View Poll Results: Cat de des mergeti la sala?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • o data pe saptamana

    3 7.32%
  • 2-3 ori pe saptamana

    11 26.83%
  • 4-5 ori pe saptamana

    15 36.59%
  • couch potato (0)

    12 29.27%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 52

Thread: Cat de des faceti exercitii?

  1. #22
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca de flotari nu te-ai tinut?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #23
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    dupa vreo 2 saptamani m-am lasat, poate ma reapuc

  3. #24
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Doua saptamani nu sunt suficiente.

    Nici n-ai idee ce rezultate dau.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #25
    lucky looser reddacy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    In inima Ardealului...
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    eu merg la inot [nu balaceala]....daca tot e vara si sunt strandurile deschise.....profitati !!!

  5. #26
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    inot de performanta ? adica sa atingi unii parametri
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #27
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Eu alerg vreo 5 km la interval de vreo 2-3 zile iar intre ele bag abdomene si joc baschet.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #28
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ieri am jucat cateva ore badminton. Se pune?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #29
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Da, normal. Eu n-am mai jucat badminton de cand mergeam la liceu. Ii bateam pe toti din scoala numai pe proful de sport nu. Daca jucam 5 partide cu el, de vreo 3-4 ori castiga dansu.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  9. #30
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    1x tenis sambata si jogging 1-maxim de 2 ori pe saptamana,dimineata,si inot dupa tenis .In vara asta mai mult ,sper
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    sala de 5 ori pe saptamana momentan timp de o luna apoi o sa vad
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    O luna nu-i de-ajuns daca nu faci si cardio. Oricum, sala de 5x pe saptamana ... bravo
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #33
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu e indicat sa faci zilnic. De trei ori pe saptamana este suficient. Daca te tii de program of course...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #34
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Daca nu tragi pentru masa e ok. Nu-i indicat daca vrei sa cresti in greutate, si tragi cantitati mari cu repetari putine. Dar daca faci cardio, e chiar indicat sa faci zilnic (5 zile pe saptamana)
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  14. #35
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Asa mai bine alergi.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  15. #36
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Pai alergatul face parte din cardio. In timpul sezonului de fotbal alergam 11 km de 4 ori pe saptamana (pe langa antrenamentele de fitness de la antrenament). Acum daca incerc sa mai alerg atat imi scuip plamanii pe-afara.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Eu fac aproape în fiecare zi antrenament în casă, și vreau mai ales să mă mențin în formă dar și să arăt un pic mai solid. În general exersez 2 grupe de mușchi la un antrenament, și fac 3 serii cu o greutate cu care pot face maxim 10 repetări (cu excepția abdomenelor).

    Dar ceea ce mă ajută cel mai mult să mă mențin în formă și să mă simt excelent este faptul că de 2 ani practic Taijiquan, o artă marțială internă chinezească (ca și Xing Yi și Bagua), care pe lângă faptul că este foarte eficientă în luptă, are mari efecte benefice pentru sănătate, și nu este solicitantă. Practic, după un antrenament de Tai Ji te simți mai bine și mai plin de energie și nu obosit, ca după un antrenament de forță.

  17. #38
    junior
    Join Date
    May 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    4 .5 ori pe saptamana

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Fac miscare de cate ori pot

    Anul trecut ieseam in fiecare dimineata la 6 si alergam in parc;acum nu mai am nici timp,dar nici destula energie,asa ca fac exercitii acasa.Insa am de gand sa-mi organizez programul in asa fel incat sa merg sa fac aquagym de 3ori pe sapt.

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    apropo de obisnuinte la trecut ...obisnuiam sa fac nu doar miscare saptamanal dar sa si practic un sport saptamanal..adica uneori jucam volei,alteori badminton sau basket..acum abia am timp pt putina miscare

  20. #41
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    eu fac in fiecare dimineata(fara sa fi mancat) cel putin 15 minute la bicicleta eliptica. mai fac si seara dar mai rar... incerc sa slabesc(am 135 kg).. merge cam greu dar cel putin nu mai iau in greutate

  21. #42
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    In medie de 3 ori pe saptamana ! Fac fitness acasa de cele mai multe ori seara dupa ora 9 ! Mai alerg cand am timp ! e greu sa-ti gasesti timp pentru asa ceva; trebuie sa ai cat de cat stomacul gol !
    Duminica voi face o cursa de 10 km organizata in oras ! Acum doi ani am facut-o fara probleme dar eram mai antrenat ! acum nu stiu, sa speram

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •