Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Consumul de seminte, INTERZIS pe stadion!

  1. #1
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1

    Consumul de seminte, INTERZIS pe stadion!

    MA INTREB DE CE S-A LUAT DECIZIZIA ASTA : http://www.steauafc.com/ro/articole/...ictie_seminte/
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #2
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    doamne ajuta!
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #3
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Daca s-ar aplica asta pe toate stadioanele tarii ar fi excelent.
    Semper Fidelis

  4. #4
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    La Cluj si la Vaslui e deja in aplicare.

  5. #5
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Si cum va fi? Ii vor cauta prin chiloti si de seminte, nu doar dupa torte si pietre?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  6. #6
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    E un lucru util....incet incet trebuie sa scapam de taranismele astea, cu molfaitul si aruncatul cojilor pe jos

  7. #7
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    buna decizie
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #8
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Interesant e ce se va intampla cu individul prin in flagrant interdictie 6 luni?

    laberman argaseala ala sa mai schimbe 3-4 scaune inainte sa ia decizii d-astea... ridicole
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #9
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    buna decizie
    excelenta! insa, din experienta mea mai recenta de pe gruia, arahidele in coaja is mai bune, iar mizeria lasata e mai mare
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  10. #10
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    sunt stadioane de liga a 3-a pe care se aplica de mult aceasta decizie. de altfel si cand exista fc sibiu in liga a 2-a prin 2005 era interzis consumul de seminte pe municipal. in principiu, pe stadioanele din zona unde semintele erau interzise, nu era nevoie de perchezitie si alte minuni, se apela la bunul simt al spectatorilor. ma indoiesc ca pe ghencea va functiona...

  11. #11
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    excelenta! insa, din experienta mea mai recenta de pe gruia, arahidele in coaja is mai bune, iar mizeria lasata e mai mare
    In schimb, cu aia poti arunca dupa arbitrii!....are si avantaje!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  12. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Becali chiar vrea sa fie injurat de tot stadionul. Nu mananc seminte niciodata, pe stadion sau in afara, dar daca realmente vrea sa interzica semintele, e clar ca e scrantit de tot.

  13. #13
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Becali chiar vrea sa fie injurat de tot stadionul. Nu mananc seminte niciodata, pe stadion sau in afara, dar daca realmente vrea sa interzica semintele, e clar ca e scrantit de tot.
    Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
    Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
    La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #14
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
    Tare de tot...
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.
    Asta asa e....Sa mentionam ca drumul cojilor de seminte se intersecteaza invariabil cu hainele tale, aici se aplica legea lui Murphy... Sunt simpatici inclusiv taranii care stau in spatele tau si-ti scuipa jumatate din coji pe spate...
    E o decizie care ar trebui luata la nivelul tuturor stadioanelor din Rumeinia...
    In Gruia chiar se respecta chestia asta, nu am mai vazut molfaitori de seminte in tribune...
    LE: Ess, cojile de la arahnide macar nu sunt imbibate cu scuipat ...
    Last edited by Nightwish; 3rd October 2009 at 13:15.

  15. #15
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
    Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
    La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.

    ...insa civilizarea nu trebuie sa inceapa din carii, trebuie sa inceapa din stomac.

    night> mda...la acest aspect al salivei nu m-am gandit. deci e clar ca semintele au avantajul de a fii biodegradabile.
    in schimb, daca'as fii proprietar de stadion, as planta din trei in trei randuri, floarea soarelui. doar asa am deveni un popor de margelati: slinosi, da' coiosi
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  16. #16
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    mai bine s-ar distribui gratuit covrigei sarati si alune decojite...asa poate scapam de "sursele de gunoi"
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  17. #17
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
    Cred ca deja exista o lege care interzice acest lucru, dar nici dracu' nu o aplica.
    Din pacate multi locuitori de la oras sunt la prima sau a doua generatie de oraseni asa ca sunt obisnuiti ca la ei pe tarla. Ei probabil cred ca noaptea vin gainile si mananca resturile lasate de ei. Peste 5-6 generatii cred ca se(ii) vor educa.

  18. #18
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Cocalarii romani, ca si ceilalti balcanici amatori de seminte, nu vor scapa niciodata de acest obicei, e chestie genetica deja. Ca si unghia de la degetul mic lasata mai lunga
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  19. #19
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Si mie imi place sa mai imi omor nervii pe cate o samanta, dar o fac acasa,nu pe stadion sau pe strada, ori in fata blocului cum o fac niste fufe la mine la scara de dimineata iti trosnesc cojile sub adidasi ...stiti cum e, face cineva profit si dupa semintele alea vandute la stadion, alaturi de un paharel de suc la 8 lei

    Acum sa luam si noi partea adevarata, in campionatele straine ai ce vedea la un meci, nu te plictisesti, in schimb daca te duci la noi, ai toate sanse ca uneori sa adormi pe scaun ...daca nu faci ceva

    vedeti aici un clipulet unde asistentul mai sparge si el cate o samanta intre 2 offsaiduri
    http://www.youtube.com/watch?v=od0Ryqx2lnY
    Last edited by Celso; 3rd October 2009 at 17:33.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Comenatrii la articolul asta
    http://stelisti.mysport.ro/stiri/159...p=4#comentarii

    De #1 Stelistul pe 02.10.2009 la 21:48

    BAH frate cu fumigene nu cu suc nu cu seminte nu cu torte nu poi dc dreq mai venim p stadion??

    De dan4stea
    Ba incep sa ma intreb .... dc sa mai vi la meci ? Sa il auzi pe becali cum urla la arbitri ? Sa vedem cum lalaie ala mingea fara nimic spectaculos ?? Asta e comunism pe fata !

    Primul e tare,fotbalul nu e printre motivele lui de-a veni la stadion.

    Foarte buna decizia,astept sa se adopte pe toate stadioanele din Romania.Nu stiu daca am mancat seminte mai mult de 3-4 ori pe stadion

  21. #21
    Registered User
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    566
    Reputatie
    0
    Cred ca exista astfel de suporteri, dar n-as da crezare la tot ce scriu astia pe internet pentru ca unii scriu la misto.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •