View Poll Results: Care este jucatorul dvs. preferat din echipa all-time a Rapidului?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • Stefan "Rici" Auer

    0 0%
  • Iuliu Baratki

    10 13.33%
  • Wetzer

    1 1.33%
  • Sipos

    0 0%
  • Valentin Stanescu

    1 1.33%
  • Bazil Marian

    0 0%
  • "Rica" Raducanu

    13 17.33%
  • Jamaischi

    1 1.33%
  • Bebita Nasturescu

    0 0%
  • Bogdan Ion

    1 1.33%
  • Dumitriu

    0 0%
  • Manea

    2 2.67%
  • Ion Ion

    0 0%
  • Damaschin

    0 0%
  • Alexandru Cuedan

    0 0%
  • Dan Coe

    6 8.00%
  • Nicolae Stanciu

    3 4.00%
  • Daniel Pancu

    28 37.33%
  • Adrian Iencsi

    3 4.00%
  • altul - mentionati care

    6 8.00%
  • Goanta

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Jucatorul dvs. preferat din echipa all-time a Rapidului

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    Jucatorul dvs. preferat din echipa all-time a Rapidului

    Stiu ca nu e posibil sa-i trec pe toti si ca-i dezavantajez pe unii sau pe altii, dar totusi incerc sa fac un poll cat mai echidistant de preferintele mele!

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si nu voteaza nimini aici? Ce pacat!

  3. #3
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    uite ca am votat eu (desi nu sunt rapidist) cu Manea
    nu pentru ca ar fi fost cel mai bun, ci pentru ca are numele de familie ca si al meu ...:p
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Am votat cu Pancone deci as fi vrut si cu Rica. Dar dehh...traiesc in zilele lu' Pancu.... Rica e istorie in fotbal oricum.

  5. #5
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Iuliu Baratky , e normal.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Si eu am votat cu Pancu. Sincer, oricat de bun ar fi fost eu nu pot sa votez cu un jucator pe care nu l-am vazut, sau l-am vazut doar la televizor.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    sport legend Pancujunior's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    bucuresti si usa
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    PANCU

    PE CEILALTI NU I-AM PRINS, SORRY
    Trup si suflet eu voi fi mereu...pentru RAPID

  8. #8
    alb-visiniu
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Pai cam greu daca pe ceilalti nu i-am prins... dar din povestile auzite, cei din generatia de azi nu sunt nici jumatate din ce erau fotbalistii pe vremuri. Dar in fine... vremea trece, fotbalul nu mai e placere, e afacere...

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    probabil Baratki din auzite dar l`am votat pe Pancu ca deh... e mai nou

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    In ce perioada a jucat Baratki? Imi suna cunoscut numele dar nu stiu nimic despre el...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #11
    alb-visiniu
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Iuliu “Minunea Blonda” Baratki a jucat la Rapid intre 1936 – 1944. A fost atacant.

  12. #12
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    PANCU
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #13
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Iuliu “Minunea Blonda” Baratki: 1910 – 1962
    International A.

    S-a nascut la 14 mai 1910 la Oradea. A inceput sa joace fotbal in echipa cartierului muncitoresc Oradea, O.S.K la varsta de 8 ani. In 1922 a trecut la Gruparea Muncitoreasca Staruinta Oradea. La 14 ani facea parte din selectionata de juniori a Oradei, iar in 1926 la 16 ani, a debutat in echipa de seniori Staruinta pe postul de centru inaintas. In 1928 este transferat la C.A.O. Oradea, de unde in 1930 pleaca la Hungaria Budapesta, echipa in care activeaza pana in 1934 cand se intoarce la Oradea. Intre anii 1934 – 1936 este component al formatiei Crisana.
    In perioada 1936 – 1944 devine "giulestean", facand parte din atacul Rapidului unde contribuie in mod decisive la formarea legendei echipei de langa Teatru.
    Jucator dotat cu toate darurile pentru a fi un fotbalist complet, `Minunea Blonda`, cum a fost denumit, a evoluat pe toate posturile unei echipe. A inceput sa joace inaintas, a trecut apoi in compartimentul mijlocasilor – fiind considerat in 1930 cel mai bun half dreapta din Europa – a facut fata cu un deosebit success sarcinilor de fundas si chiar ale celui de portar, asa cum a fost cazul in 1933, cand a aparat poarta nationalei Ungariei in meciul cu Spania, dupa accidentarea portarului titular. Tehnician de mare clasa, a ramas in memoria contemporanilor sai prin maiestria executarii loviturilor libere de la 16 – 25 m, transformate in cea mai mare parte cu o uimitoare precizie in goluri de o rara frumusete. A fost selectionat de 20 de ori in echipa Nationala a Romaniei pentru care a inscris 14 goluri . In campionatul Diviziei A figureaza cu 100 de goluri marcate. A participat la editia Campionatului Mondial din Franta 1938. A evoluat de 8 ori in prima reprezentativa a Ungariei. A incetat din viata in 1962 in plina activitate profesionala, cel mai bun fotbalist al perioadei interbelice. Respectul nostru Baratki!
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Minunea Blonda!
    [B][COLOR=DarkRed]Voi pentru cupe si campionate, noi din pasiune pentru aceste culori![/COLOR][/B]

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Dan Coe
    [B][SIZE=4][COLOR=DarkRed]RAPID este unica iubire![/COLOR][/SIZE][/B]

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Mah fratilor, Minunea Blonda parca era Balaci, nu Baratki. Eu am votat hep mambo, panco italiano, hep mambo.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Si ce treaba ai tu cu Rapidul? Sau e doar concursul cu Vasile ?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    N-am nici o treaba, dar te-am vazut si pe tine pe forumul Craiovei...asa iti primesti tu oaspetii?
    Am spus doar ca Minunea Blonda e Balaci, ce nu-ti convine?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    @ady: Stiu si eu de minumea blonda zisa Balaci, totusi nu cred ca e nimeni care sa nu fi auzit ca i se zicea asa.
    Pe de alta parte i s-a zis si lui Iuliu Baratki minunea blonda. Uite aici un exemplu, de cand juca la U Cluj (primul si singurul lor titlu):
    http://www.ucluj.ro/articole/PovesteaUniculuiTrofeu.htm
    sau aici : http://www.onlinesport.ro/forum/show...5&postcount=13

    mai multe despre el
    Totul imi convine. Si eu te-am intrebat ce cauti, pentru ca exact la fel ai "sarit" si tu pe mine pe forumul Craiovei. In plus tu ar trebui sa fii bucuros ca faci posturi pe seama mea :p

    @offtopic: am vazut ca il haituiesti pe Edmond_, il urmaresti ce citeste si te ieie de el (ma refer la valea Plangerii
    Last edited by fia; 14th November 2004 at 11:38.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #20
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Am votat cu Rica, pentru ca si acum cand apare la TV ma incanta! Si nu uitati ca este singurul portar prins in offside!

  21. #21
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Din pacate nu l-am vazut "jucand"... poate altfel am fi vazut lucrurile! Fiecare generatie isi alege - probabil - jucatorul preferat din perioada in care se simte cel mai aproape sufleteste de echipa...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •