Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 72

Thread: Ce se intampla la FC Bihor ?

  1. #22
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @Bihoreanul:

    Daca am citit bine, sponzorizarea lui Rus ar insemna circa 60-70 de mii de euro.
    Sunt banii astia suficienti pentru a tine o echipa ? Si probabil cu pretentii. Dar n-am inteles ce este cu antrenorul, cu Jenei, cu jucatorii, cu spectatorii (1000 de oameni la un meci). Cu alte cuvinte exista o baza reala pentru un reviriment ?

  2. #23
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Antrenorul actual (Farcas) va fi mentinut pana la sfarsitul turului,moment in care din cate se pare echipa va fi preluata de un investitor privat ,care isi va numi propriul staff tehnic.Jucatorii exponentiali au fost vanduti inaintea returului din campionatul trecut ,pe filiera Satmareanu-Codoban-Bigan (Stan,Gado,Vatca-Otelul;Sfarlea-Poli Iasi'Lungan-Jiul;Mihut-Dinamo) pe incredibila suma de 100 si ceva de mii de euro !!!! Din cate se pare (am citit in presa sapt trecuta) suma ar fi fost de fapt de vreo 600 de mii de euro !!!! Jucatori de valoare nu prea sunt,deoarece nu sunt bani de achizitii,clubul avand o dat de 14 miliarde cand a venit noua conducere,acuma acestea scazand undeva in jurul a 4-5.Au venit doi jucatori bunicei si gratis ,Cosmin Bar si Al.Iacob ,ambii evoluand si in prima liga.Spectatorii sunt ca peste tot: cand echipa are rezultate si e liniste la club,sunt si spectatori,cand nu ... doar 1000 ....cei de vreme rea.Adevarul este ca si in C aveam o medie de 4-5000 de spectatori,dar atunci echipa juca cat de cat si majoritatea baietilor erau oradeni si puneau suflet,dar acum......... Sa speram la mai bine. Hai Bihoru' !!!!!
    PS: dupa Jenei sa nu plangi,ca avea salariu de 3000 de euro/luna si nu avea nicio raspundere si era 'consilier' a lui Satmareanu
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  3. #24
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Hm, nu suna prea bine realitatea asta.
    Drumul de urmat este si ramane acela de a promova elementul local. Cand FC Bihor a avut succes, ma refer si la anii tecuti, prin `70 sau `80 majoritatea jucatorilor erau bihoreni.
    Fara un sprijin material si moral solid , lucrurile nu se vor indrepta. Apropo, ce fac autoritatile locale, primaria, judetul fac ele ceva pentru echipa ?
    Dupa Jenei nu plang, deplang doar bunele sale relatii de care echipa, in momente grele ar putea (sau ar fi putut) profita.
    Sa speram ca vom auzi (si) de bine.

  4. #25
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Si aici trebuie bani. Fara bani nu se face nimic. Banii fac minuni (vezi si cazul nostru). Dra vedeti ca odata luati de cineva cu bani clubul va deveni o afacere si cei care au fost in club pentru culorile si traditia lui vor zbura incet-incet.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #26
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b. View Post
    amestecat?
    citeste mai bine, am zis ca e vorba de doua terenuri. Si petru cultura ta generala, tin minte ca prin 96-97 cand a jucat cu steaua, Aston Villa avea gazonul 25% artificial / 75% natural, AMESTECAT, evident

    Vad ca toata lumea se agita ca-s prea putini banii de la Trameco. baieti, e un contract de SPONSORIZARE!!!! nu e bugetul echipei sau mai stiu io ce. Atat a costat sa-si puna trameco numele pe tricourile noastre, greu ii mah.

    @micutzu
    ce minuni? ia uita-te la liliachii
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  6. #27
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Eu ma refeream la faptul ca pentru liga I nu ajunge ajutor de la Primarie. La liliachii treaba e ca sunt bani dar prea putini oameni care se pricep la fotbal. Iti trebuie si oameni care au relatii in fotbal.
    La ei si aceia au plecat, probabil ca Iancu nu a prea ascultat de ei si atunci s-au saturat.
    Treaba e ca acum si la noi o sa se faca SA deoarece doar cei doi nu au sa reusesca sa faca si performanta pe banii care ii au.
    La voi cred ca si organizarea e baiu. Sunt bani dar nu sunt oamenii care stiu sa-i cheltuiasca in folosul fotbalului si al performantei.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  7. #28
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Înfrângerea la scor suferită la Timişoara a determinat conducerea FC Bihor să ia măsuri împotriva jucătorilor. Jucătorii orădeni îşi vor primi primele de joc doar după ce ajung pe locul zece.

  8. 24th October 2006, 22:10

  9. #29
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    La liliachii treaba e ca sunt bani dar prea putini oameni care se pricep la fotbal. Iti trebuie si oameni care au relatii in fotbal.
    La ei si aceia au plecat, probabil ca Iancu nu a prea ascultat de ei si atunci s-au saturat.
    vai vai ce dezinformat esti....

    Quote Originally Posted by omul View Post

    ia uita-te la liliachii
    altu,da mai bine nu ma .....vai,vai
    https://t.me/pump_upp

  10. #30
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    pai ai vrea sa zic ca va merge bine cand voi suntetzi VAX ?

    apropo', FORZA POLI... doi!!!
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  11. #31
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by omul View Post
    pai ai vrea sa zic ca va merge bine cand voi suntetzi VAX ?

    apropo', FORZA POLI... doi!!!
    ok te-am retinut(metaforic vorbind)men.... :scared:
    https://t.me/pump_upp

  12. #32
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    chiar ma ... voi ce patiti ?? chiar retrogradatzi ? :ras-plans:
    [B]90 de ANI [/B]

  13. #33
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Eu cred ca totusi nu vor retrograda...si prima lor victorie de senzatie va fi in etapa 1 din retur "FC Bihor-caracal 8-0"

  14. #34
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    ba flaviu chiar asa mult iti displac astia de ca caracal? :ras-plans:
    [B]90 de ANI [/B]

  15. #35
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    CODOBANE, DĂ-TE PRINS! Fiecare marți are trei ceasuri rele. Marțea trecută, însă, a fost de două ori mai nefastă pentru hoții de la FC Bihor. Vreme de 6 ore, polițiștii orădeni au scotocit sediile firmelor lui Ionel Codoban și au găsit acte ce atestă că impresarul a prăduit FC Bihor ajutat chiar de președintele Alexandru Sătmăreanu și vicepreședintele Șandor Ludovic. De pe urma vânzării celor mai buni jucători, Codoban a luat 400.000 de euro, de patru ori mai mult decât a încasat FC Bihor, și e suspectat că a împărțit banii cu conducerea clubului.
    BIHOREANUL a aflat că, puși deja sub învinuire, cei trei urmează să fie acuzați de înșelăciune cu consecințe deosebit de grave în dauna FC Bihor. Nici în al 12-lea ceas, președintele Consiliului Județean Alexandru Kiss și primarul Petru Filip nu recunosc că FC Bihor a fost furat de indivizii pe care chiar ei i-au pus la comanda fotbalului orădean.

  16. #36
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @cristi(xu): Care este sursa acestor informatii ? De unde stii tu toate aceste amanunte ? Eu credeam ca Satmareanu II este in Germania. Mai vino cu amanunte daca ai.

  17. #37
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    @ george40 sursa este saptamanalul bihoreanul

    ȘANDOR LAJOS A DEMISIONAT
    Sport - 2006 noiembrie 28, 16:14

    Vicele a demisionat
    Vicepreședintele Comitetului Director al FC Bihor, preotul Sandor Lajos, a demisionat din funcție în această după-amiază.


    "M-am săturat să se scrie despre mine tot felul de aberații. Eu nu am făcut rău la nimeni, am pus suflet pentru această echipă și așa am să fac și de-acum înainte. Dar numai ca suporter. Eu țin cu FC Bihor și am să mă duc, în continuare, la fiecare meci", a spus vicepreședintele demisionar. Întrebat dacă această hotărâre este irevocabilă, Sandor Lajos a spus: "Demisia este un act unilateral. Nu mă răzgândesc. Am trăit în Oradea 53 de ani și nu vreau ca cineva să murdărească numele meu

    www.contrastonline.ro

  18. #38

  19. #39
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    LUKACS SE VREA JUCĂTOR LIBER
    Sport - 2006 decembrie 04, 18:48

    Lukacs nu mai iubește FC Bihor?
    FC Bihor s-a mai pricopsit cu un nou litigiu. Juniorul Lukacs Raymond a solicitat să devină jucător liber de contract, deoarece clubul nu i-ar fi plătit două rate contractuale. Memoriul său va fi judecat de Comisia pentru Statutul Jucătorului în această săptămână.


    Conducerea FC Bihor susține că jucătorul nu avea motive pentru a-și depune memoriu, deoarece față de el nu există restanțe salariale. Lukacs a evoluat în acest sezon pentru FC Bihor și a marcat două goluri în turul de campionat. Juniorul a mai bifat și câteva prezențe la grupa juniorilor republicani A pregătită de Horia Rădulescu.



    Cine pleacă de la FC Bihor?
    Actuala pauză competițională se anunță una extrem de agitată la FC Bihor și în ceea ce privește componența lotului de jucători. Locul 14 nu poate fi considerat satisfăcător de staff-ul tehnic și cel administrative. În acest condiții, FC Bihor ar urma să se despartă de o parte din jucătorii care au dezamăgit în turul de campionat. Printre aceștia s-ar putea număra Tudor, Szeleș, Miculescu sau Voiculeț. Tot la capitolul plecări ar putea să apară numele jucătorilor Lupuț, Foro sau Oros, care au unele oferte chiar de la echipe din primul eșalon precum Ceahlăul sau Farul. La capitolul sosiri lista încă nu este definitivată, în vizor fiind jucători bihoreni care evoluează momentan pentru alte echipe.
    Altfel, mâine de la ora 14, FC Bihor va susține un meci de pregătire cu echipa satelit FC Bihor Tileagd, pe terenul echipei din liga a IV-a. În această săptămână, FC Bihor va mai juca două partide de verificare cu echipa maghiară Debrecen (joi) și Crișul Aleșd (sâmbătă).

  20. #40
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    a plecat si capitanul Luput... cica pleaca si oros si cistean...
    evident acelasi rahat in spatele transferurilor : cODOBAN - care ne-a retrogradat tot prin transferarea intregului lot in '96. JALNIC
    Astia de la club chiar nu invata din greseli ????
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  21. #41
    junior cristi[XU]'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    oros si cisteian au semnat cu fc brasov..
    fc bihor ar trebui sa incaseze pe cei doi 105000 de euro...cel putin asta este suma oficiala

  22. #42
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    oradea
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    shi de parca nu ar fii de ajuns cu oros shi cistean. primaru mai vrea shi 2 milioane de euro pe echipa :|... shi nici raita nu mai cumpara echipa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •