Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Ceahlaul 2004-2005

  1. #1
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1

    Ceahlaul 2004-2005

    Pe acest thread as dori sa comentam evolutia echipei de-a lungul sezonului 2004 - 2005. Sunteti invitati cu totii.

  2. #2
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Jenanta...
    AFC Red member

  3. #3
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Angry

    pai ce-ar mai fi de spus? clasamentul vorbeste de la sine...
    ne-am intors 20 de ani in urma,pe vremea lui lucica amarghioalei si mitica bretcanu,
    locul 8 in b... si b-ul de azi nu e cel de atunci.pe atunci jucau in b jucatori care azi ar prinde nationala ...

  4. #4
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Ceahlaul isi va reveni si va ocupa la sfarsitul turului pozitia de liber.Avem ce-a mai buna echipa din seria B1.Sa nu uitam ca echipa nu a suferit importante modificari.
    La anyul vom reveni in DIVIZIA A!acolo unde ne este locul!

  5. #5
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by scorpiuta
    Ceahlaul isi va reveni si va ocupa la sfarsitul turului pozitia de liber.Avem ce-a mai buna echipa din seria B1.Sa nu uitam ca echipa nu a suferit importante modificari.
    La anyul vom reveni in DIVIZIA A!acolo unde ne este locul!
    Sa dea Domnu' sa fie asa cum spui tu. Sper ca de acum Ceahlaul sa nu mai "alunece" si sa-si inceapa ascensiunea. Diferenta pana la locul 1 nu este mare.

  6. #6
    manager scorpiuta's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    trebuie sa nu mai pierdem nici un meci acasa.Am irosit prea multe ocazii si astea ne-au costat

  7. #7
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Vad ca ceea ce a scris Scorpiuta nu este departe de adevar. De asemeni, ma bucur si de faptul ca Ceahlaul a inceput sa urce. Iata ca, am ajuns sa le suflam in ceafa celor de la FC VASLUI, care, dupa cum se scrie in presa ar fi ajutata mult si de arbitri(). Mai sunt 5 puncte diferenta, si cred ca daca evolutia echipei se va imbunatati, pana la sfarsitul campionatului se pot recupera lejer.
    Astept cateva comentarii.

  8. #8
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Red face

    odata depasit socul retrogradarii,ceahlaul s-a adaptat stilului de joc din b,asa ca acum experienta acumulata in prima divizie incepe sa-si spuna cuvantul.
    daca vom beneficia de arbitraje corecte,cu lotul pe care il avem putem intrece vasluiul.

  9. #9
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Si daca reusesc sa nu mai piarda puncte acasa! Ma enerveaza faptul ca reusesc rezultate bune in deplasare, si cand joaca in fata suporterilor, arata de parca au fost adunati de pe maidan si pusi sa joace fotbal. Din respect pentru cei care mai au incredere in Ceahlaul, ar trebui sa-si aminteasca faptul ca odinioara, cedau foarte greu puncte acasa.

  10. #10
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Unhappy

    da,dar odinioara-chiar in b-veneau la meciuri intre 10-15,000 de spectatori.azi?

  11. #11
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Azi publicul se spune ca s-a emancipat, suporterilor nu le mai place sa vina la stadion sa vada meciuri de mana a doua. Eu cred totusi ca cei cre vin acum la stadion sunt suporterii Ceahlaului, ceilalti veneau pentru adversari . Pacat...

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    sper din toata inima sa ajunga iarasi in A. Dar ce folos ?
    Nu am vrea oare cu totii sa ii mai vedem pe ai nostri jucand
    cu Juve sau cu alte echipe din Europa?
    Dar cum ar putea Ceahalul sa joace cu asemenea echipe?
    Poate cineva cu multi bani sa cumpere echipa de la Stefan?
    Sau Stefan sa bage mai multi bani in echipa(mult mai multi).
    De ce nu ar juca Ceahlaul in UEFA. Sau de ce nu mai mult?

  13. #13
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Angry

    chiar daca s-ar gasi cineva sa cumpere echipa,atat timp cat jocurile de interese care au dus-ce-i drept,nu-i asta singura cauza-la retrogradarea echipei,nu vom promova,sau daca vom promova va trebui sa fim super buni sa n-ajungem iar in b.
    in plus in trecut echipa era perceputa ca fiind echipa judetului,cei mai buni jucatori de la roman-in special-,bicaz,tg.neamt sau echipele din oras ajungeau urgent la noi.
    acum fiecare e pe cont propriu,vinde ce vrea pe cat vrea.
    si in plus jucatorii plecati in ultimul an-burdujan,fratii goian-n-au fost inlocuiti de jucatori de aceeasi valoare.publicul receptioneaza asta ca pe o lipsa de interes,si reactioneaza ca atare...

  14. #14
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Mai intai, echipa trebuie sa joace bine. Trebuie ca juactorii sa-si formeze relatii de joc, sa se gaseasca pe teren, fara greutate. Mai este nevoie de un varf care ajuns in preajma careului sa stie ce sa faca cu mingea, si cred ca incet-incet vor veni si rezultatele. Si chiar daca ma repet, nu trebuie sa mai primim goluri pe teren propriu!

  15. #15
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Talking

    marcu,santem de o varsta ,asa ca i-mi permit sa cred ca-l tii minte pe apetrei...
    ce varf,nu facea mai nimic tot meciul,dar se lipea de gol cu siretenia unei vulpi...
    si mustata,nemteanu,rosca si cepoi au fost buni la vremea lor,ultimul mai ales in returul lui 88...asa ceva ne-ar trebui acuma.

  16. #16
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, dar ce facem acum? Pe astia nu-i mai putem aduce pe teren. In plus, fotbalul actual, nu mai este cel de odinioara. Tipologia jucatorului este mult diferita. Azi toata lumea vrea rezultate, victorii, asa ca nu mai este de ajuns sa ai noroc.

  17. #17
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Question

    nu intamplator i-am dat ca exemple pe acestia.in afara de rosca,venit din a de la poli timisoara,toti ceilalti au venit din ligile inferioare,sau de la juniorii proprii(nemteanu).
    ideea e ca varfurile de atac,si in general jucatorii nu cresc in pom,ci trebuie formati sau cautati,uneori chiar sub nas.intrebarea daca acum mai face cineva treaba asta pentru ceahlaul?
    am auzit de exemplu ca portarul lui laminorul,manea pleaca la bacau,la fel ca baciu si codreanu in trecut.unde e ceahlaul in toate transferurile astea?

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    salutare celor de la piatra neamt astept cu mare interes meciul de la voi de acasa de la piatra neamt si poate o sa si castigam la voi acasa ca sa terminam si sa se vada care e castigatoarea seriei B1 nu? poate ca o sa fim noi cei din vaslui ca si asa voi daca o sa intratii o sa face-ti nmoldova de ras asa ca mai bine lasati-va de acest sport. Brigada Suprem 4EVER

  19. #19
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    cap^B-S , cati ani ai ma???
    ca eu nu iti dau mai mult de 12 ani!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    mai dragos imi pare bine ca ma intrebi, am 21 de ani si sunt un fan al echipei F.C Vaslui desigur. eu cam observ a voi tritii in trecut, va tot laudatii pe acei jucatorii care au fost la piatra neamt.sunte-tii nebunii de legat.))))) Brigada Suprema 4EVER

  21. #21
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Forza Ceahlaul ! La VS sunt cei mai mari tzarani din Moldova !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •