Results 1 to 18 of 18

Thread: Daniel Negreanu

  1. #1
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Cool Daniel Negreanu

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...reanu_2007.jpg

    Daniel "Kid Poker" Negreanu (n. 25 iulie 1974, Toronto, Ontario, Canada) este un jucător profesionist de poker din Canada, de origine română. Părinții lui Daniel Negreanu, Annie și Constantin, au emigrat din motive economice în Canada din România în anul 1967. Tatăl campionului a muncit în Canada ca vânzător de dulciuri. Daniel Negreanu s-a născut la data de 25 iulie 1974 în orașul Toronto, provincia Ontario din Canada.

    Nume: Daniel Negreanu AKA "Kid Poker"
    Domiciliu: Las Vegas, NV, United States
    Valoarea Castigurilor pana azi: $12,059,144
    Locul 1: 25 de ori
    Bratari WSOP: 4
    Varsta: 35
    A inceput sa joace poker la: 15 ani
    Jocul de Poker preferat: NL Omaha 8
    Hobby-uri: Golf, Fantasy Hockey Leagues, Filme, ping pong
    Filmul preferat: Good Will Hunting
    Formatia preferata: Indigo Girls
    Locul preferat: Las Vegas
    Superstarul preferat: Michael Jordan, for his motivation and
    Daca as putea sa schimb ceva in lumea asta: Rata divorturilor. Daca rata divorturilor din lume ar fi fost una mai mica ar fi Pamantul ar fi un loc mai bun. Este greu pentru copii sa creasca fara ambii parinti.
    Daca as putea schimba ceva in lumea pokerului: restructurarea castigurilor de la masa finala intr-una mai egala.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #2
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Both teams played hard.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    romanul care face senzatie in S.U.A

  4. #4
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Superb! Dar totusi daca Adamic nu intra all-in, era mai greu de citit ca amandoi au asi. Un simplu re-raise era destul. Oricum Negreanu nu facea fold, si tot castiga potul. Dupa cum am zis, pe Negreanu il poti bate doar daca ai un noroc extraordinar din cauza capacitatilor sale imense de asi citi adversarul.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #5
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    nu stiu ce roman e din moment ce nu vorbeste o boaba romaneste
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  6. #6
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    a fost vreodata in Romania?

  7. #7
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    rectific:din ce am citit pe wikipedia se pare ca "rupe" ceva pe romaneste


    Quote Originally Posted by Celso View Post
    a fost vreodata in Romania?
    cand era mic si nestiutor
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  8. #8
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    a fost vreodata in Romania?
    A vizitat România ultima oară la vârsta de 10 ani, când a petrecut o lună în ţara de origine a părinţilor săi. Vorbeşte şi înţelege limba română, dar după propriile afirmaţii nu citeşte şi nu scrie prea bine. Dintre mâncărurile româneşti îi plac mămăliga şi salata de vinete. - WikiPedia
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  9. #9
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    nu stiu ce roman e din moment ce nu vorbeste o boaba romaneste
    eu am vazut odata un interviu cu el si am ramas surprins ca vorbea chiar bine romaneste.Fluent,coerent,doar cateva cuvinte le inlocuia cu termeni englezesti ...pt un om care nu a trait in Romania mi se pare mare lucru.Felicitari parintilor lui!
    If you get in trouble, just go back in time!

  10. #10
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    eu am vazut odata un interviu cu el si am ramas surprins ca vorbea chiar bine romaneste.Fluent,coerent,doar cateva cuvinte le inlocuia cu termeni englezesti ...pt un om care nu a trait in Romania mi se pare mare lucru.Felicitari parintilor lui!
    nu stiu,nu am vazut,dar daca este asa tot respectul si la mai multe vizite pe plaiurile mioritice
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #11
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ted View Post
    eu am vazut odata un interviu cu el si am ramas surprins ca vorbea chiar bine romaneste.Fluent,coerent,doar cateva cuvinte le inlocuia cu termeni englezesti ...pt un om care nu a trait in Romania mi se pare mare lucru.Felicitari parintilor lui!
    Pe sport.ro parca, cand erau cuprinsi si aia de febra pokerului
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #12
    :))) dianac's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    1,291
    Reputatie
    1
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="5"]vamos rafa[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR="Red"][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="5"]allez gasquet[/SIZE][/FONT][/COLOR]

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Mdaaa....e tare tipul. Se mai intoarce oare la Bucuresti, nu stiti??
    Oricum, am gasit cateva info-uri despre el, si despre altele...intre ele si strategii poker..
    sper sa nu fie problema, dar siteul arata chiar misto... despre negreanu http://www.pokermaster.ro/lumea-poke...-negreanu.html
    siii aici o strategie interesanta de freeroll, sper sa va placa... http://www.pokermaster.ro/promotii/poker-gratuit

  14. #14
    junior Florys's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    Sub nici o forma nu se intoarce.
    El este cetatean canadian de origine romana. Ce sa caute el in bucuresti ? Doar in vacanta daca vrea sa vina ...

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    conteaza mai putin daca se intoarce sau nu ... conteaza ca ne putem mandrii cu el

  16. #16
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Exista si altii cu care ne putem mandri.

    http://www.sport.ro/sporturi/toni-ju...okerstars.html

    Multiplu campion la biliard, acum se descurca si la poker.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #17
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Nu vorbeste Daniel Negreanu romaneste?

    http://www.youtube.com/watch?v=Cu5rCrK3OBY
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    El e multilingv! Tare mult se hlizeste si clipeshte ca un shoricar, nu-mi place deloc treaba asta, in rest e jucator bun si caracter de calitate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •