View Poll Results: Cine e jucatorul vostru preferat de la "U"?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • BELANOVIC Alexandar

    0 0%
  • CENEAN Razvan

    2 3.51%
  • CHETREANU Don Paul Claudiu

    1 1.75%
  • DUMITRESCU Aurelian Tudor

    5 8.77%
  • JENKINS Cory

    2 3.51%
  • LAPUSTE Flavius Marian

    2 3.51%
  • MEDVEDJ Miljan

    7 12.28%
  • RACOVITAN Mihai

    3 5.26%
  • ROSCHNAFSKY Bruno

    2 3.51%
  • SEALS LeVar

    17 29.82%
  • SILVASAN Mihai

    7 12.28%
  • TENTER Marcel

    9 15.79%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 164

Thread: Liniste... Joaca "u"

  1. #43
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? Nu era deajuns ca va luptati cu sibienii pe restul threadurilor mai trebuia unul in plus, daca isi deschide si Valcea thread, si Iasiul thread (no offense Valcea si Iasi erau numai doua exemple) si incepem sa ne punem toti poll-uri gen: care este jucatorul preferat? sau cati spectatori credeti ca vor fi in sala, sau reusim sa batem anul asta asesoftul? numai asa sa ne aflam in treaba... In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  2. #44
    junior
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    1.pai nu avem voie sa punem linkuri pentru ca facem reclama la alte forumuri......sau ceva de genul
    2.ideea este buna in principiu dar probabil ca a fost interpretata gresit sau poate doar a fost formulata gresit.nu cred ca mirecea cristescu va platii deplasari si alte chestii la galerie nici daca acestia o vor cere......ideea nu este rea si poate o sa se puna in aplicare.....
    3.pe siteul federatiei scrie ca aveti 2896 de locuri...un calcul simplu arata ca sala a fost pe jumatate goala.dar nu vreau sa mai incep odata discutia despre sala pentru ca sala din sibiu are cele mai multe locuri din tara
    @ paul...probabil ca ai fost printre aia care au luat un scuipat in cap si un sut in fund la ultimul meci deci incep sa iti inteleg frustrarea.......
    Ms de raspuns.

    2. Ideea este buna in pricipiu, de a organiza suporterii, dar nu ar trebui sa vina de la club. De aia e aiurea. Daca doar v-ar sprijini discret ar fi ok. De plata ar fi ok ca un club sa plateasca orice nu ar putea fi incadrat la categoria "va platesc ca sa strigati": partial deplasarile (cum se intampla si la noi, clubul plateste 50% si suporterii 50 din costul transportului), poate si ceva materiale pentru coregrafii (aici nu e cazul la noi ca avem bani suficienti adunati ...tot de la noi),

    3. Am vrea noi sa avem capacitatea care e scrisa la federatie (si cred ca si clubul ar vrea ca ar scoate o gramada de bani din bilete . Cei de la federatie nu au gresit mult, doar o cifra.Prima. . Daca ar fi sa discutam despre cea mai mare sala din Romania atunci realitatea este evidenta, probabil a voastra sau Floreasca.

    In ceea ce-l priveste pe paul, si eu sunt deranjat de mesajele lui in aceeasi masura ca si voi. Chiar nu te inteleg, paul, de unde atata chef de harta? Inca ceva, daca erai "face to face" cu cei carora le scrii mesajele alea belicoase nu cred ca mai spuneai toate acele lucruri. Nu pentru ca ai primi o corectie fizica , dar pentru ca nu cred ca asemenea lucruri ar avea cineva tupeul sa le spuna "face to face". Eu zic sa lasi mesajele de genul asta si sa devii un forumist normal.

  3. #45
    junior
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? Nu era deajuns ca va luptati cu sibienii pe restul threadurilor mai trebuia unul in plus, daca isi deschide si Valcea thread, si Iasiul thread (no offense Valcea si Iasi erau numai doua exemple) si incepem sa ne punem toti poll-uri gen: care este jucatorul preferat? sau cati spectatori credeti ca vor fi in sala, sau reusim sa batem anul asta asesoftul? numai asa sa ne aflam in treaba... In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!
    Pe mine nu ma deranjeaza ceea ce se scrie pe aici (in limitele bunului simt). Acest topic, la fel ca cel de anul trecut, este de fapt un subforum al clujenilor si al celor care vor sa discute cu ei.

  4. #46
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    maih baietzi... mai sunt 64 de zile pana la meciul direct si voi deja va luati la hartza? pai lasati-o mai moale ca ni se termina rautatile pana ajungem la etapa a 12-a...

    unde sa incep... poate la (1) calitatea postarilor... da woody, poate paul* sare calu, e cam la nivelul lui BAK... si asta e destul de jos din pacate

    o imbunatatire drastica am observat la MT, care de la calificative gen cioban, stanar, etc a trecut la ironii subtile care pe alocuri sunt chiar distractive! felicitari pt un divertisment de nota 10 (recunosc ca la faza cu santana&friends mi-a luat vreo 30 de secunde pana m-am prins)

    (2) sala si nr. de spectatori draga BAK, sala noastra (amarata de fel) are doar 1.812 locuri pe scaune... credeam ca stii... ah, sau n-ai fost niciodata la noi? Pacat... asa-s salile din Romania, mai mici!
    Pentru toti cei care cred ce vad pe siteul federatiei, tin sa afirm ca sala din Cluj are... >random< locuri, undeva intre 3000 si 4000, deoarece nu sunt scaune (nu zic ca e un lucru negativ, nu zic ca e pozitiv, pur si simplu nu sunt) si lumea se poate inghesui mai mult sau mai putin. (vorbesc din experienta celor... aproximativ 7 meciuri pe care le-am vazut la voi in sala)

    (3) marketing nu stiu exact cum sta treaba cu acea liga a suporterilor, dar cred ca putem sa cadem de acord ca majoritatea ziaristilor din romania au probleme... de exprimare sa zic asa. Din sursele mele (nu ziaristi), la meciul U-Gaz sala a fost aproape plina si atmosfera a fost destul de buna, asa ca... niciun motiv de ingrijorare aici.
    Initiativa aceea cu 100 de bilete gratis/tricouri reduse mi se pare ok, e un mod de a aduce lumea la sala... un fel de marketing pt incepatori. Deci un lucru f bun in principiu (mai ales ca nu aduci doar lumea la sala, mai vinzi si niste articole promotionale si iti faci si reclama la site).
    Deci aici eu zic ca n-ar fi cazul sa facem misto, atata timp cat conducerea din cj isi trateaza spectatorii cu un minim respect, si nu isi bate joc.... cum s-a intamplat de cateva ori prin locuri unde nu te-ai astepta!!
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  5. #47
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    @woody & eddy_jozsa + grupul sibienilor OK care consuma apa plata (multa!) pentru a reusi sa-si inghita antrenorul un sincer pentru armele elegante folosite in sedintele de scrima cu adversarii.

    O mirare pentru neastamparul certaretz al lui paul*; pe alt forum (galben-albastru), unde este veteran si are alt nick pare -la o trecere rapida in revista- un individ mult mai bine compensat, degraba initiator de actiuni colective, etc.
    Sa fie un Dr. Jekyll / Mr. Hyde syndrome ?!

  6. #48
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Mai...

    Simplul fapt ca unii sibieni ne ataca inseamna ca ceva acolo nu e bine. La ei!
    Caci daca totul ar fi bine si frumos, nici nu ne-ar baga de seama.
    Propun pt toti clujenii sa nu raspundem la mesajele off topic care au doar scopul de a provoca. Purtati-va exact ca si cum nu ar exista.

    Dar sa nu uitam ca sunt destui sibieni care stiu jocul, regulile si cunosc ce inseamna respectul reciproc (de exemplu, Eddie, Ovi, Woody si imi cer scuze pentru restul pe care i-am uitat).
    Deci numai bine si baschet in continuare si fie castige ambele echipe cat mai mult...

    PS: mie mi se pare ok ideea lui Cristescu de a impulsiona fanii baschetului. Nu de alta, dar poate ar trebui sa avem si noi o galerie adevarata, de cunoscatori de baschet si care sa se remarce prin non-violenta, respect si admiratie pentru fenomenul baschet.

    Iar pentru "u", ceea ce initial era o greaseala de tipar, acum mi se pare ceva bun: si anume, suntem inca mici, sa nu uitam unde suntem si unde vrem sa plecam in lume. Asadar suntem modesti... Sa speram ca U va scrie in cat mai multe recenzii de pe fiba.com etc.
    Last edited by virtual; 13th October 2006 at 13:36. Reason: completare

  7. #49
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Start small, think big...

  8. #50
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    moralmente este inexplicabil ce se intampla pe acest forum.Cum poate fi sugrumata o dezbatere de idei de catre uni si altii care in loc sa-si exprime parerea asupra unui subiect se alature uneia dintre parti dandu le dreptate unora sau altora.Mie-mi place de bak (char daca este pizza boy) de mt care se pare ca in opinia multor periatori este"spiritul" si "spiritualitatea "forumului de king of hell ptr. felul direct de abordare al problemei, de virtual care a creat simbolistica dupa aparitia simbolului, gasim aici o cromatica controversata dar creatoare de idei.Eu ma simt in aceasta sectiune ca fiind intre prieteni si abia astept sa ciocnesc din halba cu ei.
    Haide Mobitelco Carbochim...
    Last edited by paul*; 13th October 2006 at 15:07.

  9. #51
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    Your vote is still pending, Paul!

  10. #52
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? !
    ...eu credca e normal ca sa avem acest thread....nu inteleg de ce nu se deschide unul ptr fiecare echipa din Divizia A....(a stiu, de ce: sunt useri din Sibiu si Cluj, restul cate 1-2 din Arad, Ploiesti, nu mai zic de VAlcea si Iasi)


    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!
    ...aici iti dau dreptate....
    pacat insa, ca sunt unii "oaspeti" (de prin SB) care nu inteleg sa comunice civilizat, iar unii din CJ care raspund cu naivitate provocarilor
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  11. #53
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    la partea cu naivitatea subscriu...

  12. #54
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    domnule paul....CSU a pierdut destul de rau la pitesti iar singurele tale comentarii sunt tot pe thread la noi? eu cred ca defapt esti de-al nostru .......fac o bere si o .....pizza..........pentru domnu' paul

    on topic.....am si eu o intrebare..de ce nu au jucat belanovic si jenkins....sunt tot accidentati? si cum se misca cenean dupa perioada de inactivitate?
    Last edited by BAK; 15th October 2006 at 05:42.

  13. #55
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    on topic.....am si eu o intrebare..de ce nu au jucat belanovic si jenkins....sunt tot accidentati? si cum se misca cenean dupa perioada de inactivitate?

    Probabil s-a considerat ca nu e cazul sa se riste cu cei doi. Nu se prefigura a fi un meci pe muchie de cutit. Belanovic inca avea probleme cu umarul, iar Jenkins a facut doar testul Holter si mai trebuia sa faca testul de efort inainte de plecare. Nu stiu daca si acolo a iesit totul OK.

    Referitor la Cenean, cred ca se misca la fel ca si inainte.
    Am vazut ca a marcat 10 puncte la Arad. Deci e super tare.
    I love this game!

  14. #56
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Pt tot jucati ca la Pitesti sambata si ii bine...!!! Paul .....ce echipa periculoasa aveti...sunteti caz de targa...!!! NUMAI "U"

  15. #57
    #22 virtual's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    334
    Reputatie
    1
    stie cineva scoru la pauza u - elba?
    nu de alta, dar eu nu... ca site-ul da ceva rateuri (sau adminu meu de retea, un dictator din fire isi bate joc de mine)

  16. #58
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cambridge UK
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Sfertul 3 U 81 Elba 59

  17. #59
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    sfertu" 4 87-87 revenire spectaculoasa timisoara...

  18. #60
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cambridge UK
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    cv vb ca nu a fost egal is sf 4
    scor final 101 - 86 pt U

  19. #61
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    felicitari baieti pentru victorie
    Last edited by BAK; 19th October 2006 at 01:04. Reason: multumit silver?@?!@

  20. #62
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    lasa-l mah si tu in pace....asta e un topic ptr clujeni, dar tu mai mult te-ai conversat cu el...si n-ajungi nicaieri asa
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  21. #63
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Jucatorul meu preferat este SEALS LeVar !!
    [B]D Generation[/B] [SIZE="4"][COLOR="SeaGreen"][B]X[/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •