Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 55 of 55

Thread: UC Sampdoria Genova

  1. #43
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Atacantul spune lucrurilor pe nume în autobiografia sa
    Cassano: "Am avut între 600 și 700 de femei"

    Antonio Cassano, atacantul Sampdoriei, este cu adevărat un personaj șocant.. În recenta carte autobiografică, „Primii mei 26 de ani“, el spune lucrurilor pe nume.

    DESPRE VIAȚA SA
    „Primii 17 ani am dus o viață de nenorocit, ultimii nouă de miliardar. Mai am încă opt pentru a egala raportul. Momentul decisiv a fost acel meci extraordinar făcut la Bari împotriva lui Inter pe 18 decembrie 1999. Dacă nu era acel meci, aș fi fost, fără îndoială, un gangster, un răpitor sau poate și mai rău, chiar un mafiot, killer la nevoie, dacă mi se cerea“.

    DESPRE ANTRENORI
    „Doar cu Eugenio Fascetti, cel care m-a făcut mare la Bari, nu am avut conflicte. Pe Gentile l-am detestat și i-am spus-o în față. Lui Spalletti i-am trântit-o clar când a venit la Roma: «Aici nu e casa ta, ci e casa mea, ai grijă cum te comporți!». Pe Fabio Capello l-am urât și l-am iubit. După un meci cu Real i-am spus în vestiar: «Ești un om de c..., mai fals decât banii din jocul de monopoly!»“.

    DESPRE PASIUNI
    „Marile mele plăceri au fost și rămân sexul și mâncarea, pentru mine ambele mergând perfect împreună. Am avut deja între șase și șapte sute de femei, dintre care 20 nume grele din lumea spectacolului“.

    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #44
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Aseara Sampdoria a dispus de Sevilla scor 1-0 , si s-a calificat mai departe in saisprezecimile Cupei Uefa . Acolo vor intalni pe ucrainienii de la Metalist Harkov . In caz ca vor trece de acestia , vor juca in optimi impotriva invingatoarei din meciul D. Kiev - Valencia .

  3. #45
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-extern...il-vor-7626254

    Cassano mai dă o dată cu bâta în baltă. Golgheterul Sampdoriei în acest sezon a fost exclus din lot, iar Inter și Juve sunt deja la ușa atacantului. Cassano s-a certat cu președintele Doriei, după ce a refuzat să meargă la festivitatea decernării premiului Golul de Argint.

    Numărul 99 de la Sampdoria și-a insultat președintele, iar Riccardo Garrone a decis să renunțe la fostul jucător al Romei și al lui Real. Cassano și-a cerut scuze, scrie Corriere dello sport, dar șefii Doriei nu au fost convinși.

    Inter și Juve sunt pregătiți să îi facă o ofertă rebelului atacant, scrie și Gazzetta dello sport.

    Cassano joacă la Sampdoria din 2007, pentru care a înscris 35 de goluri. În acest sezon, Cassano este golgheterul Sampdoriei, cu 4 reușite.

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    cine s-ar fi asteptat...de la play-off-ul uefa champions league, intr-un an sampdoria a ajuns direct in Serie B...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1

    SAMPDORIA / sezonul 2012-2013

    Etapa 35: Udinese - SAMPDORIA (5 mai 2013, ora 13:30)
    Etapa 36: SAMPDORIA - Catania (8 mai 2013, ora 21:45)
    Etapa 37: Lazio - SAMPDORIA (11 mai 2013. ora 19:00)
    Etapa 38: SAMPDORIA - Juventus (19 mai 2013, ora 21:45)
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #48
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #49
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    scor final: 3-1
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #50
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Sampdoria 3-2 Juventus in ultima etapa din Serie A 2012/13
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #51
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Sampdoria - Juventus... de data asta in prima etapa
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #52
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Sampdoria 4-3 Marseille
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #53
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Italienii isi pierd timpul la amicale cu echipe de mana a doua
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #54
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Marseille si Sampdoria se iubesc la infinit
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #55
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Etapa 1: Sampdoria 0-1 Juventus
    Etapa 2: Bologna 2-2 Sampdoria

    etapa viitoare e derby-ul cu Genoa
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •