Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 89 of 89

Thread: Pandurii in Cupa Romaniei

  1. #85
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Pandurii se prezintă cu echipa standard în Cupa României

    Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu
    Stadion Ioan Moina din Cluj, ora 12:00
    U Cluj: Moldovan – Ungurușan, Suller, Cordoș, Park – Olah, Haciatrian, Savu, G. Coman – Goga, Jovanovic. Antrenor: Gheorghe Mulțescu.
    Rezerve: Szolomajer, Bolohan, Astorga, Iodi, Bilica, Buș, Mureșan
    Pandurii: Bălăeț – Mândrean, Rusu, Chibulcutean, Djakpa – Popete, Stângă, Vătvu, Ilie Iordache – Vintilescu, Pițurcă. Antrenor: Eugen Neagoe.
    Rezerve: Dossey, Dragomir, Lucas, M. Voicu, Vancea, L. Mihai, Stromajer.
    Arbitri: Augustus Constantin - Adrian Vidan, Octavian Șovre. Rezervă: Laurențiu Danșa.
    Observatori: Vasile Ciocan, Aron Huzu

    Cupa României programează astăzi de la ora 12, pe Stadionul Ioan Moina din Cluj, jocul dintre Universitatea Cluj și Pandurii. Pandurii vor încerca să treacă de această fază a competiției și să reediteze parcursul bun din cupă din precedentul sezon, atunci când echipa lui Eugen Neagoe reușea să joace o semifinală de Cupa României cu Rapid.

    Pandurii Târgu Jiu nu va desconsidera Cupa României, chiar dacă echipa din Târgu Jiu se află acum într-o situație dificilă în campionat. Antrenorul Eugen Neagoe a precizat că va folosi echipa de bază în meciul de azi de la Cluj și nu va menaja nici un jucător: „În acest moment avem 18 jucători valizi și nu vom menaja pe nimeni la meciul din Cupa României.” Problemele de lot sunt cele deja cunoscute, Adi Popescu, Vasilache, Orac și Dedu fiind indisponibili în continuare, recent adăugându-se pe listă și brazilianul Edimilosn care a suferit și el o ruptură musculară. În aceste condiții toți jucători valizi au făcut deplasarea la Cluj pentru jocul din cupă și vor juca și duminică în campionat. Antrenorul Eugen Neagoe recunoaște că mai important este jocul din campionat cu echipa clujeană dar spune că Pandurii va trata cu responsabilitate și acest joc: ”Jucăm cu echipa de pe ultimul loc și toată lumea să gândește la meciul de duminică din campionat mai mult decât la cel din cupă. Pentru că toți cei care fac parte din clubul Pandurii, jucători, antrenori și conducere, și toată lumea dorește să câștigăm acel meci și cele trei puncte. Dar până atunci mai este o partidă de cupă pe care trebuie să o tratăm cu responsabilitate.” Tehnicianul crede că o victorie în cupă ar da echipei un moral bun în perspectiva apropiatei confruntări din campionat dintre cele două echipe: „Trebuie să facem tot ce depinde de noi să mergem mai departe și în cupă. Iar eu cred că, cu o calificare în cupă, și jucătorii vor avea un moral mai bun după aceea. Și având în vedere faptul că duminică se vor întâlni cu aceiași jucători pe teren, va fi un ascendent moral asupra pentru meciul din campionat cu Universitatea Cluj.” Neagoe recunoaște că la acest capitol echipa sa este acum deficitară, neavând cum să aibă un moral bun după ce nu a mai câștigat de 12 meciuri: „E clar că moralul nu poate fi unul extraordinar acum la echipă atâta timp cât nu reușești să câștigi. Dar de aceea am spus că de jocul din cupă va depinde și jocul din campionat de duminică cu Universitatea Cluj. Nu m-am gândit cum ar fi fost mai bine să fi jucat pentru că sunt clar stabilite datele dar cred că era mai bine să jucăm cu ei în campionat mai întâi și apoi în cupă.”
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #86
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Nu cred ca aceasta va fi echipa cu care va incepe...
    Il baga pe Vintilescu si Piturca in atac si il ti pe banca pe L.Mihai si Jaka e prea de tot daca e sa fie asa si pierdem calificarea o pierdem tot pe mana lui Neagoe ca insita cu Piturca

  3. #87
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    vINTILESCU E TERMINAT...eu mai cred in Piturca jr ca poate is revine Piturca si Jaka ar trebuii in atac
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  4. #88
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Dar daca nu ii batem mai ales ca astia joaca cu rezervele suntem vai de noi:|
    Atat Piturca cat si Vintilescu sunt terminati nu mai au ce cauta la echipa
    Piturca a jucat in toate meciurile din acest sezon si nu a marcat nici un gol...Vintilescu daca era in locul sau marca macar 1 gol
    Last edited by *Coco*; 5th December 2007 at 09:38.

  5. #89
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Pandurii - Buzau maine 16:15 complex mogosoaia in direct pe antena 1

    Fortza Pandurii!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •