?

  20. #125
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    In cinstea acestei gimnaste, pentru ca, nu oricine isi lasa amprenta in gimnastica prin efectuarea unui element de dificultate D, care ulterior ii poarta numele. Acest element greu de realizat a fost folosit in concursuri si de catre gimnastele noastre Stela si Cerasela.

  21. #126
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by shaposhnikova View Post
    In cinstea acestei gimnaste, pentru ca, nu oricine isi lasa amprenta in gimnastica prin efectuarea unui element de dificultate D, care ulterior ii poarta numele. Acest element greu de realizat a fost folosit in concursuri si de catre gimnastele noastre Stela si Cerasela.
    Si nu numai...pe vremuri il facea si Milo, parca si Andreea Cacovean (nu mai stiu sigur) si sigur au mai fost si altele.
    Oricum Shaposhnikova a adus multe noutati in gimnastica..daca nu ma insel a fost si prima care a facut o gigantica la paralele, a executat acel stand pe o mana la barna, una din primele coborari dublu grupat la barna, o diagonala cu 540 legat indirect de dublu echer la sol..grozava alegere
    Este si in topul meu 10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •