Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Chivu i-a dat un pumn in figura unui adversar

  1. #1
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1

    Chivu i-a dat un pumn in figura unui adversar

    Cristian Chivu a fost protagonistul unui episod golanesc, joi seara, in partida pe care Inter a jucat-o contra celor de la Bari. Romanul l-a lovit cu pumnul in figura pe Marco Rossi, insa a ramas pe teren pentru ca arbitrii nu au vazut incidentul. Dupa meci, romanul si-a cerut scuze si nu a putut explica motivul pentru care a facut un asemenea gest impulsiv si nesportiv.

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...uciditatea.htm
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Ce scuze-i sunt cautate lui Chivu.S-a lovit la cap si a luat-o razna.
    Pentru gestul nesabuit a luat o suspendare de patru etape.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    mai greseste omu....daca era Mutu nu era nimic deosebit...asa la Chivu....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    I-a dat o perversa klumea

  5. #5
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Mare lucru.

  6. #6
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Ce cuminte statea dupaia, sa vada ce masuri se iau.

    Lasa ca-i bine, ca acuma fiind suspendat 4 etape, nu va mai mai avea restrictia de 45 de minute pe meci la amicalele din Cipru.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  7. #7
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Eu unu nu inteleg de ce presa din Romania....si o gramada de lume din Romania il urasc pe Chivu...ma rog ,mult spus urasc,dar oricum nu il plac...
    Cam singuru jucator bun din toata nationala noastra .
    A gresit....nu`i nici primu nici ultimu care face asa ceva,a fost suspendat ...trecem peste.

  8. #8
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    ^ Pt. că îi place gustul maro.

    "Avem și noi unu' cât de cât bunicel... Da? Hai să-i dăm în cap!"
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  9. #9
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    ete flosc, parca e primul sau ultimul care loveste un adversar, mare lucru ce sa spun
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #10
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    de bun simt decizia lui inter de a nu mai depune memoriu pentru o pedeapsa mai mica ...

  11. #11
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Eu unu nu inteleg de ce presa din Romania....si o gramada de lume din Romania il urasc pe Chivu...ma rog ,mult spus urasc,dar oricum nu il plac...
    pt ca nu a jucat la "granzii" S&D...simplu ca o schema
    granita la Orsova!

  12. #12
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Eu unu nu inteleg de ce presa din Romania....si o gramada de lume din Romania il urasc pe Chivu...ma rog ,mult spus urasc,dar oricum nu il plac...
    Cam singuru jucator bun din toata nationala noastra .
    A gresit....nu`i nici primu nici ultimu care face asa ceva,a fost suspendat ...trecem peste.
    Exagerezi Mr.
    Chivu nu trebuia sa aibe un asemenea comportament.Daca ii aducem critici nu inseamna ca-l uram.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    cholet
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    hmm..cred ca chivu simte ca pierde locul in echipa
    ...........

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cine a vazut ultimele evolutii ale lui Chivu nu cred ca poate afirma ca simte ca isi pierde locul. Sper sa nu fie un efect al operatiei, mai degraba.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Are 30 de ani,a gresit si el o singura data in viata pe teren un pic mai serios,si vin niste idioti si spun ca si-a pierdut mintile.Da-i in ..... mea de boi.Omul e pentru mine un model atat pe cat si in afara terenului.Il aöpreciez de o mie de ori mai mult decat alti jucatori romani,si va ramane asta si daca mai plesneste unul ca Rossi de 10 ori( ati vazut ce scheme facea,protesta chiar peste limita bunului simt)

    Acum sa fim si seriosi,asta nici 0,001 nu reprezinta din ceea ce a facut Chivu,altii viseaza lpa cate trofee a castigat.Pacat ca nu s-a nascut intr-o tara care are si titluri nationale.

    Daca ma gandesc la jucatori ca Rooney,sau altii..oleac mai nervosi....imi vine sa rad.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    De acord cu tine,pe langa alti cativa jucatori romani,model de profesionalism si conduita atat in teren cat si in afara lui,Chivu cred ca este singurul jucator al generatiei actuale care poate fi comparat cu acestia.A gresit,acum suporta consecintele.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Eu unu nu inteleg de ce presa din Romania....si o gramada de lume din Romania il urasc pe Chivu...ma rog ,mult spus urasc,dar oricum nu il plac...
    Cam singuru jucator bun din toata nationala noastra .
    A gresit....nu`i nici primu nici ultimu care face asa ceva,a fost suspendat ...trecem peste.
    Nu numai presa, ci romanii in general. Nu stim sa apreciem pe nimeni, stim doar sa injuram. Nu stim sa facem nimic, dar stim sa criticam.

    Iata inca o dovada ca suntem cea mai de rahat natie:

    http://www.sport.ro/italia/emotionan...tru-chivu.html
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  18. #18
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    eu unul nu inteleg de ce nu pot sa ma pis pe chivu cand o comite... daca dau bani la un abonament TV ca sa vad meciuri de fotbal din Italia iar chivu imi ofera K1, de ce trebuie sa apara unii cu morala la subrat care sa-mi atraga atentia asupra caracterului lui cristinel?

    mai ales ca pe mine nu ma intereseaza ce caracter are individul, nu ma intereseaza ce a facut in viata. ma intereseaza ca in timpul unui meci pe care am platit sa-l vad, iar din banii aia platiti de niste prosti ca mine individul ia niste milioane bune, el s-a comportat ca un *******, fapt pe care nu-mi poate interzice nimeni sa-l comentez.

    si ma opresc aici ca ma 'nervez iar pe ipocrizia colosala de la noi.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #19
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Eu unu nu inteleg de ce presa din Romania....si o gramada de lume din Romania il urasc pe Chivu...ma rog ,mult spus urasc,dar oricum nu il plac...
    Presa din Romania mananca rahat
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Ce se intampla cu Chivu?

    Nu stiu ce se intampla cu Chivu dar de la o vreme se comporta altfel. Parca nu mai este asa disciplinat cum era inainte...a luat-o razna...s-o fi saturat de fotbal

  21. #21
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Radoi a dat cu picioru,nu vad topic ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •