View Poll Results: Cat de des mergeti la sala?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • o data pe saptamana

    3 7.32%
  • 2-3 ori pe saptamana

    11 26.83%
  • 4-5 ori pe saptamana

    15 36.59%
  • couch potato (0)

    12 29.27%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 52

Thread: Cat de des faceti exercitii?

  1. #1
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Cat de des faceti exercitii?

    Sunt recomandate exercitiile de dimineata cu stretching dupa fiecare exercitiu, apoi o alergare usoara de 4-5 ori pe saptamana, si de 2-3 ori pe saptamana exercitii de forta.

    Voi cat de des alergati si mergeti la sala?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #2
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa mergi la sala pt a face exercitii...
    .

  3. #3
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    eu merg la bazin. twice a week, cam ashea...

  4. #4
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Nu trebuie sa mergi la sala pt a face exercitii...
    Inainte faceam exercitii acasa si uneori la sala de la scoala, dar de cand am sala in cartier la mine si nu platesc nici un ban merg doar acolo. Am facut o pauza de aproape 3 saptamani, si voi incepe din nou sa merg la sala.

    Dar bineinteles, exista exercitii foarte bune care le poti face si acasa.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #5
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    de obicei de 3 ori pe sapt.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    la mn sala e in renovari din august

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Zilnic, usoare, acasa seara si/sau dimineata. Obiectivul a fost sa scad sub 80kg si am reusit, nu neaparat din exercitii ci mancand mai corect si la ore fixe.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    bazin odata pe saptamana, de 2 ori pe saptamana trag fiarele de mine la sala

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    s-a deschis sala ......si am sa ma duc

  10. #10
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Ar cam fi cazul sa ma apuc din nou de sala. Am pus iar burta si aripioare.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  11. #11
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Eu sunt norocos!
    Sunt inca in proces de ingrasare, avand ca obiectiv 85kg. Problema ar fi ca am luat aproximativ 15kg (din care 10 in mai putin de un an), am ajuns la 80 si s-au pus cam multe pe burta.
    Ar trebui sa le redirectionez, dar nu suport salile, prefer sa joc un meci de basket/fotbal/volei/tenis decat sa ma plictisesc in scartait de fiare.
    Nici macar acasa nu fac exercitii, dar de luni ma apuc de flotari si abdomene.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #12
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu sunt norocos!
    Sunt inca in proces de ingrasare, avand ca obiectiv 85kg. Problema ar fi ca am luat aproximativ 15kg (din care 10 in mai putin de un an), am ajuns la 80 si s-au pus cam multe pe burta.
    Ar trebui sa le redirectionez, dar nu suport salile, prefer sa joc un meci de basket/fotbal/volei/tenis decat sa ma plictisesc in scartait de fiare.
    Nici macar acasa nu fac exercitii, dar de luni ma apuc de flotari si abdomene.
    Omule, daca doctorul tau (Satan) ti-a prescris cura de scartaieturi, de ce te abati de la tratament? Eu cred ca are planuri mari cu tine si, daca te tin nervii, te face sef de cazan!

    On topic: Eu fac exercitii de mai multe ori pe saptamana, dar si probleme!

  13. #13
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu sunt norocos!
    Sunt inca in proces de ingrasare, avand ca obiectiv 85kg. Problema ar fi ca am luat aproximativ 15kg (din care 10 in mai putin de un an), am ajuns la 80 si s-au pus cam multe pe burta.
    Ar trebui sa le redirectionez, dar nu suport salile, prefer sa joc un meci de basket/fotbal/volei/tenis decat sa ma plictisesc in scartait de fiare.
    Nici macar acasa nu fac exercitii, dar de luni ma apuc de flotari si abdomene.
    Nici mie nu-mi plac fiarele...incearca la kickbox; s-ar putea sa-ti placa.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  14. #14
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Se poate spune ca de vreo 10 ani nu mai fac (cu exceptia unor flotari sau genuflexiuni), dar n-ar fi rau sa ma apuc iar.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #15
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    @Uncle Ben, lasa textele inteligente, tu ala care scrii aproape 2 mesaje pe luna.
    Si mesajul tau on-topic este total off-topic, o gluma slaba, care are menirea sa-ti mareasca numarul fenomenal de postari.


    @condreacata
    Sunt cam batran pentru sporturi de contact si acolo au loc diverse "accidente" care iti mai schimba fizionomia fetei si serviciul nu-mi permite acest lucru.
    Plus ca la mine in oras (si presupun ca asa e cam peste tot in tara) cluburile din acest domeniu sunt micute si pline de oameni care se inscriu pentru a invata sa se bata pe strada cat mai eficient.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #16
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    fac exercitii acasa zilnic : flotari, abdomene, am un set de gantere , etc ... si cand mai am timp, imi mai fac si abonament la sala , dar asta se intampla destul de rar ( 3-4 luni pe an) . nu fac antrenament ca sa slabesc sau sa ma ingras, ci doar ca sa raman pe linia de plutire
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    m-am reapucat si eu de ieri...sper sa fac de cat mai multe ori pe saptamana ....in functie de cum imi permite programul .....deh cu doua facultati e mai greu dar nu imposibil

  18. #18
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    varianta "o data la 2 ani" de ce nu e in poll?
    If you get in trouble, just go back in time!

  19. #19
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Mai faceti exercitii?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #20
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    De vreo 2 luni sunt si eu ca leguma, n-am mai avut timp (a se citi lene de sala sau fuga...numa' sambata cate un fotbal sau tenis de masa in rest pauza...

  21. #21
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    am inceput sa mai merg cu bicicleta, azi cred ca am pedalat vreo 15 km

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •