View Poll Results: Cine e jucatorul vostru preferat de la "U"?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • BELANOVIC Alexandar

    0 0%
  • CENEAN Razvan

    2 3.51%
  • CHETREANU Don Paul Claudiu

    1 1.75%
  • DUMITRESCU Aurelian Tudor

    5 8.77%
  • JENKINS Cory

    2 3.51%
  • LAPUSTE Flavius Marian

    2 3.51%
  • MEDVEDJ Miljan

    7 12.28%
  • RACOVITAN Mihai

    3 5.26%
  • ROSCHNAFSKY Bruno

    2 3.51%
  • SEALS LeVar

    17 29.82%
  • SILVASAN Mihai

    7 12.28%
  • TENTER Marcel

    9 15.79%
Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 164

Thread: Liniste... Joaca "u"

  1. #85
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Sper ca nu vrei sa vina molima si pe aici
    Anyway, tot mai bine discutam la o bere, ca tot se apropie Sarbatorile ar trebui sa ne intalnim si sa dezbatem problemele Clujului fata in fata...

  2. #86
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    De pe siteul u-mobitelco:
    Echipa "U" Mobitelco a fost prezenta astazi, la pranz, la Liceul de Informatica, unde a sustinut un meci demonstrativ in compania elevilor de acolo. Pentru o ora, jucatorii de la "U" Mobitelco au uitat de tristetea produsa de infrangerea in partida cu CSU Sibiu, de duminica, bucurandu-se pur si simplu de placerea de a juca baschet si de admiratia iubitorilor acestui sport, care au umplut sala pana la refuz. Elevii de la Informatica s-au inghesuit sa faca poze cu favoritii lor, sa le ceara autografe, dar si sa aplaude la final, ambele echipe, pentru ca cea formata din colegii lor a oferit la randul ei, o replica foarte curajoasa. Meciul s-a incheiat cu scorul de 40-39, in favoarea seniorilor, care s-au amuzat de multe ori pe teren si, in timpul jocului, le-au mai vandut cate un pont "adversarilor" mai mici.
    In pauza meciului, doi jucatori din tabara informaticienilor s-au intrecut la un inedit concurs de slam-dunk, cu LeVar Seals si Flavius Lapuste. Nici nu mai conteaza cine a castigat, pentru ca in inghesuiala creata in jurul lor, se vedea doar o mare de telefoane mobile si aparate foto, fiecare incercand sa prinda "poza zilei". De remarcat bannerul conceput de gazdele de la Informatica, "Unica iUbire!", care a fost intins pe unul din peretii salii. Jucatorii de la "U" Mobitelco le-au oferit adversarilor fanioane ale clubului, iar fanilor prezenti in sala postere cu echipa, cu autografe...
    Restul articolului si fotografiile de la eveniment pe site.

  3. #87
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Mda MT poate ca ar fi cazul de un face 2 face. Desi miercuri lucrez pana la 20,00 deci nu stiu de meci, iar joi intentionez sa parasesc cetosul Cluj...
    Dar vedem..

  4. #88
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    "Incepand de astazi, 18 decembrie, guest book-ul a fost redeschis, dar de acum inainte vor putea posta mesaje doar membrii inregistrati. Desi am dorit sa fim deschisi cu toata lumea, indiferent ai carei echipe erau suporteri, s-a dovedit inaintea meciului cu Sibiul ca civilizatia este straina multora dintre ei. Asa ca, vor avea acces doar membrii, iar mesajele penibile si necivilizate vor duce la banarea IP-urilor. Comunicarea este vitala, dar pana la urma, este o arta. Enjoy!"
    Vesti bune de la Cluj.

  5. #89
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Mda. Pacat ca eu logat fiind nu pot posta. De altfel, cred ca e ceva bug de programare, caci nu am vazut vreun mesaj postat, cu exceptia celui al adminului...

  6. #90
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca domnul Cristescu a atins un prag in managementul echipei, de care nu cred ca poate sa treaca. Ma indoiesc ca in felul in care conduce acum echipa va realiza obiectivele propuse. Toata recunostinta si tot respectul meu pt ca a adus echipa aici, dar ma indoiesc ca vede lucrurile in perspectiva (sau in perspectiva corecta). De ex cu hotararea de a bloca primele jucatorilor va crea tensiuni nedorite in echipa ceea ce se va rasfrange asupra evolutiei echipei. In alta ordine de idei politica de transferuri a fost total gresita. Practic aceasta echipa se va dezintegra in sezonul viitor. Bubu si Tenter se pensioneaza, raman Dumitrescu si Lapuste (performante mediocre dealtfel) intra deja in clasa veteranilor, plus Silvasan (inconstant si el) si eventualii 4,5 straini. Singurul strain care conteaza cu adevarat Seals nu cred ca va ramane. Daca nu are in vedere inca de pe acuma niste transferuri de marca de pe piata interna va fi vai si amar de aceasta echipa. Sezonul trecut ma uitam cu admiratie la tranferurile facute de sibiu (Evans, Kabengele) iar acum cei trei noi adusi practic il eclipseaza pe Kabengele. Noi am reusit doar doua transferuri valabile de pe piata externa si alea cu noroc. Krstanovici era cunoscut de Perisic, iar aducerea lui Seals chiar ca a fost noroc chior.

  7. #91
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ....destul de adevarat !!!! ...din pacate
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  8. #92
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    cum ne imbarbata acu' vreo cateva luni un clujan de-al vost':

    "Hai ca nu e asa neagra situatia la voi. Important pana la urma e sa ajungi in playoff, acolo orice se poate intampla. Pana atunci se pot aduce jucatori noi, ridica moralul celor existenti, etc. Mai ales la bugetul-record anuntat in vara, ar trebui sa fiti fara griji.
    Ce sa mai spuna atunci Aradul de exemplu, care sta pe aeroport cu ochii in soare sa aterizeze avionul cu investitorii, sau Brasovul, care nu spera nici macar la vreun autobuz cu finantatori ..."



    cred ca e aplicabila acum la voi . so......cheer up

  9. #93
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    A plecat Cory.

    Pariul se pare ca l-a castigat Vasi. Trebuie sa dam o bere expertului. Poate chiar azi la sala. Poate facem de o intalnire si cu MT. Ce ziceti baieti, va bagati? Nu trebuie sa fie berre (a se vedea conducerea sub influenta alcoolului), poate fi chiar doar o cola

  10. #94
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by virtual View Post
    A plecat Cory.

    Pariul se pare ca l-a castigat Vasi. Trebuie sa dam o bere expertului. Poate chiar azi la sala. Poate facem de o intalnire si cu MT. Ce ziceti baieti, va bagati? Nu trebuie sa fie berre (a se vedea conducerea sub influenta alcoolului), poate fi chiar doar o cola
    ok pt mine
    va astept la mine, la statistici, dupa meci...
    e bine asa?

  11. #95
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    vasi vezi ca-mi tre statistica, sa nu mai strigi la mine dupa meci

    p.s. ne vedem acolo
    Semnatura

  12. #96
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    ar fi ok, cu o unica exceptie.
    de la ora 19 joaca sibiu pe tvsport. deci va fi o cursa pt ajungerea acasa sa vedem meciul.

    dar vedem la fata locului!

  13. #97
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Jenkins. Sper sa mai fie azi, merita o strangere de mana de ramas bun din partea noastra.

    PS. Daca nu se intampla ceva cataclism natural pana atunci, la sfarsitul meciului I'll be there, "La Statistica"

  14. #98
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    PS> acum imi pica fisa. Scuzati intrebarea, da' unde e statistica?
    Tu Vasi stateai mai demult in fata galeriei pe centru in prima banca... acolo e sau...?

  15. #99
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Vasi are pile si sta mai nou langa masa oficiala, la o masutza... (sau ma insel?!)

  16. #100
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Silver, te bagi? Cosmin U am inteles ca e bagat deja

  17. #101
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    am facut rost de pile, da da da )

  18. #102
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Unde ai disparut domnu' statistician? Am stat de vorba in tribuna de vizavi 3 minute dupa meci cu un prieten vechi (timp in care se impachetau computerele in zona voastra) si pe cand am ajuns dincolo, pauza, totul curat si lustruit. Si am staaat..pana au iesit si jucatorii, nevestele, copii, mamele, bunicile,etc.

    C'est la vie, ne vedem cumva.

    Ontopic: cred ca e prima data in ultimii doi ani cand am vazut un "autocos" , bietul Boban Bilbija fiind autorul nefericitelor puncte pentru noi... In rest, meci de vacanta... bye Cory...si dupa mine ar fi cazul sa se mai gandeasca unii si Belanovic, care cateodata se orienteaza pe teren cum se orienteaza un orb in Sahara.

  19. #103
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...din pacate azi am lucrat toata ziua si acuma numai dinti vad cand inchid ochii....am pierdut si meciul, binenteles....mi-ar fi placut si mie sa fiu cu voi "la statistici"....dar ramane pe data viitoare...neaparat
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  20. #104
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Pai ideea era ca eu am stat o vreme langa o masa goala, fara Vasi, fara laptoape si fara statistici si dupa aceea ideea de a vedea ceva din meciul de la TV + antrenamentul unor fete care dadeau periculos de aproape de mine cu mingea prin tribuna m-au facut sa ma retrag strategic.

  21. #105
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Clujul are un nou manager general: Robert Reisenbüchler.

    Quote Originally Posted by Monitorul de Cluj
    Mai importante au fost declaratiile directorului executiv Mircea Cristescu, cel care a lasat sa se inteleaga ca renunta la ingratul rol de factotum. El l-a prezentat pe fostul mare baschetbalist Robert Reisenbüchler ca noul manager, incepind cu 1 ianuarie 2007. „Robi" va avea puteri depline, el urmind sa decida viitorul antrenorului Perisic, dar si al unor jucatori care n-au dat randamentul scontat. Despre Jenkins am aflat ca situatia lui este „incerta", sansele ca el sa fie solicitat la reunirea lotului din 3 ianuarie fiind de 50%. Per total, nemultumit de sezonul de toamna al echipei, Cristescu nu exclude nici varianta plecarii, daca aceasta ajuta echipa „sa ramina pe drumul cel bun".
    Un nou "neamt" la Cluj, ca manager de data aceasta, dupa Bubu (care are si el dubla cetatenie), Marcel - care a jucat mult in Germania, Flavius - idem si Tudor - cu o mica "excursie" prin zona germanofona.
    Speram ca infuzia continua de seriozitate teutona - proverbiala de altfel - va aduce rezultate si U va continua pe panta ascendenta pe care se afla de cativa ani.
    Last edited by MT; 21st December 2006 at 11:26.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •