Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 28 of 28

Thread: Dieta

  1. #22
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Cei gresit in a alege sa mananci CORECT vs. JUNKFOOD?? Eu prefer sa mananc corect. Si nu doar pentru a nu ma ingrasa ci pentru ca organismul o cere. Dieta nu inseamna doar sa mananci mai putina mancare sau cat mai putine grasimi si dulcegarii ci sa respecti piramida nutritioniala. Habar n-ai ce diferenta va face o nutritie corecta. Vei respira altfel, vei avea un plus de energie, iar apoi vei indeparta si sansele la anumite boli, cum ar fi diabtul, colesterolul, osteoproza... Iar anumite produse sunt bogate in minerale si vitamine care intaresc oasele, muschii, imbunatatesc privirea, si multe altele.

    Deci o dieta nu afecteaza numai greutatea, iar multe persoane nu o fac doar pentru a slabi.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #23
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    astazi m`am reapucat si io de dieta. e ptr a n-a oara.

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Diete si fitness

    Doar dietele nu ajuta, trebiue insitite si de fitness, adica pe scurt schimbarea stilului de viata, atunci rezultatele sunt pe termen lung.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    dieta nu ar tr sa insemne doar combinatii de alimente ...cel mai bine este sa renuntati sa consumati bauturi carbogazoase, mezeluri, fast food si nu mancati dupa 6 seara iar daca totusi va este foame consumati fructe si legume cat mai crude(nepreparate)-asta ca sa slabiti ...iar pt cei care doresc sa fie in forma faceti sport

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Fac sport de mai bine de 10 ani, iar programele de alimentaČ›ie sănătoasă Č™i detoxifiere sunt practic la ordinea zilei.
    Nu eram deloc fanul a tot ceea se referă la detoxifiere, până acum 2 ani când am avut o criză de colon, care m-a pus enorm pe gânduri. Astfel, am descoperit programul ColoVada, care pur Č™i simplu m-a readus la viaČ›ă. Este un program complex de curăČ›are a colonului, a sângelui Č™i practic a tuturor organelor. Mi-am restabilit microflora intestinală, mi-am recăpătat energia Č™i imunitatea. În prezent, fac acest detox de 2 ori pe an, regulat, Č™i pot spune cu cea mai mare încredere că este un program extraordinar, care trebuie făcut de fiecare dintre noi.
    Last edited by delaparis; 7th July 2021 at 01:04.

  6. #27
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Bravo, sportivule! Crezi ca esti destul de antrenat sa ii tufi un pumn in nas lui Ionette?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Vlad, nu te vad bine. Faci publicitate la PSG si Hingherul a pus ochiul pe tine
    Last edited by delaparis; 7th July 2021 at 01:25.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •