View Poll Results: Cine e jucatorul vostru preferat de la "U"?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • BELANOVIC Alexandar

    0 0%
  • CENEAN Razvan

    2 3.51%
  • CHETREANU Don Paul Claudiu

    1 1.75%
  • DUMITRESCU Aurelian Tudor

    5 8.77%
  • JENKINS Cory

    2 3.51%
  • LAPUSTE Flavius Marian

    2 3.51%
  • MEDVEDJ Miljan

    7 12.28%
  • RACOVITAN Mihai

    3 5.26%
  • ROSCHNAFSKY Bruno

    2 3.51%
  • SEALS LeVar

    17 29.82%
  • SILVASAN Mihai

    7 12.28%
  • TENTER Marcel

    9 15.79%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 164

Thread: Liniste... Joaca "u"

  1. #64
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cambridge UK
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Stie cineca daca joaca Jenkins azi?

  2. #65
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    UMobitelco asteapta autosesizarea Federatiei

    Clujenii nu vor depune memoriu īmpotriva arbitrajului de la Ploiesti

    Īn urma presta-tiei jenan-te a trio-ului de arbitri, Ciulin -Olaru -Grigoras, din tim-pul meciului Asesoft -UMobitelco, īn care acestia au defavorizat clar formatia oaspete, conducerea alb-negrilornu va depune memoriu la Federatia Ro-māna de Baschet. Mircea Cristescu, presedintele executiv al clubului, spune ca simpla prezenta īn Sala Olimpiaa īntregii conduceri a FRB este mai utila ca un obisnuit memoriu.

    Īnfrāngerea la o diferenta minima, 63-70, suferita la Ploiesti, īnca īi mai bāntuie pe clujeni. Antrenorul sārb, Miodrag Perisic, a īncercat sa faca o scurta analiza a prestatiei elevilor sai, si a atentionat ca s-au comis destule greseli, īn special īn sfertul trei, cānd formatia sa se putea distanta pe tabela. Cu toate astea, el a scos īn evidenta determinarea afisata de jucatorii sai spunānd ca pentru prima data, dupa mult timp, s-a vazut ca Seals si compania au crezut cu adevarat ca pot sa-i īnvinga pe ploiesteni, chiar la ei acasa.

    Jocul s-a pierdut īn ultimele cinci minute. Jucatorii mei au aratat, pentru prima data, ca sunt montati sa faca un meci mare. Din pacate, nu ne-am organizat. Cred ca īn sfertul patru si la īnceputul sfertului trei am avut momente īn care ne-am pierdut, desi, la un moment dat, prin minutul 35, am avut doua sau trei puncte avans (35-33, min. 33 -n. red). Vreau sa urmaresc cu atentie īnregistrarea partidei si sa vad exact unde am gresit. Daca jucam fotbal, atunci pot spune ca un egal era mai echitabil, a spus Perisic.
    Confuzila capitolul greseli personale

    Mircea Cristescu, presedintele executiv al clubului, a explicat momentele de confuzie petrecute īn minutul 37, cānd Seals (foto la minge) a fost eliminat de pe teren desi avea doar patru greseli personale. La un moment dat, atāt Roschnafsky, cāt si Seals aveau trei greseli personale. Dupa un fault, arbitrii au anuntat ca Roschnafsky l-ar fi comis, īnsa la masa s-au sucit si l-au trecut pe Seals. De aceea noi īl aveam pe Bubu (Roschnafsky -n. red.) cu patru greseli si la Seals doar trei, iar cānd primul a comis a patra greseala, noi am crezut ca este a cincea si l-am īnlocuit. O sa urmaresc cu atentie īnregistrarea partidei, sa vedem exact ce s-a īntāmplat.

    Din pacate, īn Sala Olimpianu exista o tabela care sa afiseze greselile personale, a spus Cristescu. Acesta a mai spus ca arbitrii au avut un mare merit īn stabilirea rezultatului final, dupa ce au dictat de trei ori mai multe aruncari libere īn favoarea ploiestenilor, īnsa a recunoscut greselile echipei sale, singurul nume pe care l-a pronuntat fiind cel al lui Marcel Tenter. Fundasul clujean nu a prins o zi prea buna la Ploiesti, ratānd mai multe atacuri īn sfertul patru. E greu sa cāstigi un meci īn care adversarul arunca de trei ori mai multe libere. Baietii au avut o atitudine buna, s-au luptat, īnsa pe final nu au avut puterea de concentrare necesara si au gresit mult. Am facut greseli umane, si vreau sa ma refer aici la Marcel Tenter, care si-a demonstrat valoarea la Otopeni si acasa, cu Gaz Metan, cānd a cāstigat, practic, de unul singur.

    Arbitrii au avut rolul lor, iar faptul ca īntreaga conducere a Federatiei Romāne de Baschet se afla īn Sala ar trebui sa fie cel mai bun memoriu īn acest caz. Astept sa vad masurile!, a spus Cristescu.
    Premiu pentru galerie

    Cei aproximativ 150 de fani ai lui UMobitelco, care au ajuns la Ploiesti, la meciul cu Asesoft, vor primi un premiu din partea conducerii clubului. Acestia vor beneficia de intrare gratuita la meciul de māine, din FIBA EuroCup Challenge, īmpotriva elvetienilor de la BC Boncourt. Sper ca publicul sa fie alaturi de noi, pentru ca e un meci extrem de important. Vreau sa le multumesc si celor 150 de suporteri care s-au trezit atāt de devreme pentru a fi prezenti atāt la Mioveni, cāt si la Ploiesti, pentru a sustine echipele Clujului. Ei vor beneficia de intrare gratuita la meciul cu Boncourt, a afirmat presedintele executiv al alb-negrilor. Biletele pentru meciul din FIBA EuroCup Challenge se vor pune astazi īn vānzare, iar un tichet va costa 10 lei, īn timp ce elevii si studentii vor beneficia de 50% reducere.

    * Cristescu si-a adus toti prietenii la echipa!



    Euforic dupa succesul formatiei sale īn fata rivalilor de la Cluj, patronul celor de la Asesoft, Sebastian Ghita, a afisat o atitudine aroganta, laudānd inspiratia sa la transferuri si atacānd conducerea UMobitelco. Ma bucur ca am cāstigat si s-a vazut diferenta de valoare. Īn timp ce noi am adus jucatori tineri, valorosi, de perspectiva, Cristescu (Mircea Cristescu -n. red.) si-a adus la echipa toti colegii si prietenii de pe vremea cānd era jucator. Clujul arata ca o echipa de batrāni, a spus Ghita. Īnainte sa se laude, oficialul ploiestean urla, īn timp ce-l cauta pe observatorul partidei, Marius Marinescu, ca e inadmisibil ca, pe teren propriu, echipa sa sa fie sanctionata cu 11 faulturi īn atac.

    De cealalta parte, la finalul partidei, Mircea Cristescu nu si-a atacat adversarii, spunānd doar ca Laurentiu Grigoras ar merita o statuie īn centrul orasului Ploiesti pentru prestatiade sāmbata. Lui Carmen Branisteanu, presedintele Federatiei Romāne de Baschet, desfasurarea ostilitatilor si prestatia celor trei arbitri i s-au parut normale.

    Ea ne-a declarat ca nu are ce sa le reproseze oamenilor īn negru, atāta timp cāt jucatorii nu au protestat. Cred ca timp de 37 de minute totul a mers bine. Cele doua banci au protestat, cum se īntāmpla de obicei, īnsa jucatorii nu au zis nimic. Apoi, dupa eliminarea lui Seals, lucrurile au fost scapate, putin, de sub control, a spus Branisteanu.

    Alin SUTEA alinsutea@ziuadecj.ro
    I love this game!

  3. #66
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Pacat ca am pierdut azi cu dinamo
    [B]90 de ANI [/B]

  4. #67
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    De ce pacat?

    Am pierdut clar pe mana noastra, nu se mai pune problema de furt ca la Asesoft.

    Macar sa vedem unde suntem... Ce bun e acum 'u'-ul ala... pacat ca nu l-am putut face mai mic

  5. #68
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Ne revenim noi pana la playoff, e singurul moment care conteaza cu adevarat.

  6. #69
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Da. Numai ca are si importanta daca jucam de pe pozitia 4 sau de pe pozitia 2..

  7. #70
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    sa nu disperam
    mai este mult si pana la playoff si multe se mai pot intampla
    sa nu uitam ca in retur ploiestiul si dinamo vor juca la cluj
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  8. #71
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    that 2.
    desi 3 infrangeri sunt 3 infrangeri.
    sfatul meu: strategia sa fie facuta pe ideea ca vom termina returul pe locul 3.

  9. #72
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Asta se numeste o strategie optimista .
    Nu de alta dar Sibiul incepe sa-si cam rezolve problemele de efectiv...

  10. #73
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    ca bine zici tu MT

  11. #74
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    off topic ROG un moderator sa modifice numele Threadului si sa scrie cu "U" mare ca nu mai pot cand imi sare in ochi 'u'
    [B]90 de ANI [/B]

  12. #75
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    e bine asa, inca nu isi merita " "U" "
    Semnatura

  13. #76
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Pt discutia cu 'u' a se vedea inceputul thread=ului.
    Nu meritam "U". Inca...

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1
    nasol nui stiu pe nici unu

  15. #78
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    prosport de azi, interviu Mircea Cristescu dupa meciul cu Brno:
    ...
    Multumit de jucatori?
    In parte da, pentru ca au jucat cu atentie, iar cel putin īn aparare mi-au placut. Cu toatea acestea, vor fi modificari īn lot īn pauza competitionala. Nu stiu acum cine va pleca, dar sigur voi mai aduce unul sau doi baschetbalisti din strainatate.
    ...

  16. #79
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    poate sa plece oricine numai levar sa nu plece.....

  17. #80
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    In iarna nu pleaca. La vara insa...

  18. #81
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Dupa ultima etapa levar va pleca in sua si se va intaorce in 3 ian, urmand ca dupa ce i se va naste copilul sa plece din nou in sua pt 3 sau 4 zile. Asta se va intampla in jurul datei de 20 ian.

  19. #82
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    La fix dupa returul cu Apollon . Fie sa aiba parte de doua bucurii zilele acelea, una enorma a nasterii unui copil si una mai mica, dar totusi..., a unei calificari mai departe cu U.
    La fel si pentru Cory...parca tot in perioada aceea va naste si sotia sa.

  20. #83
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    sa li se nasca copii sanatosi si sa se poate bucura de ei.
    Cred ca am intrat in spiritul sarbatorilor!

  21. #84
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Ca urmare a inflatiei de mesaje jenante, guestbook-ul de la site-ul nostru oficial s-a inchis.

    Nu stiu cui trebuie sa multumim pentru aceasta. Fanilor nostri ultras, corespondetilor lor sibieni care se plictisesc sau mai nou unor caini rosi...


    Ideea ca va trebui sa ne manifestam. Aici.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •